Lom Srní

- tyto www se vztahují k aktivitám společnosti Lom Srní, s.r.o

- kromě klasických pobytů u vody můžete v areálu lomu absolvovat zkušební ponor nebo i kompletní kurz potápění.

- lom najdete   Zde

INFORMACE PRO UBYTOVÁNÍ NA LOMU SRNÍ:

Ve výbavě mobilních domů i pokojů nejsou z aktuálních a hygienických důvodů povlečení a ani peřiny s polštářema. Prostěradlo, povlečení a polštář je nutné mít vlastní.


ZKUŠEBNÍ PONORY:

Pro všechny příznivce vody a vodních sportů jsme připravili jednodenní školení  zaměřené na zvládnutí základů nádechového potápění a vyzkoušení přístrojového potápění.  Tato akce probíhá  v areálu jednoho ze  zatopených lomů na Vysočině  u Hlinska v Čechách (popř. dle dohody pro skupiny od 6ti osob i na dalších lokalitách v Čechách či na Moravě). Tyto dovednosti se Vám budou hodit na všech Vašich budoucích dovolených u moře, které možností nahlédnutí pod vodní hladinu dostanou úplně nový rozměr. Ti z Vás, které by potápění zaujalo mohou navázat kompletním kurzem potápění jehož absolvováním se z Vás stanou samostatní a zodpovědní potápěči.

Termíny na zkušební ponory v r. 2020.:

- vždy se plní nejdřív sobota, pak neděle, od poloviny června do poloviny září.


Srpen:

08:45 13:45
15.08. obsazeno obsazeno
16.08. obsazeno 1 místo
22.08. 4 místa obsazeno
23.08. 6 míst 4 místa
29.08. obsazeno 1 místo
30.08. 4 míst 5 míst


Září:

08:45 13:45
05.09. 2 místa 3 místa
06.09. 6 míst 6 míst
12.09. 6 míst 6 míst
13.09. 6 míst 6 míst


 

Objednávky Vašich termínů zasílejte prosím mailem na: info@lomsrni.cz s uvedením zvoleného času a číslem Vašeho voucheru.

- pokud Vám vypsané termíny nevyhovují tak se nám ozvěte a pokud to bude možné tak vypíšeme další termíny nebo se pokusíme navýšit na daný termín kapacit. Pro skupinky od 3osob jsou možné v podstatě jakékoli individuální termíny.

- u každého termínu si můžete vybrat buď dopolední nebo odpolední skupinu. Dopolední - sraz na lomu v 8.45, začátek v 9.00 hod, odpolední sraz v 13.45, začátek ve 14hod. Dopolední termíny mají hlavně v letní sezóně výhodu, že na lomu je větší klid což má vliv i na ryby. Nicméně vždy něco uvidíte :-)

Časový rozvrh: cca 1hod přednáška, 1/2hod rozdělení a příprava výstroje a následně ponory po 1/2 na každou osobu. Tj. celkem max. cca 4hod na místě.

Vstupní podmínky: účastníci zkušebních ponorů a dalších aktivit na lomu Srní odpovídají za svůj dobrý zdravotní stav a plavecké schopnosti. Této akce se všichni účastní na vlastní riziko. V případě jakýchkoli zdravotních problémů konzultujte možnost potápění se svým lékařem a oznamte tuto skutečnosti potápěčskému instruktorovi před zahájením kurzu!!

S sebou si vezměte plavky, ručník popř. svačinu a hlavně dobrou náladu :-)

Důležité upozornění pro pány: přijďte oholení (stačí tváře a pod nosem, kde budete mít pot. masku), přes delší vousy teče do potápěčské masky....!!!!

Teorie - před samotným ponorem Vás seznámíme se základními specifiky a zákonitostmi pobytu pod vodou, jednotlivými částmi a fungováním potápěčské výstroje či základy znakové podvodní komunikace.

