Egypt Novinka - Potápění Egypt - Dedalous + jižní lokality

Potápění Egypt

Mořská rezervace  DEDALOUS  + JIŽNÍ REEFY

aktuálně vypsané termíny na tuto akci najdete zde

Náročnější plavba, vhodná spíše pro pokročilejší potápěče, směřující na jih Egypta - do oblasti mořského parku Daedalus reef, který je v posledních letech nejlepší egyptskou lokalitu na pozorování žraloků – hlavně kladivounů ale i šedých, útesových, dlouhoploutvých,... Na zpáteční cestě si můžete užít i krásné korálové labyrinty Claudia či El Malahi, delfíny na Sataya i proslavený Elphistone…

NÍZKÁ SEZÓNA

STŘEDNÍ SEZÓNA

VYSOKÁ SEZONA

TOP SEZONA

leden, únor, březen,

červenec, srpen, prosinec

červen, září

duben, květen

říjen, listopad

27.4 -4.5, 4 -11.5

19 –26.10, 26.10 -2.11

safari+letenka 27 990,-

safari+let. 28 490,-

safari+let. 28 990 ,-

safari+let. 29 490,-

ORIENTAČNÍ ITINERÁŘ:

1.den: přílet do M.Alamu (pokud to nebude možné tak do Hurghady), transfer busem na loď - nalodění v Marsa Ghaleb či M.Alam. Při příletu v ranních hodinách a pokud bude loď připravená k vyplutí je možné za příplatek 20Euro/os vyplout už tento den a následně strávit na Dedalousu 3-4dny.

2.den: kontrolní ponor na přípobřežním reefu - Marsa Shaona nebo Marsa Mubarak – chráněné zátoky při pobřeží s možností klidného rozpotápění na přípobřežních reefech. Dna těchto zátok jsou porostlá mořskou trávou, která je potravou želv a dugongů, tudíž je zde velká pravděpodobnost spatřit tyto nádherné živočichy. odpoledne Elphistone - útes se strmými stěnami proslavený nejen bohatou podmořskou faunou i flórou, ale především žraloky dlouhoploutvými prohánějícími se často přímo pod kotvištěm lodí v bezprostřední blízkosti potápěčů, kromě nich se tu často vykytují i žraloci útesoví, šedí, brzy ráno kladivouni či liščí žraloci,… noční přejezd na Deadalous.

Při vyplutí z M. Alamu rozpotápění na Shaab Marsa Alam a pak přejezd na Shaab Sharm - reef podobný Elphistonu...

3-4.den: potápění na Deadalousu – nejlepší lokalita na kladivouny v Egyptě -  osamělý oválný reef daleko na volném moři se stěnami spadajícími do velkých hloubek. Dedelous je méně navštěvovaný než proslavené Brother Islands, přesto je tu ale větší pravděpodobnost na setkání se žraloky vč. kladivounů (při troše štěstí zde můžete spatřit hejny 20-30ks), žraloků dlouhoploutvých, šedých, hedvábných. liščích, mohou se zde objevit samozřejmě i manty, téměř jistě tuňáci, hejna kranasů a další pelaktické ryby,... Mezi ponory je možná návštěva majáku postaveného na tomto reefu. Dle domluvy a hlavně výskytu žraloků možno prodloužit ještě o další den potápění

5-6.den – ráno Sataya West (Dolphin Reef) – místo proslavené častým výskytem delfínů (šnorchlování uvnitř laguny s hejnem až 50ti delfínů). Možnost ponoru na vnější straně  reefu - s korálovými zahradami přecházejícími v prudký sráz do hlubiny…  Shaab ClaudiaEl Malahi – jedinečné potápění na nádherně členitých útesech protkaných množstvím trhlin, jeskyní, kaňony a podmořskými tunely. Okraje těchto útesů pokrývají bohaté korálové zahrady v hloubce 5 až 20 m. V blízkosti reefů je několik osamocených korálových homolí taktéž bohatě pokrytých tvrdými i měkkými korály. Shaab Mahsour – další bombónek pro milovníky strmých stěn a nekonečných hlubit. Na jižním cípu přechází stěna v mělčí plato, pokryté barevnými měkkými korály se sasankami obydlenými klauníky, s častým výskytem murén, želv, kranasů, kaniců i občas mant či žraloků.

7.den: závěrečné ponory na Shaab Sharm, Shaab Marssa Alam nebo opět na úžasném Elphistone či přípobřežních reefech –  Marsa Shoana či Marsa Mubarak - zátoky kde se v odpoledních hodinách často zdržuje přátelský dugong, při troše štěstí potápění či šnorchlování s tímto mořským savcem. Kromě něj zde žijí obrovské mořské želvy, kytarovci, rejnoci… Tento den se dělají max. 2 ponory, po obědě návrat do přístavu. Přes noc či ráno transfer na letiště do Hurghady

8.den: transfer na letiště, odlet do ČR

!!!Tento program je pouze orientační - může být změněn na základě dohody účastníků akce, vlivem povětrnostních podmínek nebo z rozhodnutí kapitána lodi a pot. průvodce!!!

