!! Novinka - Maledivy + Srí Lanka

POTÁPĚNÍ MALEDIVY + cestování po Srí Lance

 

Aktuálně vypsané termíny: 2.11-11.11.2018

+ další termíny na vyžádání

Cena 1800 USD + letenky

 

Zúčastněte se s námi nezapomenutelné plavby v jednom z nejexotičtějších potápěčských rájů, oplývajícím rozmanitostí života nad mořskou hladinou i pod ní… Během této cesty budeme kotvit u neobydlených romantických ostrůvků s bílými plážemi a potápět se u korálových atolů s bohatým podvodním světem… Kromě želv, rejnoků, mant, různých druhů žraloků (šedí, útesoví, velrybí,..) se můžete kochat stovkami dalších druhů ryb a korálů všech možných tvarů a barev….

Tato akce je jednou z našich nejúspěšnějších na pozorování velkých mořských živočichů -  prozatím 95% všech našich klientů během těchto safari spatřilo žraloky velrybí, šedé i útesové, manty i želvy...

Všem, kterým potápění nestačí a chtějí ho doplnit o další cestovatelské zážitky nabízíme možnost přeletět na Srí Lanku a během týdenního cestování v menší skupině spatřit její přírodní i historické krásy....

mimage004 mimage002 mimage006Program akce Potápění Maledivy - safari Severní a jižní Male Atol, Ari Atol:
1.den - sobota: odlet z Prahy, v případě zájmu Vídně, Frankfurtu, Mnichova (nejčastěji s mezipřistáním v Dubaji)
2.den - neděle: přílet na Maledivy - Male, 11:30 nalodění na loď, ubytování, odpoledne check dive v oblati North Male Atol
3.den - pondělí: Lankan Beiru /Manta point/ - úžasná lokalita vzdálená jen několik kilometrů od letiště. Samotný reef je sice spíš podprůměrný ale mísní čistící stanice mant z něj dělá jednu z nejatraktivnějších lokalit na Maledivách. Při zvlášť podařených ponorech jsme zde pozorovali naráz až 10mant ze vzdálenosti i menší než 1-2m!!
Přejezd na Jižní Male Atol - cca 3 hodiny - zde se nacházejí nejlepší lokalita na pozorování žraloků šedých - především v kanálech jako je např. Miyaru Faru - právě zde se nachází čistící stanice žraloků šedých a útesových, nebo Kandooma Thila - jedna z nejkrásnějších, ale neojobtížnějších lokalit, kde je možno spatřit hejno sib skvrnitých či žraloků šedých. Přejezd na Vaavu Atol, noční ponor na ALimatha dive na Vaavu Atol- potápění se žraloky "chůvičky" - velmi klidnými, nebojácnými žraloky, společně s černocípýma žralokama a několika druhů rejnoků..
4.den - úterý:den velrybích žraloků: tento den je věnován potápění a šnorchlování v oblasti Sun Island - lokalitě s největším výskytem velrybích žraloků v této oblasti. Většinou se nám daří dostat do kontaktu se 2-3kusy.
Navečer možnost návštěvy domorodé rybářské vesnice, možnost nákupu suvenýrů

5.den - středa -pátek - potápění v oblasti Ari Atolu - lokality jako 5 Rock, Kanthila, Fish head - lokality plné měkkých korálů, gorgonií, nechybí karety pravé, žraloci bělocípí a spousta velkých henj ryb. V této době 1 večer večerní barbecue na ostrově s večeří. Další večer noční ponor naMaia Thila - jeden z nejlepších nočních ponorů jaké lze zažít - aktivně lovící útesoví žraloci či rejnok trnucha jemenská, spící želvy, stone fish,…. To vše v relativně malé hloubce 6-15m. v pátek 1-2 ponory, 24 hod před odletem zákaz potápění. Loď kotví venku na moři mimo marinu.  Fish tank - jedna ze zajímavých lokalit u Male, před fabrikou rybárny - na místě se vyskytuje spousta rejnoků, ryb a hlavně 4-5 druhů murén.

8.den - sobota:  ráno do 9hod opuštění lodě, přelet na Srí lanku - vyzvednutí na letišti a přesun do sloního sirotčince Pinnawala. Poté přesun do hotelu v oblasti Sigiriya, ubytování a odpočinek.