Praktický ponor - po teorii už následuje reálný ponor 20-30 min. při kterém se zkušený potápěčský průvodce věnuje pouze Vám. Na lomu Srní není potřeba se potápět do velkých hloubek, většina ryb i zajímavostí je relativně mělko, proto se potápí do 3-4m. Většinu ponoru strávíte v levé JZ části lomu, kde je nejvíce ryb...

Vstupní podmínky: dobrý zdravotní stav (především zdravé srdce, plíce a uši) - pokud si nejste jisti kontaktujte před ponorem svého lékaře a úmysl potápět se s ním raději proberte. A jakýchkoli problémech informujte předem vedoucího potápění na Vašem termínu.

Cena:

PONOR NA ZKOUŠKU - 1590Kč 

PRODLOUŽENÝ PONOR - 1690Kč - u této varianty absolvujete ponor kolem celého lomu

během něhož můžete kromě ryb vidět i další atrakce pro potápěče - vrak letadla, autobus,...

VIP ponor - 2590Kč - u této varianty si můžete s instruktorem domluvit individuální termín

a po dobu 2-3hodin se věnuje pouze Vám. Termíny ale nejsou libovolné a je třeba se předem domluvit

dle možností obou stran. Max. počet účastníků 2. osoby, po dohodě je možné tento počet navýšit.

Cena této akce zahrnuje: nezbytnou základní teorii z oblasti přístrojového i nádechového potápění, praktický ponor v délce cca 20-30min. v doprovodu zkušeného potápěče, zapůjčení kompletní potápěčské výstroje, celodenní vstup na lom Srní.

Cena nezahrnuje: transfer na lom, vstup na lom pro Váš nepotápěčský doprovod (cca 50kč/den), v případě zájmu nocleh na lomu a další doplňkové aktivity...

UBYTOVÁNÍ NA LOMU:

- pokud k nám jedete z větší dálky můžete spojit zkušební ponor s delším pobytem na našem lomu, který nabízí nejen potápění ale i super koupání v čisté vodě a k tomu možnost výletů po okolí.

Mezi nejznámější atrakce hlineckého regionu patří skanzen Betlém přímo v Hlinsku, museum v přírodě Veselý kopec, údolí říčky Doubravky, pískovcové labyrinty Toulovcovy maštale, NKP Ležáky, další zatopené lomy v okolí, zábavný areál Peklo Čertovina, CHKO Železné hory začínající hned za humny....

Na lomu nabízíme toto ubytování:

3x vybavený mobilheim pro min. 4 osoby - každý mobilheim má obývací pokoj se sedačkou, stolem, vybavenou kuchyňku, dětský pokoj se 2-3 postelemi, ložnici s manželskou postelí, koupelnu s WC a sprchovým koutem (aktuálně nepoužitelné).  Mobilheimy jsou napojeny na elektřinu, vodu.

Cena -  1000Kč/den při 4 osobách, 900Kč/den při 3 osobách, 800 - při 2 osobách ( při pobytu nad 3dny a při pobytech mimo hlavní letní sezónu tj. do  28.6 a od 2.9 poskytujeme slevy z těchto cen)

Na místě se platí kauce 1 000,- a 250,- za úklid.

6x pokoj v podkroví (každý pro 2-3 osoby) se společnou koupelnou - 250Kč/os/den

kempování ve vlastních stanech či karavanech - 100Kč/os/den

KURZ P*, OWD (open water diver)

Všem milovníkům vody a vodních sportů nabízíme možnost stát se soběstačným, plně vycvičeným a odpovědným potápěčem, který si bude moci v klidu a bez obav užívat krás tajemného a úchvatného podvodního světa. Díky kvalitní a dnes už i cenově dostupné výstroji a výukovým metodám se potápění stalo v posledních letech relativně bezpečným sportem dostupným širokým vrstvám obyvatel všech věkových kategorií, se statisíci příznivců na celém světě…

TERMÍNY NA KURZY POTÁPĚNÍ OWD/P1:   05-09.08. 2020, 02-06.09. 2020 + další termíny je možné vypsat  dle zájmu...

