Základní kurz potápění – OWD, P*

 

Kurzy potápění pro začátečníky

termín:  8-12.7.2020 + další termíny dle zájmu

Všem milovníkům vody a vodních sportů nabízíme možnost stát se soběstačným, plně vycvičeným a odpovědným potápěčem, který si bude moci v klidu a bez obav užívat krás tajemného a úchvatného podvodního světa. Díky kvalitní a dnes už i cenově dostupné výstroji a výukovým metodám se potápění stalo v posledních letech bezpečným sportem dostupným širokým vrstvám obyvatel všech věkových kategorií, se statisíci příznivců na celém světě…

Vydejte se proto i Vy s námi poznávat krásy modrých hlubin – potápět se na barevných korálových útesech mezi stovkami ještě barevnějších a tvarově rozmanitých rybiček, hrát si s přátelskými delfíny, obdivovat elegantně se vznášející manty, zažít stav beztíže v prostoru nad bezednou modří i respekt při setkání s odvěkými vládci moří…

KURZ P*, OWD (open water diver) – je kurzem pro úplné začátečníky, kteří se relativně nenáročnou a srozumitelnou formou seznámí se základy potápěčské teorie i praxe nutné pro bezpečný pobyt pod vodou. Naše škola klade důraz především na kvalitu teoretického i praktického výcviku, který probíhá vždy pod dohledem zkušeného instruktora a i po úspěšném zakončení kursu nabízíme možnost dalšího zdokonalování dovedností v rámci akcí pořádaných naším potápěčským klubem v ČR i zahraničí. Kurs je možno absolvovat dle standardů výcvikových systémů CMAS nebo EDS.

Obsah kurzu:

1.blok: potápěčská teorie - základy fyziky se zaměřením na specifické aspekty a zákonitosti pobytu člověka pod vodou, anatomie a fyziologie (vliv vodního prostředí na lidský organismus), zdravověda (možná rizika spojená s potápěním a jejich účinná prevence), základy první pomoci, potápěčská technika (seznámení se s jejím účelem, údržbou a funkčností), komunikace pod vodou – signály. Celkem cca 7-8hod teoretické výuky a diskusí.


2.blok: cvičení v mělké vodě - 2-3 úvodní ponory v bazénu či mělké vodě se zaměřením na zvládnutí bezpečného ovládání pot. výstroje, správného pohybu pod vodou a základních cviků zvyšujících bezpečnost při potápění (vylévání masky pod vodou, správné vyvažování se, odkládání a nasazování výstroje pod vodou, pomoc partnerovi, pot. signály…)

3.blok: praxe ve volné vodě –  min. 4 (v ceně kurzu máte ale až 6) ponorů opět pod dohledem instruktora ve volné vodě + závěrečná zkouška z teorie i praxe.

Po absolvování kurzu potápění mají všichni naši absolventi možnost k nám některý další víkend přijet a dál se s námi potápět jen za náklady - cca 300Kč/ponor (zapůjčení výstroje + vzduch) a tím si zdokonali svoje potápěčské dovednosti

Celý kurz je možno absolvovat po dohodě 3 formami:

1)    od středy/čtvrteku do neděle na lomu Srní u Hlinska (Vysočina). Sraz je ve středu odpoledně či čtvrtek ráno na lomu Srní, zakončení v neděli do 16hod. Samozřejmě za předpokladu, že jsou kurzisté min. průměrně schopní. Pokud mají s něčím problém, může být nutné přidat další dny aby vše opravdu zvládli.  Popř. na základě dohody realizujeme kurzy během 2 víkendů (v tomto případě je na kurz i vstřebání informací více času)

2)     v ČR můžete absolvovat jen úvodní teoretickou část + cvičení v mělké vodě a praktické ponory realizovat na některé z našich potápěčských akcí v Egyptě, Středozemním moři atd

3)     celý kurz můžete absolvovat přímo u moře

CENA: 6 990 Kč

(cena je platná pro absolvování v naší potápěčské škole ve vypsaných termínech…)

