Novinka - Potápění Maledivy - Severní, Jižní Male Athol, Felidhoo Atol

Potápění Maledivy

Severní a jižní Male Atol & Felidhoo (Vaavu) Atol

 

Vydejte se s námi na plavbu po jedněch z nejzajímavějších atolů na Maledivách – tropickém ostrovním ráji, který se právem řadí mezi nejlepší světové potápěčské desinace. Během této plavby se budeme potápět v oblasti Severního a Jižního Male Atolu kde se kromě hojně zarybněných vnitřních reefů nachází I známá čistící stanice mant u Paradise Islandu či v jižních kanálech (Kandu) – oblíbených krmících mist hejn ryb a tudíž i lovištích žraloků šedých a útesových.

Zvláště pro ty kdo už absolvovali na Maledivách známé safari do oblasti Ari Atolu bude vítanou změnou potápění v oblasti Felidhoo (Vaavu) Atolu, které nabízí především excelentní dritové ponory v kanálech.


termín: 26.1-2.2 (obsazeno)

cena: 1500 USD + letenka

(pro skupiny možné další termíny dle poptávky)

 

1.den: odlet z Prahy či Vídně se společností do Male

2.den: přílet do Male,  kolem poledne či dle opuštění lodě předchozí skupinou i dříve ubytování na lodi, kontrolní vyvažovací ponor na některém z bližších reefů.

3.den: potápění v oblasti Severního Male Atolu:

Nort Male Atol: v této oblasti která začíná hned u mezinárodního letiště se nachází cca 80 běžně navštěvovaných potápěčských lokalit  + stovky kilometrů běžných okrajových reefů:

Manta Point – jedna za nejznámějších čisticích stanic na Maledivách nacházející se na vnější straně Paradise Island. V době od dubna do prosince zde máte šanci spatřit naráz i několik mant vzorně čekajících na očistu od drobnych korálových rybek.

Miyaru Faru – „Žraločí kanál” – typický maledivský průliv/kanál mezi dvěma refy jímž pri přílivu proudí voda do Atolu a při odlivu z něj. Toho využívají ke krmení hejna ryb která přilákávají predátory včetně žraloků, tuňáků či barrakud. Kromě nich se na tomto typu lokalit můžete setkat i se sibami, trnuchami či mantami.

Kani Corner -  vnější roh dalšího průlivu, který nabízí možnost absolvovat jeden z nejlepších driftových ponorů v této oblasti. Kromě žraloků a mant se zde v období JZ monsun vyskytují hojně i manty naplavávající na čistící stanice v 25m. Na severní straně tohoto průlivu se nachází další lokalita – Aquarium.

Nashimo Thila – jedna z nejkrásnějších homolí v této oblasti. Thila je v překladu z místního jazyka výraz pro podmořskou homoli či menší kruhovitý/oválný reef situovaný většinou uvnitř atolu nebo průlivu. Začíná většinou v hloubce 3-15m a ve 30m přechází v pozvolné písčité dno. Tato místa jsou domovem velkého množství ryb včetně žraloků a jsou většinou bohatě pokryta tvrdými i měkkými  korály…

Maldive Victory – vrak nákladní lodi potopené r. 1981 jen pár desítek metrů od přistávací dráhy mezinárodního letiště. Tato loď s délkou 83m a výtlakem 3500tun je nyní oblíbenou atrakcí potápěčů nabízející relativně jednoduché a bezpečné průzkumy jejích nákladovýc prostor i zadní nástavby.

Rasfari – chráněná mořská rezervace  - stěna s nádhernými a členitými korály spadající z vnitřní strany do 30m, z vnější pod 40m. Kromě běžných pelaktický ryb a šedých či útesových zde můžete spatřit i černocípé a při troše štěstí dlouhoploutvé žraloky…

Iru Giri – bohatě zarybněná lokalita s korálovými bloky

4.den: přejezd do oblasti Jižního Male Atolu

South Male Atol:

Vadhoo a Velasaru Caves – klasické vnější reefy většinou s nadprůvměrnou viditelností a bohatými korálovými porosity především v horní části reefu. V hloubkách 15-25m se zde nachází množství jeskyněk a převisů, pod nimi pole gorgonií.

Digu Thila/Manta point – protáhlá homole v průlivu mezi dvěma ostrovy která vytváří ideální podmínky pro krnení mant.

Kandooma Thila – další protáhlý reef uvnitř kanálu kde můžete hlavně při odlivu sledovat hejna ryb, šedé či útesové žraloky, tuňáky, kranase, barrakudy,…

Cocoa Corner – oblíbené místo na pozorování žraloků šedých. Při přílivu se zde můžete zavěsit na hranu vnějšího reefu v 25m a pozorovat úchvatné divadlo které žralocí vznášející se elegantně v proudu před Vámi rozehrají. Poté se jen pustíte a necháte unášet průlivem dovnitř atolu…

Gureidho Corner – další úžasná pozorovatelna žraloků a dalších pelaktických ryb. Při přílivu se zde často vyskytují siby, rejnoci a s trochou štěstí i manty.

5-6.den – přejezd na jih a potápění v oblasti  Felidhoo Atol:

Felidhoo/Vaavu Atol nabízí především potápění v 26 kanálech tj. excelentní driftové ponory. Tato oblast je daleko méně navštěvována než severnější atoly a její obyvatelé jsou velmi přátelští…

Manta point – malý reef jen cca 200m východně od resortu Dhiggiri.  Během JZ monzunů je zde velká šance na setkání s mantami.