KURZ P*, OWD (open water diver) – je kurzem pro úplné začátečníky, kteří se relativně nenáročnou a srozumitelnou formou seznámí se základy potápěčské teorie i praxe nutné pro bezpečný pobyt pod vodou. Naše škola klade důraz především na kvalitu teoretického i praktického výcviku, který probíhá vždy pod dohledem zkušeného instruktora a i po úspěšném zakončení kursu nabízíme možnost dalšího zdokonalování dovedností v rámci akcí pořádaných naším potápěčským klubem a cestovní kanceláří Top Dive  v ČR i zahraničí. Kurs je možno absolvovat dle standardů výcvikových systémů CMAS nebo ČPŠ.

Obsah kurzu:

1.blok: potápěčská teorie - základy fyziky se zaměřením na specifické aspekty a zákonitosti pobytu člověka pod vodou, anatomie a fyziologie (vliv vodního prostředí na lidský organismus), zdravověda (možná rizika spojená s potápěním a jejich účinná prevence), základy první pomoci a záchrany, potápěčská technika (seznámení se s jejím účelem, údržbou a funkčností), komunikace pod vodou – signály, pravidla bezpečného potápění,... . Celkem cca 8-12hod teoretické výuky a diskusí.

2.blok: cvičení v mělké vodě - 2-3 úvodní ponory v bazénu či mělké vodě se zaměřením na zvládnutí bezpečného ovládání pot. výstroje, správného pohybu pod vodou a základních cviků zvyšujících bezpečnost při potápění (vylévání masky pod vodou, správné vyvažování se, odkládání a nasazování výstroje pod vodou, pomoc partnerovi, pot. signály…)

3.blok: praxe ve volné vodě –  min. 4-6 (v ceně kurzu máte  až 6) ponorů opět pod dohledem instruktora ve volné vodě + závěrečná zkouška z teorie i praxe (může být nahrazena průběžným přezkušováním teoretických i praktických dovedností).

Praxe po skončení kurzu - každý úspěšný kurzista dostává od nás jako bonus v ceně kurzu další víkend na lomu jen za paušální poplatek 1000Kč. Během tohoto víkendu si můžete už jako samostatní potápěči dál zdokonalovat svoje potápěčské dovednosti. V ceně jsou 4 ponory vč. kompleního zapůjčení výstroje, plnění vzduchu a vstupného na lom. Další zkušenosti můžete následně nasbírat na některém ze zájezdů za potápěním organizované naší CK Top Dive.

Celý kurz je možno absolvovat po dohodě 3 formami:

1)  na lomu Srní: od středy do neděle (popř. po dohodě během 2víkendů) na lomu Srní u Hlinska (Vysočina). Sraz je ve středu ráno na lomu Srní, zakončení v neděli do 16hod. Samozřejmě za předpokladu, že jsou kurzisté min. průměrně schopní. Pokud mají s něčím problém, může být nutné přidat další dny aby vše opravdu zvládli.

Časový rozvrh:

!! Před zahájením kurzu obdržíte od nás učebnici s pot. teorií kterou si předem prostudujte !!

1.den - ráno v 10.00 sraz na lomu, vyřízení nezbytných formalit (přihlášky atd), seznámení se základy pot. teorie, bezpečností potápění, fungování techniky atd., plavání, nádechové potápění, cvičení na bazénu nebo mělké vodě, lekce pot. teorie

2.den - cvičení v bazénu + teorie

3.den - cvičení v bazénu nebo mělké vodě, lekce teorie, u schopnějších první ponor ve volné vodě

4.den - 2-3 ponory ve volné vodě spojený s nácviky pot. dovedností, další  lekce pot. teorie, opakování, ...