Cena zahrnuje: zapůjčení potápěčské výstroje na celou dobu kursu, přednášky potápěčské teorie, cvičení v bazénu / mělké vodě, min. 4-6 ponorů ve volné vodě pod dohledem instruktora, výukové materiály, závěrečný teoretický i praktický test

Cena nezahrnuje: dopravu na potápěčské lokality, ubytování,  závěrečnou mezinárodně platnou certifikaci + výukové materiály – 1500Kč

Vstupní podmínky: účastníci kurzů potápění odpovídají za svůj dobrý zdravotní stav a plavecké schopnosti (uplavání mín. 200m).

Kurzu se všichni účastní na vlastní riziko. V případě jakýchkoli zdravotních problémů konzultujte možnost potápění se svým lékařem a oznamte tuto skutečnosti potápěčskému instruktorovi před zahájením kurzu!!

Dle zvoleného výcvikového systému je následně nutné vyplnit před zahájením kurzu zdravotní prohlášení nebo odevzdat potvrzení lékaře (CMAS)

Potápěčský výcvik je prováděn ve výcvikovém systému  EDS (Evropská potápěčská škola), po dohodě i ve výcvikovém systému CMAS.

Účastníci jsou před zahájením kurzu povinni se seznámit s podmínkami těchto systémů viz.

EDS: http://www.europeandivingschool.eu/index.php?nid=12407&lid=cs&oid=3367948

CMAS: http://www.cmas.cz/stranka-p1-62

 


zavoláme Vám zpět

Zadejte vaše telefonní číslo,
zavoláme vám zpět

INFORMACE:

S platností od 01.01. 2020 egyptské úřady zavedli nový poplatek na všechna potápěčská safari, aktuálně je to tedy takto:

Brothers, Daedalus, Zabargad    80 Euro / os
Brothers                                  50 Euro / os (na Brothers je zakázáno kotvení, nově tam lze jezdit pouze na 1 den – 3 ponory)
Daedalus a jižní lokality             50 Euro / os
Všechny ostatní trasy                40 Euro / os

poplatek bude vybírán na místě v hotovosti.

Rádi bychom Vás informovali o tom, že se od 1.5.2018 změnila cena víza do Egypta:

  • vstupní vízum do Egypta se dá získat po příletu na všech letištích
  • vízum má platnost 30 dní a nedá se prodloužit
  • platí pouze pro turistické a tranzitní účely a je pro 1 vstup
  • za vízum zaplatíte 25 USD
  • vízum lze také vyřídit v Praze na egyptském zastupitelském úřadě a je hotové do týdne
  • cestovat smíte s pasem platným ještě 6 msíců po příletu do ČR a nedá se vycestovat na rychlopas!

1.  Potápění Fiji + Tonga - žraloci a velryby během jedné akce

2. Potápění v Egyptě na osvědčené lodi Heaven Rubin

3. Potápění Mexiko - potápění na jedné z nejúžasnějších potápěčských lokalit světa - jeskynních komplexech - Cenotech, ponory s býčími žraloky a  na nedotčených  útesech Karibiku v oblasti Mahahual. To vše je doplněno o výlety na mayské památky.

4. Potápění Bali + Komodo - akce zaměřená na měsíčníky v oblasti Nusa Penida a vyhlášený mořský park Komodo (manty, žraloci, varani...)

5. Nabízíme možnost sjednání cestovního pojištění od pojišťovny Kooperativa (od 376,- i se storno zájezdem) přímo u nás při objednání jakéhokoliv zájezdu.

Náš tip:
a)celoroční cestovní pojištění včetně připojištěníu Ergo pojišťovny na rizikové sporty ( potápění ) 2 400 Kč !!

b) pojištění storna zájezdu činí pouze 2,5% z kompletní ceny zájezdu

TOP DIVE s.r.o.


Registrace k odběru novinek

Obsazenost zájezdů

Najdete nás na Facebooku

GO parking