Jižní Afrika - západní pobřeží + Cape Town

To nejlepší ze západního i jižní pobřeží Jižní Afriky

Přírodní park Hluhluwe-Umfolozi - žraločí show na Aliwal Schoal a Protea Banks - velcí bílí v Gansbaii - lachtani + kelpové potápění u Simonstownu, Stolová hora, Mys Dobré naděje...

termín: na vyžádání (14dnů/12 dnů na místě - může být mírně posunut dle dostupnosti letenek)

Navštivte s námi jednu z nejkrásnějších zemí černého kontinentu – africké Švýcarsko – vyspělou a přitom nesmírně rozmanitou  Jihoafrickou republiku. Tato akce patří mezi nejzajímavější v naší nabídce a kombinuje potápění se žraloky s výlety do afrických přírodních parků.

Během této akce se budete potápět především se žraloky písečnými a černocípými oceánskými (Dasky sharks),  při troše štěstí i s měděnými, kaldivouny a doufejme i tygřími na dvou nejvyhlášenějších lokalitách západního pobřeží - Aliwal Schoal i Protea Banks, zažijete ali i potápění v nejjižnější části Afriky kde se vyskytují vzácní žraloci sedmižábří a nejspíš stejně jako nás i Vás překvapí nečekaně pestré a bohaté útesy těchto relativně studených vod a nadchnou Vás hraví lachtani i roztomilí tučňáci. A nazávěr můžete s trochou štěstí spatřit z bezpečí klece jednoho z nejobávanějších možských predátorů - velkého bílého žraloka v jeho přirozeném prostředí....

1.den – odlet z ČR

2.den – přílet do Durbanu,  vyzvednutí  aut, dle doby příletu přesun do oblasti parku Hluhluwe-Umfolozi

3. den – celodenní pozorování zvěře v parku Hluhluwe- Umfolozi, nocleh přímo v parku

4.den - ranní pozorování zvěře, přesun na jih do Umkomaas, ubytování.

5-6. den –  potápění  v oblasti Aliwal schoal proslavené nadprůměrným výskytem  žraloků  - v jeskyních pod převisy či v kaňonech potkáme zubaté ale klidné žraloky písečné,  žraloky černocípé v počtech desítkek kusů a doufejme i tygří (možná i býčí) pak u krmičky ve volné vodě, jen pár metrů pod hladinou. Tento typ potápění patří mezi nejvíce adrenalinové ponory jaké lze zažít, na druhou stranu vzhledem ke zkušenostem našich průvodců se jedná o relativně bezpečné potápění a dané potápěčské centrum nemá na kontě doposud žádný incident se žraloky takže se nemusíte ničeho bát :-)

Kromě klasického reefového potápění je zde možné i potápění na 2 vracích obývaných mimo jiné i obrovskými kanici (cca 2m, 150kg)

7.den - volno, fakultativně další potápění, výlety po okolí - např. nádherný skalní kaňon Oribi George, zajimavý ji i celodenní výlet do oblasti Dračích hor a odtud výjezd soutězkou Sani pass do horského státu Lesotho.

8.den - potápění o oblasti Protea Banks - další ponor s vnaděním žraloků + klasický reefový ponor

9.den – přelet z Durbanu do Cape Townu, vyzvednutí aut,  dle doby příjezdu  přejezd až na konec Mysu Dobré naděje s úchvatnými scenériemi nebo výjezd lanovkou na Stolovou Horu… Navečer příjezd do Simonstownu, ubytování

10.den – potápění  v Simonstownu – 1.ponor potápění s lachtany, 2.ponor kelpové potápění s endemickým druhem žraloka Cow (Sevengill) shark , drobnými Shy sharky (žraloky plachými),…

V této oblasti počítejte se studenější vodou – cca 13-16C!!!

11.den – volno, výlety po okolí, v případě zájmu další potápění v Simonstownu nebo v oblasti Heranusu – krásné a bohaté útesy Atlantiku, které by jste v této oblasti vůbec nečekali…  přesun na východ – ubytování buď u městečka Hermanus proslaveného jako nejlepší oblasti pro pozorování velryb jižních nebo v přímo v Gaansbaii, návštěva vinic..