5.den - min. 2 ponory ve volné vodě, závěrečné přezkoušení a pasování na potápěče :-) zakončení max. do 16hod.

2)     v ČR můžete absolvovat jen úvodní teoretickou část + cvičení v mělké vodě (možno i v Brně a Praze po dohodě během celého roku) a praktické ponory realizovat na některé z našich potápěčských akcí partnerské CK Top Dive

3)     celý kurz můžete po dohodě absolvovat přímo u moře na některé z akcích partnerské CK Top Dive

CENA:  Akční cena  8 590Kč + certifikace (realizace červen-září 2020 dle vypsaných termínů)

VIP kurz - akční cena 9 990Kč + cestifikace!! Tento je určen pro max. 2 osoby. Během tohoto kurzu se instruktor bude věnovat pouze Vám. Doba trvání je 4dny. Termín je individuální dle časových možností klienta i instruktora. Je možné ho rozložit na 2 víkendy...

Cena zahrnuje: zapůjčení potápěčské výstroje na celou dobu kursu, přednášky potápěčské teorie, cvičení v bazénu / mělké vodě, min. 4-6 ponorů ve volné vodě pod dohledem instruktora, výukové materiály, závěrečný teoretický i praktický test.

Cena nezahrnuje: dopravu na potápěčské lokality, ubytování,  závěrečnou mezinárodně platnou certifikaci + výukové materiály – 1500Kč

Vstupní podmínky:  účastníci kurzů potápění a dalších aktivit na lomu Srní odpovídají za svůj dobrý zdravotní stav a plavecké schopnosti (schopnost uplavat min. 200m).

Kurzu se všichni účastní na vlastní riziko.

V případě jakýchkoli zdravotních problémů konzultujte zda se můžete potápět se svým lékařem nebo specialistou. Tuto skutečnost oznamte i po schválení lékařem potápěčskému instruktorovi před zahájením kurzu!!

Dle zvoleného výcvikového systému je následně nutné podepsat zdravotní prohlášení nebo dodat potvrzení lékaře (CMAS)

Potápěčský výcvik je prováděn ve výcvikovém systému CMAS nebo EDS.

Nocleh je možný ve skromější formě přímo na lomu nebo není problém se ubytovat v některém z penzionů v Hlinsku...

S sebou si vezměte plavky, ručník popř. svačinu a hlavně dobrou náladu :-)

Důležité upozornění pro pány: přijďte oholení (stačí tváře a pod nosem, kde budete mít pot. masku), přes delší vousy teče do potápěčské masky....!!!!

Na tuto akci Vás mohou samozřejmě doprovodit samozřejmě i nepotápěči a zatím co vy se budete potápět oni si mohou zaplavat či zašnorchlovat v lomu...

Po absolvování kurzu potápění mají všichni naši absolventi možnost k nám některý další víkend přijet a dál se s námi potápět jen za náklady - cca 300Kč/ponor (zapůjčení výstroje + vzduch) a tím si zdokonali svoje potápěčské dovednosti

Kurzy potápění pro pokročilé - AOWD/P2

Všem začínajícím potápěčům, kteří už absolvovali první - základní kurz potápění a mají zájem si dále rozšířit svoje potápěčské dovednosti a možnosti nabízíme následující rozšiřující kurzy vyučované dle výcvikového systému CMAS nebo Evropské pot. školy. Absolvováním tohoto kurzu se stanete soběstačnými potápěči s hloubkovým limitem 40m.

KURZ AOWD, P**  (pokročílý potápěč) – tento kurz rozšiřuje možnosti rekreačního potápění potápěčů se základní certifikací P*/OWD o detailnější znalosti a dovednosti z oblasti hloubkového potápění, potápění z lodi, nočního potápění, podvodní navigace či záchrany. Absolvování tohoto kurzu opravňuje k samostatnému potápění do max. hloubky 40m.
Kurz je tvořen min. 4 lekcemi teorie zaměřenými na vybrané potápěčské specializace a min. 4 ponory ve volné vodě zaměřenými na nácvik praktických dovedností opět dle vybraných specializací.

