FIJI A TONGA - žraloci na Fiji a velryby na Tonga

VELRYBY, ŽRALOCI, KORÁLY, NÁROČNOST – NÍZKÁ AŽ STŘEDNÍ

FIJI + TONGA

Pro všechny potápěčské fajnšmekry jsem připravili kombinaci 2 exotických destinací nabízející netradiční zážitky nad i pod vodou:

Fiji – zde se zaměříme na potápění se žraloky v chráněné oblasti v oblasti  Pacific harbour. Kromě  žraloků (býčí, šedí, černocípí, citronoví, stříbrocípí, útesoví, vouskatí a vzácně i tygří) je Fiji proslulé i krásnými měkkými korály. J.Y.Cousteau ji označil jako „hlavní město měkkých korálů“, proto zde absolvujeme několik ponorů i na klasických reefech v oblasti RakiRaki.

Tonga – je jedním z mála míst na světě, kde je možné šnorchlovat s velrybami – keporkaky, kteří sem táhnou na „zimu“ z Arktidy porodit a odchovat mláďata. Platí zde samozřejmě přísná pravidla a licence má jen omezené množství lodí. Z tohoto důvodu není jednoduché sehnat volná místa a není to ani levné. Ale ten zážitek z besprostředního kontaktu s těmito mořskými velikány stojí za to!!

2 500 USD

Novinka - Potápění se žraloky a šnorchlování s velrybami:

FIJI A TONGA

POTÁPĚNÍ SE ŽRALOKY A ŠNORCHLOVÁNÍ S VELRYBAMI

Pro všechny potápěčské fajnšmekry jsem připravili kombinaci 2 exotických destinací nabízející netradiční zážitky nad i pod vodou:

Fiji – zde se zaměříme na potápění se žraloky v chráněné oblasti v oblasti  Pacific harbour. Kromě  žraloků (býčí, šedí, černocípí, citronoví, stříbrocípí, útesoví, vouskatí a vzácně i tygří) je Fiji proslulé i krásnými měkkými korály. J.Y.Cousteau ji označil jako „hlavní město měkkých korálů“, proto zde absolvujeme několik ponorů i na klasických reefech v oblasti RakiRaki.

Tonga – je jedním z mála míst na světě, kde je možné šnorchlovat s velrybami – keporkaky, kteří sem táhnou na „zimu“ z Arktidy porodit a odchovat mláďata. Platí zde samozřejmě přísná pravidla a licence má jen omezené množství lodí. Z tohoto důvodu není jednoduché sehnat volná místa a není to ani levné. Ale ten zážitek z besprostředního kontaktu s těmito mořskými velikány stojí za to!!

Září a říjen je dobou kdy už jsou mláďata odrostlejší a samice se o ně tak nebojí. Proto si s lidmí často přímo "hrají". Dál na volném moře spatřit větší hejna která už táhnou z Havaje a dalších severních oblastí do Arktidy.

 

1.den – odlet z ČR

2.den – odlet z ČR, dle aktuálně nejvýhodnějších letenek let přes Austrálii, Soul nebo některé z arabských letišť..

3.den – přílet na Tongu, ubytování

4-6.den – 3x výjezd na velryby

7.den – přelet na Fiji

8.den - přelet na Fiji, přejezd do oblasti Pacific Harbour, ubytování

9-10.den - 2 dny/ 4 ponory se žraloky. Dle dohody je možné přidat víc ponorů se žraloky…

11.den – přejezd do oblasti RakiRaki, po cestě návštěva trhu v Suvě, deštného pralesa,….

12-13.den – potápění v oblasti RakiRaki – jedny z nejkrásnější útesů na světě pokud se týká bohatosti měkkých i tvrdých korálů…

14.den – volno, rezerva na úpravy programu

15.den – odlet z Fiji

16-17.den  - návrat do ČR

 

Další informace a přihlášky:

Top Dive s.r.o.

cesty za potápěním, škola potápění, obchod
Palackého 1430, Předklášteří 66602

Pavel Šenk  777 060596   pavel@topdive.cz

Petra Šenková  724 983464   petra@topdive.czCENA POTÁPĚČ:        2 500 USD

CENA NEPOTÁPĚČ:  1 900 USD

 

ZKRÁCENÁ VARIANTA: po dohodě je pro skupiny od 6ti osob realizovat i akci se zkráceným programem – vypouští se potápění v oblasti RakiRaki na Fiji. Cena je o 500USD nižší tj 2100 USD.

VARIANTA POUZE TONGA – po dohodě je možné realizovat i jen program na Fiji (v případě zájmu rozšířený na více výjezdů nebo jako kombinaci více oblastí – Tongatapu + Eua, Tongatapu + Vavua… Cena dle finálně domluveného programu...

EKONOMICKÁ VARIANTA: 1800 USD + letenky (zde volíme levnější, přesto ale dostatečné ubytování na Tonze i na Fiji a z programu se vypouští potápění na RakiRaki). Cenově se pak dostanete na cca 90 000Kč vč. letenky a uvidíte jak velryby tak žraloky což jsou největší zážitky na této akci...

 

CENA ZAHRNUJE:

13-14x ubytování  (4x na Tongatapu, 8x na Fiji)

3 dny výjezdy na velryby

8 ponorů na Fiji (z toho min. 4 na žraloky)

transfery

pronájem aut na výlet po Fiji

 

CENA NEZAHRNUJE: 

stravu (pokud není uvedeno u finálně vybraného ubytování)

potápění a šnorchlování nad rámec programu

vstupné do památek a rezervací a vše mimo výše uvedeného

letenky - cca 50 000,- Kč

 

Cena pro nepotápěče: zahrnuje výše uvedené bez ponorů na Fiji. Zahrnuje výjezdy na velryby, kde se jen šnorchluje...

 

Není vypsán žádný termín. Kontaktujte nás na e-mailu info@topdive.cz
2