12.den – výjezd na velké bílé žraloky v oblasti Gaansbaii, pokud to budeme stíhat a v oblasti budou velryby tak můžeme absolvovat ještě odpolední  výjezd na velryby v oblasti Hermanus popř navštívit některou z místních vyhlášených vinic

13.den – návrat do Cape Townu, dle doby odletu výlet na Stolovou horu, vrácení aut, odlet do ČR

14.den – přílet do ČR

- tuto akci je možné absolvovat i ve zkrácené verzi bez návštěvy oblasti Kapska. Nebo se dá naopak rozšířit o další suchozemské či potápěčské aktivity…

Tato akce je vzhledem ke svojí atraktivitě na souši vhodná i pro nepotápěče…

Náklady: potápěč - 1600 USD + letenka (cca 17-20 000Kč),  nepotápěč - 1300 USD + letenka

Cena zahrnuje:

-          pronájem aut + palivo na celou dobu akce, dálniční poplatky

-          11x ubytování v resortech střední kvality (za příplatek možná i nadstandartní kvalita)

-          vstupné do přírodních parků Hluhluwe-Umfolozi, Mys Dobré naděje, rezervace tučňáků na Bettys Bay

-          4 dny potápění (2 dny - Aliwal Schoal, 1 den - Protea banks, 1 den - Simonstown)

-          výjezd na Velké bílé – pozorování z lodě i klece

Pokud kdokoli z účastníků akce chce některou aktivitu vynechat (např. chladnější potápění na jihu) tak se cena snižuje o náklady s tím spojenými.  Toto je ale nutné nahlásit předem. Po dohodě je samozřejmě pro ucelené skupiny možná i celková změna programu.

Cena nezahrnuje:

-          nákladu na stravu

-          vše navíc nad rámec výše uvedeného (např. lanovka na Stolovou horu, potápění nad rámec programu, vstupy do dalších rezervací atd)

!! občané ČR nepotřebují pro vstup do JARu vízum, občané Slovenské republiky si ho ale musejí vyřídit předem na zastupitelském úřadě ve Vídni!!

Další informace a přihlášky:

Top Dive s.r.o.

-          cesty za potápěním, škola potápění, obchod


www.topdive.cz

Ing. Pavel Šenk

777 060596

pavel@topdive.cz

Petra Šenková

724 983464

petra@topdive.cz

zavoláme Vám zpět

Zadejte vaše telefonní číslo,
zavoláme vám zpět

INFORMACE:

S platností od 01.01. 2020 egyptské úřady zavedli nový poplatek na všechna potápěčská safari, aktuálně je to tedy takto:

Brothers, Daedalus, Zabargad    80 Euro / os
Brothers                                  50 Euro / os (na Brothers je zakázáno kotvení, nově tam lze jezdit pouze na 1 den – 3 ponory)
Daedalus a jižní lokality             50 Euro / os
Všechny ostatní trasy                40 Euro / os

poplatek bude vybírán na místě v hotovosti.

Rádi bychom Vás informovali o tom, že se od 1.5.2018 změnila cena víza do Egypta:

  • vstupní vízum do Egypta se dá získat po příletu na všech letištích
  • vízum má platnost 30 dní a nedá se prodloužit
  • platí pouze pro turistické a tranzitní účely a je pro 1 vstup
  • za vízum zaplatíte 25 USD
  • vízum lze také vyřídit v Praze na egyptském zastupitelském úřadě a je hotové do týdne
  • cestovat smíte s pasem platným ještě 6 msíců po příletu do ČR a nedá se vycestovat na rychlopas!

1.  Potápění Fiji + Tonga - žraloci a velryby během jedné akce

2. Potápění v Egyptě na osvědčené lodi Heaven Rubin

3. Potápění Mexiko - potápění na jedné z nejúžasnějších potápěčských lokalit světa - jeskynních komplexech - Cenotech, ponory s býčími žraloky a  na nedotčených  útesech Karibiku v oblasti Mahahual. To vše je doplněno o výlety na mayské památky.

4. Potápění Bali + Komodo - akce zaměřená na měsíčníky v oblasti Nusa Penida a vyhlášený mořský park Komodo (manty, žraloci, varani...)

5. Nabízíme možnost sjednání cestovního pojištění od pojišťovny Kooperativa (od 376,- i se storno zájezdem) přímo u nás při objednání jakéhokoliv zájezdu.

Náš tip:
a)celoroční cestovní pojištění včetně připojištěníu Ergo pojišťovny na rizikové sporty ( potápění ) 2 400 Kč !!

b) pojištění storna zájezdu činí pouze 2,5% z kompletní ceny zájezdu

TOP DIVE s.r.o.


Registrace k odběru novinek

Obsazenost zájezdů

Najdete nás na Facebooku

GO parking