Délka trvání kurzu - 3dny, popř. během zvoleného pot. zájezdu

Místo konání - ČR - lom Srní, po dohodě jsou možné další lomy. Ideální je absolvovat tento kurz u moře - po domluvě během některého ze zájedzů organizovaných naší cestovní kanceláří - nejlepší podmínky jsou během pot. safari v Egyptě.

Vstupní podmínky - min. kvalifikace P1/OWD, dobrý zdravotní stav, absolvování min. 20ti ponorů

termíny:

CENA: 2 990 Kč + certifikace

VIP kurz - 5990 Kč + certifikace ( i zde se bude instruktor věnovat max. 2 osobám nebo jen Vám)

Cena zahrnuje: výukové materiály, přednášky pot. teorie, případně cvičení v bazénu,  min. 4 ponory ve volné vodě v ČR - lom Srní, závěrečný teoretický i praktický test,.
Cena nezahrnuje: ponory ve volné vodě v zahraničí (jsou většinou součástí ceny daného zájezdu), závěrečnou certifikaci – dle vybraného výcvikového systému 1200 Kč, zapůjčení výstroje (předpokládá se vlastní výstroj, jinak ale na danou akci zapůjčíme kompletní výstroj za symbolickou cenu 500Kč/3dny popř. 1000Kč/týden)

Účastníci kurzu potápění odpovídají za svůj dobrý zdravotní stav a plavecké schopnosti. V případě pochybností konzultujte prosím zájem o kurz se svým lékařem.

KURZ VEDOUCÍ POTÁPĚČ / P 3

termíny: květen - září 2020

CENA: 4 990 Kč + certifikace

informace na 777060596

 

 

O lomu Srní:

Lom najdete  Zde

Areál zatopeného lomu Srní u Hlinska jsme začali budovat od r. 2014. Naším cílem je zvelebování areálu lomu, sportovní a rekreační vyžití členů našeho potápěčského klubu, organizace sportovních, kulturních a dalších společenských akcí ať už v rámci areálu lomu i mimo něj.

Členství v klubu je otevřeno široké veřejnosti jak z řad potápěčů, otužilců, turistů či běžných plavců. Pro všechny, kdo chtějí lom navštívit a nejsou členy sdružení máme připraven status návštěvníka s povinným poplatkem na provoz a další zvelebování areálu.

Příjezd: Od Hlinska v Čechách kolem vlakového nádraží přes závory směrem na obec Srní. Cca 700m před obcí Srní je vpravo u silnice domek (autoservis) a 80m před ním (na konci pole) odbočka doprava k lomu. Vzdálenost od Hlinska cca 2 km směrem na Srní. Potápěči mohou sjet až dolu k vodě (parkování u unimobuňky nebo nově budované chaty občerstvení. Ostatní na parkovišti u příjezdové cesty nad lomem.

Poloha GPS: N49 46.636, E015 52.879

Info geocache: HASTRMANKA

Popis: jedná se o původně žulový lom, kde se těžila kvalitní hlinecká modro-šedá žula. Rozloha cca 1 ha (80x 125m). Těžba ukončena koncem 60. let, poté byl v blízkosti provozován Kovošrot, jehož pozůstatky jsou částečně k vidění na dně v levé (západní) části lomu - zbytky zemědělských strojů, kol , vozíků a obručí.

Viditelnost v průměru celoročně 3-4 m. Nejlepší bývá většinou kolem 12-15m. V horních vrstvách 0-6m dosahuje v létě teplota vody 21-24C, od 7-8m je termoklina s vodou cca 6C,, dole jsou pak celoročně 4C.

