Egypt Potápění Egypt - Severo - jižní safari

POTÁPĚNÍ EGYPT

SEVERO - JIŽNÍ SAFARI

aktuálně vypsané termíny na tuto akci najdete zde

Potápění na nejlepších vracích a útesech v sev. části Rudého moře včetně jednoho z nejproslulejších vraků na světě – Thistlegormu, nezrádnějšího útesu v Rudém moři – Abu Nuhas se 4-mi vraky a unikátních útesů v chráněné oblasti Ras Mohamed. Dále potápění na proslulém vrakovém trajektu Salem Expressu, ale i na těch nejkrásnějších korálových lokalitách v Safaze jako je např. Abu Kefan či Panorama Reef...

NÍZKÁ SEZÓNA STŘEDNÍ SEZÓNA VYSOKÁ SEZONA
červenec, srpen, prosinec březen, červen, září duben, květen, říjen, listopad
CENA SAFARI +
LETENKA:
22 990 Kč CENA SAFARI +
LETENKA:
23 490 Kč CENA SAFARI +
LETENKA:
23 990 Kč

 

ORIENTAČNÍ ITINERÁŘ:

1.den: přílet do Hurgady, transfer z letiště na jih do přístavu (cca 10min.), nalodění

2.den: start směrem na sever, kontrolní ponor na Umm Gamar nebo Shaab El-Erg (reef ve tvaru podkovy s mnoha možnostmi potápění a bohatou faunou (kanicové, murény, perutýni, stonefish, ropušnice, trnuchy, bodloci, glasfish,.....) a flórou. Tato lokalita je známa častým častým výskytem delfínů a vzácně i mant , přesun na – útes Ahu Nahas, který se stal osudný mnoha lodím: ponor k vraku  Giannis D  (velké nákladní lodi umožňující bezpečné penetrace celé zadní nástavby včetně strojovny) a Carnatic (nejstarší, velmi zachovalý vrak z r. 1869, ve kterém se podle pověsti stále nachází nikdy nenalezených 8 000 zlatých liber šterlingů), přes noc kotveni u reffu Abu Nuhas – noční ponor.

3.den: ranní potápění na Abu Nuhas - vraky nákladních lodí Sea Star a Kimon, odpoledne přesun na

Shaab Ali – 2 ponory na jednom z nejlepších vraků světa – Thistlegormu (válečné nákladní lodi potopené při německém leteckém útoku i s celým nákladem vojenského materiálu – lokomotivy, voj. a obrněná auta, zbraně, munice, výstroj pro pěchotu,.....) podvečerní a noční ponor na Small Crack – členitý reef s mělkými korálovými zahradami…

4.den: potápění v oblasti Big Gubal - vrak paroplachetnice z 19. stol. Ulysses

Přejezd k blízkosti Hurghady, noční ponor na Gotta Abu Ramada.

5.den: ranní ponor na Abu Kefan -pravděpodobně nejkrásnější reef v Safaze ovšem často velmi náročný s možností silných proudů, Tetno reef má klasický doutníkovitý tvar od S k J a padá prudce do velkých hlubin. Severní i jižní plato překypuje životek a vyčnívá z něj několik korálových bloků obklopených tisíci drobných rybek přitahujících větší predátory.
Salem Expres - silným zážitkem pro vyznavače vrakového potápění je návštěva vraku egyptského Titanicu – trajektu, který ztroskotal při přepravě poutníků z Mekky do eg. přístavu Safaga. Při této nehodě zde během několika minut zahynulo dle neoficiálních odhadů více než 1000osob a dodnes je toto místo tichým pomníkem této velké tragédie, přesun na 

Odpolední a noční ponor na Shaab Shahr na jehož vnější straně se nachází vrak dalšího trajektu - El Khafain/ Poseidonia

6.den: Panorama reef – jeden z nejoblíbenějších reefů v oblasti Safagy. Jedná se o 400m dlouhý korálový blok vynořující se k hladině z velké hloubky. Za dobrého počasí možnost nádherných driftových ponorů, při nichž můžete spatřit rejnoky, velké tuňáky i bělocípé žraloky. Unikátní je rozsáhlé „Město klaunů“ – v němž se zdržuje kolem 40těchto krásných rybek. kotvení. Odpoledne Middle reef Hal - Hal či další z nádherných reefů v oblasti safagy

7.den: poslední 2 ponory na reefech Ras Disha a Abu Hashish – nádherné členité korálové zahrady, občasný výskyt delfínů. Návrat do Hurgády (nocleh na lodi nebo v hotelu)

8.den: odlet do ČR

!!!Tento program je pouze orientační - může být změněn na základě dohody účastníků akce, vlivem povětrnostních podmínek nebo z rozhodnutí kapitána lodi a pot. průvodce!!!