Medhu Kandu – jeden z najzajímavějších průlivů v této oblasti.  Kromě běžných druhů žraloků mate při troše štěstí šanci i na setkání s kladivouny či žraloky černocípými.

Devana Kandu – chráněná mořská oblast s bohatou mořskou faunou i flórou…

!! Fotteyo – výjimečná lokalita považovaná za jednu z nejlepších na Maledivách!! Členitost tohoto kanálu s mnoha převisy, jeskyňkami a Thilou uvnitř průlivu a samozřejmě přílivové i odlivové proudy přinášející živiny se staly výborným přepokladem pro vznik bohatého podmořského společenství.

Na tomto místě máte šanci spatřit vše co mořská fauna a  flóra na Maledivách nabízí. Včetně kladivounů a dalších druhů žraloků či rejnoků…

7.den: návrat a potápění v oblasti Jižního Male Atolu

8-9.den: ukončení pobytu na lodi a odlet do Evropy, přílet do ČR

 

!!! Tato akce je určena pro min. středně zkušené potápěče s min. 50ponory, je možno očekávat silnější proudy při driftových ponorech!!!

 

CENA ZAHRNUJE:

 • ubytování na lodi Princess Ushwa s plnou penzí + voda, káva, čaj
 • letenka Praha – Male - Praha
 • transfer letiště-loď-letiště
 • 3 ponory denně, 1.den po příletu 1 ponor,, 24hod před odletem se nepotápí, dle zájmu 1-2dny je jeden denní ponor nahrazován nočním
 • Láhve, olovo a závaží
 • Min. 2 potápěčstí průvodci
 • Výlet do Male + místní vesnice
 • Barbecue na opuštěném ostrově
 • Nitrox pro certifikované potápěče ZDARMA !! (platí jen u plaveb na lodi Maldives Princess)

CENA NEZAHRNUJE:

 • letenka (zajišťuje CA Ing. Pavel Šenk. jakožto provizní prodejce dané letecké společnosti. Za poskytované služby ručí daná letecká společnost)
 • transfer na letiště a zpět v ČR
 • pronájem potápěčské výstroje
 • nealkoholické i alkoholické nápoje na lodi (zdarma vody, káva a čaj, zbytek dle barového ceníku)
 • bakšiš posádce 70 USD
 • přednostní rezervace horních kajut či příplatky za kajuty vyššího standartu
 • poplatek / vstupné na baerbecue Island (5-7 USD), pokud o počasí dovolí

 

Další informace a přihlášky:

Top Dive s.r.o.

cesty za potápěním, škola potápění, obchod

Palackého 1430, 666 02 Předklášteří
www.topdive.cz


Ing. Pavel Šenk

777 060 596

pavel@topdive.cz

Petra Šenková

724 983 464

petra@topdive.cz

 

 

 

 

zavoláme Vám zpět

Zadejte vaše telefonní číslo,
zavoláme vám zpět

INFORMACE:

S platností od 01.01. 2020 egyptské úřady zavedli nový poplatek na všechna potápěčská safari, aktuálně je to tedy takto:

Brothers, Daedalus, Zabargad    80 Euro / os
Brothers                                  50 Euro / os (na Brothers je zakázáno kotvení, nově tam lze jezdit pouze na 1 den – 3 ponory)
Daedalus a jižní lokality             50 Euro / os
Všechny ostatní trasy                40 Euro / os

poplatek bude vybírán na místě v hotovosti.

Rádi bychom Vás informovali o tom, že se od 1.5.2018 změnila cena víza do Egypta:

 • vstupní vízum do Egypta se dá získat po příletu na všech letištích
 • vízum má platnost 30 dní a nedá se prodloužit
 • platí pouze pro turistické a tranzitní účely a je pro 1 vstup
 • za vízum zaplatíte 25 USD
 • vízum lze také vyřídit v Praze na egyptském zastupitelském úřadě a je hotové do týdne
 • cestovat smíte s pasem platným ještě 6 msíců po příletu do ČR a nedá se vycestovat na rychlopas!

1.  Potápění Fiji + Tonga - žraloci a velryby během jedné akce

2. Potápění v Egyptě na osvědčené lodi Heaven Rubin

3. Potápění Mexiko - potápění na jedné z nejúžasnějších potápěčských lokalit světa - jeskynních komplexech - Cenotech, ponory s býčími žraloky a  na nedotčených  útesech Karibiku v oblasti Mahahual. To vše je doplněno o výlety na mayské památky.

4. Potápění Bali + Komodo - akce zaměřená na měsíčníky v oblasti Nusa Penida a vyhlášený mořský park Komodo (manty, žraloci, varani...)

5. Nabízíme možnost sjednání cestovního pojištění od pojišťovny Kooperativa (od 376,- i se storno zájezdem) přímo u nás při objednání jakéhokoliv zájezdu.

Náš tip:
a)celoroční cestovní pojištění včetně připojištěníu Ergo pojišťovny na rizikové sporty ( potápění ) 2 400 Kč !!

b) pojištění storna zájezdu činí pouze 2,5% z kompletní ceny zájezdu

TOP DIVE s.r.o.


Registrace k odběru novinek

Obsazenost zájezdů

Najdete nás na Facebooku

GO parking