Z hlediska života patří lom k jedněm z nejlépe zarybněných u nás - k vidění jsou sumci (klasiční tmaví i dva albíni), štiky, candáti, jeseteři (jeseter ruský, sibiřský, albín), kapři, okouni, amuři, tolstolobici, veslonosové, a samozřejmě spousta různé drobotiny (bělice, cejni, karasi). Kromě nich je možno v bahně najít škeble rybniční, na skalách slávečky a pod kameny raky.

V pravé části lomu jsou zatopené stromy a na mělčinách vodní rostliny - ty jsou oblíbeným útočištěm vodních živočichů. Pokud budete hledat sumce zaměřte se na kořeny pod pařezy těsně pod hladinou v místě pod skálou nebo právě na zatopené stromy vpravo do vstupu do vody. Štiky najdete také na těchto místech a hlavně na mělčinkách s vodními rostlinami v pravé části.

Pokud hledáte ryby pohybujte se v hloubce 1-3m. 95% se jich drží právě v tomto sloupci.

Vlevo poblíž vstupu z tzv. Pláže naleznete na plošině v hloubce 12 m menší keson. Od 2012 probíhají průběžně úpravy okolního terénu i porostu. V plánu je vytvořit z lomu zajímavou potápěčskou lokalitu - ještě zlepšit zarybnění, kvalitu vody, vybudování pohodlnějších přístupů k vodě a podvodních plošin, eventuálně i dalšího zázemí včetně ubytovacích kapacit.

Naproti hlavnímu vstupu v SZ části lomu můžete najít v hloubce 3m vrak sportovního letadla a o kousek dál potopený autobus (hloubka 4-12m)

!! Sportovní rybolov i spearfishing je na lomu přísně zakázán !!

Lom provozuje firma Lom Srní, s.r.o. Zájemci o potápění mohou přijet i bez ohlášení ale lepší je domluvit se předem. Platba za potápění - buď správci nebo v jeho nepřítomnosti se zapište na formulář a ten spolu s penězi vhoďte do schránky na chatě s přístřeškem na strojení. V případě potřeby je možné plnění lahví i kempování v okolí lomu. V brzké době bude zprovozněno první ubytování pod střechou...

Ceny vstupného: 100 Kč - potápěč, 40Kč - nepotápěč. Instruktor v doprovodu min. 2 kurzistů má vstup zdarma. Vybrané vstupné je použito na zvelebování lomu proto prosíme o hlášení všech návštěv. Neplatiči budou z lomu vykázáni. Vše co si s sebou na lom dovezete prosím i odvezte.

Ubytování - na lomu je možné kempovat ve vlastních stanech či karavanech, k dispozici jsou 2 mobilheimy pro 4-5 osob a 3 jednodužší pokoje v podkroví....

Pro zájemce o kvalitnější ubytování můžeme zajistit ubytování ve Skirestaurantu Hlinsko. Bližší info na www.skirestaurant.cz a rezervace na tel.: +420 739 504 024, +420 777 789 899.

Restaurace, hospůdky - Zlatá studna, U Mašlů, Bowling Bar Blatno, Hospoda U Podroužků, Hospoda U svatého Huberta

Pro skupiny po dohodě možnost dovozu hotových jídel přímo na místo.

Historie:

Přírodní areál Srní představuje bývalý zatopený lom a přilehlé pozemky mezi obcemi Hlinsko v Čechách a Srní. V době první republiky a v poválečném období zde probíhala těžba kvalitní světlozrnné hlinecké žuly, která byla v 60-tých letech 20.stol. ukončena. Poté došlo k postupnému zaplavení těžební jámy a postupnému obnovení přírodního charakteru této lokality. Mezi místními je lom někdy přezdíván jako Kovošrot - ten působil v prostoru nad lomem až do konce 90tých let a pozůstatky po jeho činnosti můžete stále najít na dně lomu.

Po navrácení lomu původním majitelům se o areál lomu starali vlastními prostředky potápěči s místniho pot. klubu Hastrman a lom byl hlavně v létě živelně využíván jako přírodní koupaliště.