 

Cena safari zahrnuje:

  • 6-ti denní potápění (2-4ponory denně) na plně vybavené pot. lodi s posádkou a divemasterem, kompresory, generátory, čluny...
  • letenku Praha – Hurghada – Praha 9 990 Kč (Zajišťuje CA Ing. Pavel Šenk jakožto provizní prodejce CK garantující daný charterový let. Za poskytované služby ručí CK - garant letu nebo přímo letecká charterová společnost)
  • ubytování ve dvoulůžkových kajutách na lodi
  • plná penze během pobytu na lodi včetně nealko nápojů
  • zapůjčení potápěčské lahve(12L) a olov(opasek vlastní!!)
  • transfery z a na letiště
  • pokud se nebude 1.nebo 7.noc spát na lodi- ubytování v hotelu

 

Cena nezahrnuje:

  • přednostní rezervace horních kajut 1000 Kč/kajuta
  • bakšišné posádce 30Euro/os.
  • egypt. vízum (15USD)
  • poplatek 15 Euro/os. za prodloužení safari na 7dnů na moři tj. buď už výjezd na moře 1.den hned po příletu nebo návrat až poslední den těsně před odletem
  • v případě potápění v rezervaci Small a Big Giftun 5 Euro/os/den
  • nitrox do 32% - 5€/lahev
  • 15L láhve – 30€/týden
  • Twin set  2x12L – 50€
  • stage láhve – 10€/týden s vlastními postroji, 15€/týden s našimi postroji
  • kursy potápění – OWD, AOWD, basic nitrox, stress and rescue, divecon, P*, P**, P***…


 

Další informace a přihlášky:

Top Dive s.r.o.

cesty za potápěním, škola potápění, obchod
www.topdive.cz

Ing. Pavel Šenk 777 060596 pavel@topdive.cz
Petra Vlachová 724 983464 petra@topdive.cz
zavoláme Vám zpět

Zadejte vaše telefonní číslo,
zavoláme vám zpět

AKČNÍ NABÍDKA:

1.  Potápění Pnoralau - akční nabídka 45 990 Kč - listopad, únor - jedno z nejkrásnějších potápěčských míst na světě.

2. Potápění Egyp - safari Sever + Tiranská úžina + Dahab - kombinace nejlepších potápěčských lokalit v severní části Rudého moře

3. Potápění Mexiko - leden, únor 201 3 - potápění na jedné z nejúžasnějších potápěčských lokalit světa - jeskynních komplexech - Cenotech, ponory s býčími žraloky a  na nedotčených  útesech Karibiku v oblasti Mahahual. To vše je doplněno o výlety na mayské památky.

4. Potápění Bali -září 2012-  netradičně pojatá akce během níž se budeme potápět na 3 nejlepších lokalitách kolem celého Bali - Padangbay (s výjezdy na manty a měsíčníky u Nusa Penidy), Tulamben (krásné reefy a světoznámý vrak Liberty), Menjangan - nejsevernější a málo navštěvovaná oblast s nedotčenými útesy. Bližší info v sekci Potápění Bali

5. Egypt - Rodinná safari s dětmi - letní plavby určené nejen pro potápěče ale i pro jejich rodinné příslušníky včetně dětí

6. Nabízíme možnost sjednání cestovního pojištění od pojišťovny Viktoria nebo Generali přímo u nás při objednání jakéhokoliv zájezdu. Samozřejmostí je za příplatek rozšíření na rizikové sporty včetně potápění.

7. Sea Safe - toto zařízení pro vyhledání potápěčů ztracených na moři začínáme od r. 2011 distribuovat na českém a slovenském trhu. Možnost jak výrazně zlepšit  bezpečnost potápění na moři!!

Náš tip:
a) celoroční cestovní pojištění včetně připojištěnína rizikové sporty ( potápění ) 2 400 Kč !!

b)   celoroční cestovní pojištění (celý svět) vč. poj. odpovědnosti, úrazu, zavazadel, rizikových sportů i pracovních cest za 3 500 Kč !!

c) pojištění storna zájezdu činí pouze 2,5% z kompletní ceny zájezdu

d) potápěčský batoh Beauchot Airlight vážící jen 2,5kg (běžné batohy váží cca 5,5kg) - pro členy Top Dive clubu za akční zvýhodněnou cenu!!!

TOP DIVE s.r.o.


Registrace k odběru novinek

Obsazenost zájezdů

Najdete nás na Facebooku

Egypt - Hurghada
čt36°C
34°C
so33°C
ne32°C
Škola a kurzy potápění v Egyptě a Maledivách
Top Dive s.r.o., K Čimperku 1838, 666 01 Tišnov | pavel@topdive.cz , petra@topdive.cz | telefon: +420 777 060 596, +420 724 983 464