9.den - výstup na Lví Skálu (Sigiriya) a přesun do starobylého královského města Polonnaruwa
10.den - návštěva jeskynního chrámu v Dambulle a přesun do města Matale, prohlídka hinduistického chrámu a zahrady s kořením. Poté přesun do města Kandy.
11.den - prohlídka Chrámu Buddhova zubu a královské botanické zahrady Peradeniya. Poté přesun do továrny na zpracování čaje, fakultativně možnost raftingu na divoké řece v oblasti Kitulgala. Přesun do města Dalhousie. Odtud v noci výstup na Adamovu Horu
12.den - po odpočinku přesun na čajové plantáže a na vyhlídku na vodopády Dewon Falls. Poté přesun do koloniálního města Nuwara Eliya. Prohlídka města a ubytování v hotelu.
13.den - přejezd do blízkého města Nanu Oya a odtud vlakem do města Ella. Zde opět s řidičem přesun do hotelu ve městě Tissamaharama.
14.den - v ranních hodinách safari v NP Yala, poté přesun ke gejzíru Hummanaya a do města Mirissa
15.den - odpočinek na pláži, fakultativně výlet za pozorováním velryb a poté přesun do pevnosti ve městě Galle a návrat na letiště, odlet tento den navečer nebo následující

16.den - přílet do ČR do ČR!!! Tato akce je určena pro min. středně zkušené potápěče s min. 50ponory, je možno očekávat silnější proudy při driftových ponorech!!!

uprava velrybak 2 uprava manta uprava velrybak 1

Lokality v oblasti Jižního Male Atolu:
Cocoa Thila - západní strana tohoto kruhovitého reefu spadá pod hloubku 30m a je tvořena mnoha velkými převisy a jeskyněmi. Ty pokračují na obou - severní i jižní straně útesu a jsou obývané nepřeberným množstvím všech možných druhů ryb. U dalšího korálového útesu, který se nachází cca 200 m od severní části reefu se často zdržují šedí žraloci.
Guraidhoo Kandu South - lokalita proslavená pozorováním šedých žraloků, rejnoků a sib. Tato trhlina v atolu je tvořena dvěma průrvami mezi nimiž se nachází velký útes. Většina pelaktických ryb včetně žraloků je k vidění na začátku trhliny v místě kde reef padá do velkých hloubek. Uvnitř kanálu jsou stěny s častými převisy pokrytými mořskými sasankami a trsy černých korálů.

Lokality v oblasti Ari Atolu:
Kudarah Thila - tato lokalita je poměrně členitá a orientačně náročná. Je rozdělena na 4 různě velké korálové bloky, které sedí na platě zvedajícím se z hloubky 40m do 12m. Každý z těchto bloků je v hloubce 15-25m podemlet mořskými proudy a jsou v něm vyhloubeny převisy a jeskyně plné měkkých korálů, gorgonií a korálových rybek, které zde hledají útočiště. Celá oblast je dlouhá cca 100m, dá se obeplavat během jednoho ponoru a je chráněnou mořskou rezervací. Na straně odkud aktuálně přichází proud se dají očekávat žraloci šedí a útesoví.
Hukrueli Faru / Madivaru - v období severovýchodních proudění je toto druhým nejvíce frekventovaným místem kam se stahují manty aby se nechávaly čistit od korálových rybek. Podobně jako většina ostatních čistících stanic i tento reef tvoří plato v malé hloubce - cca 8m a jeho stěny se pomalu svažují až ke dnu ve 30m. Celkově reef měří asi 1km a po celé jeho délce je mnoho čistících stanic. Nejčastěji se ale manty zdržují přibližně v polovině severní strany reefu.
Maaya Thila - opět chráněná mořská rezervace nabízející jeden z nejoblíbenějších ponorů na Maledivách. Důvodem je nepřeberné množství života na tomto reefu - žraloci šedí, útesoví, želvy, kytarovci, rozedranci, ropušnice, murény, clipky, kanicové, tuňáci a barakudy jsou jen zlomkem místního obyvatelstva…

CENA ZAHRNUJE:

Maledivy:

 • ubytování na lodi  s plnou penzí (nápoje nejsou v ceně)
 • transfer letiště-loď-letiště
 • 3 ponory denně, 1.den po příletu 1 ponor, poslední den před odletem 1-2 ponory, 24hod před odletem je zakázáno potápění
 • olovo a závaží

Srí Lanka:

 • ubytování v hotýlcích či resortech střední kvality
 • pronájem auta s místním řidičem

 

CENA NEZAHRNUJE:

 

 • letenku (zajišťuje CA Ing. Pavel Šenk. jakožto provizní prodejce dané letecké společnosti. Za poskytované služby ručí daná letecká společnost)
 • transfer na letiště a zpět v ČR
 • pronájem potápěské výstroje
 • nealkoholické i alkoholické nápoje na lodi (zdarma 1lahev vody/os/den  + káva a čaj, zbytek dle barového ceníku)
 • bakšiš posádce 70 USD
 • ponor navíc - 35 Usd-50 usd, pokud je to možné
 • přednostní rezervace horních kajut 1000Kč/kajutu či příplatky za kajuty vyššího standartu
 • místní poplatky a daně
 • vstupy do památek a přírodních parků na Srí Lance.
 • stravu při pobytu na Srí Lance
 • Vízum na Sri Lanku - v r. 2018 činí 35 USD při vyžízení předem elktronicky

Další informace a přihlášky:

Top Dive s.r.o.

cesty za potápěním, škola potápění, obchod 

K Čimperku 1838, 666 01 Tišnov 
www.topdive.cz

Ing. Pavel Šenk 777 060 596 pavel@topdive.cz
Petra Šenková
724 983 464 petra@topdive.cz
zavoláme Vám zpět

Zadejte vaše telefonní číslo,
zavoláme vám zpět

AKČNÍ NABÍDKA:

Rádi bychom Vás informovali o tom, že se od 1.5. změnila cena víza do Egypta:

 • vstupní vízum do Egypta se dá získat po příletu na všech letištích
 • vízum má platnost 30 dní a nedá se prodloužit
 • platí pouze pro turistické a tranzitní účely a je pro 1 vstup
 • za vízum zaplatíte 25 USD
 • vízum lze také vyřídit v Praze na egyptském zastupitelském úřadě a je hotové do týdne
 • cestovat smíte s pasem platným ještě 6 msíců po příletu do ČR a nedá se vycestovat na rychlopas!

1.  Potápění  Palau  a Filipíny leden 2018 - jedno z nejkrásnějších potápěčských míst na světě.

2. Potápění v Egyptě -  vraky Sever, Tirany, Dahab; Silvestr v Egyptě + všechny další běžné plavby

3. Potápění Mexiko - potápění na jedné z nejúžasnějších potápěčských lokalit světa - jeskynních komplexech - Cenotech, ponory s býčími žraloky a  na nedotčených  útesech Karibiku v oblasti Mahahual. To vše je doplněno o výlety na mayské památky.

4. Potápění Bali -  netradičně pojatá akce během níž se budeme potápět na 3 nejlepších lokalitách kolem celého Bali - Padangbay (s výjezdy na manty a měsíčníky u Nusa Penidy), Tulamben (krásné reefy a světoznámý vrak Liberty), Menjangan - nejsevernější a málo navštěvovaná oblast s nedotčenými útesy. Bližší info v sekci Potápění Bali

5. Nabízíme možnost sjednání cestovního pojištění od pojišťovny Ergo (320,-), Allianz (480,- s neomezeným limitem plnění na léčebné výlohy) či Kooperativa (od 376,- i se storno zájezdem) přímo u nás při objednání jakéhokoliv zájezdu. Samozřejmostí je za příplatek rozšíření na rizikové sporty včetně potápění.

Náš tip:
a) celoroční cestovní pojištění včetně připojištěníu Ergo pojišťovny na rizikové sporty ( potápění ) 2 400 Kč !!

b) pojištění storna zájezdu činí pouze 2,5% z kompletní ceny zájezdu

TOP DIVE s.r.o.


Registrace k odběru novinek

Obsazenost zájezdů

Najdete nás na Facebooku

GO parking