Od r. 2011 převzal správu lomu Ing. Pavel Šenk - fy. Top Dive a ve spolupráci s místními potápěči obnovil práce jeho zvelebování a rekultivace bývalých hald odpadního kamene, které se nalézaly v okolí lomu a ačkoli působily pro někoho romanticky, byly pro většinu návštěvníků potenziálně nebezpečné a omezovaly pohyb kolem lomu i jeho využití.

V r. 2011-2012 došlo k pročištění okolí lomu od náletových dřevin, čímž bylo zamezeno spadu listí do vody a tím i přirozeménu zhoršování její kvality. Zároveň proběhlo zarybnění lomu s důrazem na co největší biodiversitu.

V r. 2013 začly první menší terénní úpravy, zpevnění příjezdové cesty, další úprava okolní vegetace i postupné čištění vody v lomu.

V říjnu 2013 se novým majitelem lomu a okolních pozemků stal Ing. Pavel Šenk a Top Dive s.r.o.

r.2014 - pokračování s úpravou vegenace a zahájení ostraňování původních hald odpadního kamene. Na jaře vysazení leknínů a dalších vodních i bahenních rostlin. Vysazení nových ryb vč. zajímavých veslonosů.

r. 2015 - od jara do podzimu probíhalo drcení hald ve východní a SV části, čímže se tato část krásně otevřela

r. 2016 - celé jaro jsme intenzivně pracovali na srovnávání  odtěžených části lomu a jejich znovu zatravnění a osázení stromky. Konečně jsme dokončili stánek s občerstvení a přistavěli přístřešek na strojení potápěčů... V červenci pak došlo k částečnému odtěžení haldy i na severní straně čímž se i zde začíná otvírat další velký prostor... U hlavního vstupu jsme začali budovat dětský koutek s trampolínou, pískovištěm a postupně budou přidávány další atrakce....

r.2017 - pokračujeme s dalšími terénními úpravami a zatravnění a znovuzazelení ploch na SV straně lomu. Správu lomu zastřešuje nová firma Lom Srní s.r.o

Poněvadž provoz lomu nebyl od začátku plánován jako klasický komerční projekt ale společné úsilí mnoha osob směřující k vytvoření areálu vhodného pro potápění, outdoorové sporty a rekreaci, plánujeme za tímto účelem založit občanské sdružení Přírodní areál Srní o.s.

Jeho členové se mohou aktivně podílet na zvelebování lomu a mají právo na jeho využívání ať už ke sportovním či rekreačním účelů.

Plány do budoucna:

- areál bývalého žulového lomu slouží ke dvěma základním aktivitám - rekreaci a potápění.

Rekreační zóna na severní, jižní i východní straně lomu slouží širší veřejnosti a postupně se snažíme rozšiřovat a rekultivovat  prostor kolem břehu pro vytvoření podmínek na příjemnější pobyt u vody. Na východní straně jsme postavili první menší budovu s občerstvením, toaletami a právě začínáme budovat dětský koutek.

V budově s občerstvením máme i zázemí pro potápěče - půjčovnu pot. výstroje, prostory na strojení a vstup do vody.

Samozřejmostí je pak i vybudování zpevněných parkovacích ploch ve východní části areálu

Ač se tyto plány zdají být možná až moc velké, hlavním cílem je zachování přírodního charakteru areálu, zlepšení čistoty vody o ochrana života nad i pod vodní hladinou.

Kontakt:

Ing. Pavel Šenk  tel. 777060596 - majitel, jednatel spol. Lom Srní, s.r.o

Lubomír Drahoš tel. 774416493

Lom Srní

- tyto www se vztahují k aktivitám společnosti Lom Srní, s.r.o

- kromě klasických pobytů u vody můžete v areálu lomu absolvovat zkušební ponor nebo i kompletní kurz potápění.

