Zkušební ponory

 

Pokud máte zájem si potápění jen nezávazně vyzkoušet tak pro Vás máme připraveny 2 zajímavé možnosti:

1) Zkušební ponor:

- je ideální možností nahlédnout pod vodní hladinu bez dlouhého výcviku a investic. Následně se můžete rozhodnout, zda Vás potápění baví a dál v něm pokračovat...

Teorie - před samotným ponorem Vás náš profesionální instruktor potápění seznámí se základními specifiky a zákonitostmi pobytu pod vodou, jednotlivými částmi a fungováním potápěčské výstroje či základy znakové podvodní komunikace.

Praktický ponor - po teorii už následuje reálný ponor 20-30 min. při kterém se instrutor či jeho asistent věnuje pod vodou pouze Vám. Tento ponor se dá realizovat po dohodě buď na bazénu nebo v letním období na některém z lomů v ČR. Stejně tak zajišťujeme zkušební ponory pro nepotápěče na většině našich akcí v zahraničí.

Vstupní podmínky: dobrý zdravotní stav (především zdravé srdce, plíce a uši) - pokud si nejste jisti kontaktujte před ponorem svého lékaře a úmysl potápět se s ním raději proberte.

Cena: 1390Kč

Zahrnuje: nezbytnou základní teorii, praktický ponor v délce cca 20-30min., zapůjčení kompletní potápěčské výstroje, vstup na bazén či venkovní potápěčskou lokalitu.

Cena nezahrnuje: transfer na bazén či danou potápěčskou lokalitu (po dohodě možno většinou zajistit)

2)  jednodenní kurz  základů nádechového a přístrojového potápění:

Pro všechny příznivce vody a vodních sportů jsme připravili jednodenní školení  zaměřené na zvládnutí základů nádechového potápění a vyzkoušení přístrojového potápění.  Tato akce probíhá  v areálu jednoho ze  zatopených lomů na Vysočině  u Hlinska v Čechách (popř. dle dohody pro skupiny od 6ti osob i na dalších lokalitách v Čechách či na Moravě). Tyto dovednosti se Vám budou hodit na všech Vašich budoucích dovolených u moře, které možností nahlédnutí pod vodní hladinu dostanou úplně nový rozměr. Ti z Vás, které by potápění zaujalo mohou navázat kompletním kurzem potápění jehož absolvováním se z Vás stanou samostatní a zodpovědní potápěči.

Obsah kurzu:

Tento jednodenní seznamovací kurz (zahájení 10.00 konec 14-16hod) Vás jednoduchou formou seznámí se základy nádechového potápění ( plavání a potápění s maskou, šnorchlem a ploutvemi)  i přístrojového potápění formou zkušebního ponoru pod dohledem zkušeného potápěčského instruktora.

Kurz je tvořen 3 částmi:

1)     Teorie - před samotnými aktivitami ve vodě  Vás náš profesionální instruktor potápění seznámí se základními specifiky, zákonitostmi i riziky pobytu pod vodou, jednotlivými částmi a fungováním potápěčské výstroje,  základy znakové podvodní komunikace a správné techniky nádechového potápění.

2)     Praktická výuka nádechového potápění – zvládnutí správné techniky plavání a nádechového potápění s ABC tj. maskou, šnorchlem (dýchací trubicí) a ploutvemi.

3)     Zkušební ponor -  zájemci o nahlédnutí pod vodní hladinu mají šanci si nejprve v mělké vodě vyzkoušet dýchání  z potápěčského přístroje a poté absolvovat krátký ponor v bezpečné hloubce 1-4metrů.  Při troše štěstí máte šanci i během tohoto ponoru spatřit typické i méně časté obyvatele našich vod – kapry, štiky, sumce, okouny či candáty,….

Vstupní podmínky: dobrý zdravotní stav (při jakýchkoli závažnějších potížích doporučujeme konzultovat s lékařem nebo naším instruktorem) a schopnost uplavat min. 100m.

Cena: 1490Kč

Cena zahrnuje: nezbytnou základní teorii, praktický ponor, zapůjčení kompletní potápěčské výstroje, vstup do přírodního areálu některého ze zatopených lomů.

Cena nezahrnuje: dopravu na  danou potápěčskou lokalitu

Místo konání: Lom Srní u Hlinska v Čechách nebo dle dohody pro větší skupinky další pot. lokality v ČR

zavoláme Vám zpět

Zadejte vaše telefonní číslo,
zavoláme vám zpět

INFORMACE:

S platností od 01.01. 2020 egyptské úřady zavedli nový poplatek na všechna potápěčská safari, aktuálně je to tedy takto:

Brothers, Daedalus, Zabargad    80 Euro / os
Brothers                                  50 Euro / os (na Brothers je zakázáno kotvení, nově tam lze jezdit pouze na 1 den – 3 ponory)
Daedalus a jižní lokality             50 Euro / os
Všechny ostatní trasy                40 Euro / os

poplatek bude vybírán na místě v hotovosti.

Rádi bychom Vás informovali o tom, že se od 1.5.2018 změnila cena víza do Egypta:

  • vstupní vízum do Egypta se dá získat po příletu na všech letištích
  • vízum má platnost 30 dní a nedá se prodloužit
  • platí pouze pro turistické a tranzitní účely a je pro 1 vstup
  • za vízum zaplatíte 25 USD
  • vízum lze také vyřídit v Praze na egyptském zastupitelském úřadě a je hotové do týdne
  • cestovat smíte s pasem platným ještě 6 msíců po příletu do ČR a nedá se vycestovat na rychlopas!

1.  Potápění Fiji + Tonga - žraloci a velryby během jedné akce

2. Potápění v Egyptě na osvědčené lodi Heaven Rubin

3. Potápění Mexiko - potápění na jedné z nejúžasnějších potápěčských lokalit světa - jeskynních komplexech - Cenotech, ponory s býčími žraloky a  na nedotčených  útesech Karibiku v oblasti Mahahual. To vše je doplněno o výlety na mayské památky.

4. Potápění Bali + Komodo - akce zaměřená na měsíčníky v oblasti Nusa Penida a vyhlášený mořský park Komodo (manty, žraloci, varani...)

5. Nabízíme možnost sjednání cestovního pojištění od pojišťovny Kooperativa (od 376,- i se storno zájezdem) přímo u nás při objednání jakéhokoliv zájezdu.

Náš tip:
a)celoroční cestovní pojištění včetně připojištěníu Ergo pojišťovny na rizikové sporty ( potápění ) 2 400 Kč !!

b) pojištění storna zájezdu činí pouze 2,5% z kompletní ceny zájezdu

TOP DIVE s.r.o.


Registrace k odběru novinek

Obsazenost zájezdů

Najdete nás na Facebooku

GO parking