 

Cena safari zahrnuje:

 • 6-ti denní potápění (2-4ponory denně) na plně vybavené pot. lodi s posádkou a divemasterem, kompresory, generátory, čluny...
 • ubytování ve dvoulůžkových kajutách na lodi
 • plná penze během pobytu na lodi včetně nealko nápojů
 • zapůjčení potápěčské lahve(12L) a olov(opasek vlastní)
 • transfery v Egyptě - z a na letiště
 • pokud se nebude 1.nebo 7.noc spát na lodi- ubytování v hotelu


Cena nezahrnuje:

 • letenku Praha – Marsa Alam (Hurghada) – Praha (Zajišťuje CA Ing. Pavel Šenk jakožto provizní prodejce CK garantující daný charterový let. Za poskytované služby ručí přímo letecká společnost nebo garant letu). Pokud to bude možné budou na tuto plavbu zajištěny letenky Praha - Marsa Alam - Praha.
 • Váhový limit na běžně sjednávané letenky je 23 + 5kg příruční zavazadlo (dle podmínek letecké společnosti)
 • přednostní rezervace horních kajut 1000 Kč/kajuta
 • bakšišné posádce 40Euro/os.
 • egypt. vízum (25USD)
 • poplatek 25 Euro/os. za výjezd již 1. příletový den - po dohodě účastníků akce. Vyplutí 1.den Vám oproti běžnému programu umožní absolvovat 2-3 ponory navíc. Tato částka kryje jen náklady na povolení a posádku při této extra službě. Vyplutí je možné jen při dopoledním příletu a pokud je loď nachystaná k vyplutí (záleží na návratu předchozí skupiny, zásobování, dostupnosti paliva...)
 • poplatek 50 Euro/os za potápění v oblast mořského parku Deadalus
 • nitrox do 32% - 5€/lahev, 60 Euro/ neomezené plnění (láhev 12L)
 • 15L láhve – 30€/týden, dvojče 2x12L – 50€, stage láhve – 10€/týden bez postrojů, 15€/týden s postroji
 • kursy potápění –  AOWD, basic nitrox, stress and rescue,…

Další informace a přihlášky:

Top Dive s.r.o.

cesty za potápěním, škola potápění, obchod 
www.topdive.cz

Ing. Pavel Šenk

777 060596

pavel@topdive.cz

Petra Šenková

724 983464

petra@topdive.cz

zavoláme Vám zpět

Zadejte vaše telefonní číslo,
zavoláme vám zpět

INFORMACE:

S platností od 01.01. 2020 egyptské úřady zavedli nový poplatek na všechna potápěčská safari, aktuálně je to tedy takto:

Brothers, Daedalus, Zabargad    80 Euro / os
Brothers                                  50 Euro / os (na Brothers je zakázáno kotvení, nově tam lze jezdit pouze na 1 den – 3 ponory)
Daedalus a jižní lokality             50 Euro / os
Všechny ostatní trasy                40 Euro / os

poplatek bude vybírán na místě v hotovosti.

Rádi bychom Vás informovali o tom, že se od 1.5.2018 změnila cena víza do Egypta:

 • vstupní vízum do Egypta se dá získat po příletu na všech letištích
 • vízum má platnost 30 dní a nedá se prodloužit
 • platí pouze pro turistické a tranzitní účely a je pro 1 vstup
 • za vízum zaplatíte 25 USD
 • vízum lze také vyřídit v Praze na egyptském zastupitelském úřadě a je hotové do týdne
 • cestovat smíte s pasem platným ještě 6 msíců po příletu do ČR a nedá se vycestovat na rychlopas!

1.  Potápění Fiji + Tonga - žraloci a velryby během jedné akce

2. Potápění v Egyptě na osvědčené lodi Heaven Rubin

3. Potápění Mexiko - potápění na jedné z nejúžasnějších potápěčských lokalit světa - jeskynních komplexech - Cenotech, ponory s býčími žraloky a  na nedotčených  útesech Karibiku v oblasti Mahahual. To vše je doplněno o výlety na mayské památky.

4. Potápění Bali + Komodo - akce zaměřená na měsíčníky v oblasti Nusa Penida a vyhlášený mořský park Komodo (manty, žraloci, varani...)

5. Nabízíme možnost sjednání cestovního pojištění od pojišťovny Kooperativa (od 376,- i se storno zájezdem) přímo u nás při objednání jakéhokoliv zájezdu.

Náš tip:
a)celoroční cestovní pojištění včetně připojištěníu Ergo pojišťovny na rizikové sporty ( potápění ) 2 400 Kč !!

b) pojištění storna zájezdu činí pouze 2,5% z kompletní ceny zájezdu

TOP DIVE s.r.o.


Registrace k odběru novinek

Obsazenost zájezdů

Najdete nás na Facebooku

GO parking