- lom najdete   Zde

ZKUŠEBNÍ PONORY:

Pro všechny příznivce vody a vodních sportů jsme připravili jednodenní školení  zaměřené na zvládnutí základů nádechového potápění a vyzkoušení přístrojového potápění.  Tato akce probíhá  v areálu jednoho ze  zatopených lomů na Vysočině  u Hlinska v Čechách (popř. dle dohody pro skupiny od 6ti osob i na dalších lokalitách v Čechách či na Moravě). Tyto dovednosti se Vám budou hodit na všech Vašich budoucích dovolených u moře, které možností nahlédnutí pod vodní hladinu dostanou úplně nový rozměr. Ti z Vás, které by potápění zaujalo mohou navázat kompletním kurzem potápění jehož absolvováním se z Vás stanou samostatní a zodpovědní potápěči.

Termíny na zkušební ponory v r. 2020.:

- vždy se plní nejdřív sobota, pak neděle, od poloviny června do poloviny září.

Červen:

08:45 13:45
13.06. 8 míst 8 míst
14.06. 8 míst 8 míst
20.06. 8 míst 2 místa
21.06. 8 míst 8 míst
27.06. 8 míst 6 míst
28.06. 8 míst 8 míst


Červenec:

08:45 13:45
04.07. 4 místa
05.07. 8 míst 8 míst
11.07. 8 míst 8 míst
12.07. 8 míst 8 míst
18.07. 8 míst 8 míst
19.07. 8 míst 8 míst
25.07. 8 míst 8 míst
26.07. 8 míst 8 míst
zavoláme Vám zpět

Zadejte vaše telefonní číslo,
zavoláme vám zpět

INFORMACE:

S platností od 01.01. 2020 egyptské úřady zavedli nový poplatek na všechna potápěčská safari, aktuálně je to tedy takto:

Brothers, Daedalus, Zabargad    80 Euro / os
Brothers                                  50 Euro / os (na Brothers je zakázáno kotvení, nově tam lze jezdit pouze na 1 den – 3 ponory)
Daedalus a jižní lokality             50 Euro / os
Všechny ostatní trasy                40 Euro / os

poplatek bude vybírán na místě v hotovosti.

Rádi bychom Vás informovali o tom, že se od 1.5.2018 změnila cena víza do Egypta:

  • vstupní vízum do Egypta se dá získat po příletu na všech letištích
  • vízum má platnost 30 dní a nedá se prodloužit
  • platí pouze pro turistické a tranzitní účely a je pro 1 vstup
  • za vízum zaplatíte 25 USD
  • vízum lze také vyřídit v Praze na egyptském zastupitelském úřadě a je hotové do týdne
  • cestovat smíte s pasem platným ještě 6 msíců po příletu do ČR a nedá se vycestovat na rychlopas!

1.  Potápění Fiji + Tonga - žraloci a velryby během jedné akce

2. Potápění v Egyptě na osvědčené lodi Heaven Rubin

3. Potápění Mexiko - potápění na jedné z nejúžasnějších potápěčských lokalit světa - jeskynních komplexech - Cenotech, ponory s býčími žraloky a  na nedotčených  útesech Karibiku v oblasti Mahahual. To vše je doplněno o výlety na mayské památky.

4. Potápění Bali + Komodo - akce zaměřená na měsíčníky v oblasti Nusa Penida a vyhlášený mořský park Komodo (manty, žraloci, varani...)

5. Nabízíme možnost sjednání cestovního pojištění od pojišťovny Kooperativa (od 376,- i se storno zájezdem) přímo u nás při objednání jakéhokoliv zájezdu.

Náš tip:
a)celoroční cestovní pojištění včetně připojištěníu Ergo pojišťovny na rizikové sporty ( potápění ) 2 400 Kč !!

b) pojištění storna zájezdu činí pouze 2,5% z kompletní ceny zájezdu

TOP DIVE s.r.o.


Registrace k odběru novinek

Obsazenost zájezdů

Najdete nás na Facebooku

GO parking