Egypt Potápění Egypt - Severní safari

POTÁPĚNÍ EGYPT

SEVERNÍ SAFARI

aktuálně vypsané termíny na tuto akci najdete zde

Potápění na nejlepších vracích a útesech v severní části Rudého mořev četně jednoho z nejproslulejších vraků na světě – Thistlegormu, nezrádnějšího útesu v Rudém moři – Abu Nuhas se 4 vraky a unikátních útesů v chráněné oblasti Ras Mohamed.

NÍZKÁ SEZÓNA

STŘEDNÍ SEZÓNA

VYSOKÁ SEZONA
TOP SEZONA

leden, únor, březen,

červenec, srpen, prosinec

červen, září

duben, květen

říjen, listopad

27.4 -4.5, 4 -11.5

19 –26.10, 26.10 -2.11

safari+letenka  24 990,- safari+letenka  25 490,- safari+letenka  25 990,- safari+letenka  26 490,-

od září 2019 příplatek 500,- /os. za letenku.

 

ORIENTAČNÍ ITINERÁŘ:

1.den: přílet do Egypta - Hurgady, transfer z letiště na jih do přístavu (cca 10min.), nalodění

2.den: start směrem na sever, kontrolní ponor na El Fanous West nebo Shaab El-Erg - reefu ve tvaru podkovy s mnoha možnostmi potápění a bohatou faunou (kanicové, murény, perutýni, stonefish, ropušnice, trnuchy, bodloci, glasfish,.....) a flórou. Tyto lokality jsou proslavené především častým výskytem delfínů.

3.den: vrakové potápění – útes Ahu Nahas, který se stal osudný mnoha lodím: ponory k vrakům Carnatic - nejstarší, velmi zachovalý vrak z r. 1869, ve kterém se podle pověsti stále nachází nikdy nenalezených 8 000 zlatých liber šterlingů), velké nákladní lodě: Giannis D. - rozlomená na 3 části z nichž nejzajímavější zadní část s kapitánským můstkem a strojovnou nabízí možnosti bezpečných penetrací , Chrisola K. nebo Seastar - další velké nákladní lodě umožňující relativně bezpečné penetrace téměř všech jejich vnitřních prostor.

4.den: Shaab Ali – celodenní potápění na jednom z nejlepších vraků světa – Thistlegornu - britské nákladní lodi potopené za 2.světové války při německém leteckém útoku i s celým nákladem vojenského materiálu – lokomotivami, vojenskými nákladními auty, motorkami, puškami, municí, malými pěchotními tančíky, protiletadlovými děli na zádi atd...). Podvečerní a noční ponor na Small Crack – členitý reef s mělkými korálovými zahradami…

5.den: mořský park Ras MohammedShark reef, Jolanda reef – oblast řazená mezi nejlepší světové potápěčské lokality, se strmými stěnami spadajícími do velkých hloubek a možností výskytu žraloků i mant. Dunraven – další starý vrak paroplachetnice z konce 19.století. Při svojí poslední cestě údajně přepravoval poklad Lawrence z Arábie.

6.den: potápění na reefech kolem ostrova Small Gubal – lokality vyznačující se velkým množstvím ryb (častý výskyt delfínů, velkých tuňáků, murén,.. a bohatými porosty korálů (možnost driftových ponorů). Vrak lodi Ulysses - další ztroskotaná paroplachetnice, která je v současné době už krásně porostlá trvdými i měkkými korály.

7.den: potápění na Umm Gamar, Shaabrur Umm Gamar či Carless Reef – excelentní zakončení celé cesty potápěním na nejlepších útesech v oblasti Hurgády (krásné členité terény s průrvami a jeskyňkami, s velkými hejny ryb, výskytem napoleonů, tuňáků, vzacne i šedých útesových žraloků ci mant, scorpionfish, stonefish, perutýnů, velkých murén......)

Tento den se dělají max. 2 ponory, po obědě návrat do přístavu v Hurghádě (nocleh na lodi nebo v hotelu)

8.den: transfer na letiště, odlet do ČR

!!!Tento program je pouze orientační - může být změněn na základě dohody účastníků akce, vlivem povětrnostních podmínek nebo z rozhodnutí kapitána lodi a pot. průvodce!!!

 

Cena safari zahrnuje:

 • letenku Praha – Hurghada – Praha (Zajišťuje CA Ing. Pavel Šenk jakožto provizní prodejce CK/letecké společnosti garantující daný let. Za poskytované služby ručí přímo letecká společnost nebo garant letu)
 • 6-ti denní potápění (2-4ponory denně) na plně vybavené pot. lodi s posádkou a divemasterem, kompresory, generátory, čluny...
 • ubytování ve dvoulůžkových kajutách na lodi
 • plná penze během pobytu na lodi včetně nealko nápojů
 • zapůjčení potápěčské lahve(12L) a olov(opasek vlastní)
 • transfery v Egyptě - z a na letiště
 • pokud se nebude 1.nebo 7.noc spát na lodi- ubytování v hotelu
 • Váhový limit na běžně sjednávané letenky je 23kg + 5kg příruční zavazadlo (může se změnit dle podmínek letecké společnosti)

Cena nezahrnuje:

 • přednostní rezervace horních kajut 1000 Kč/kajuta
 • bakšišné posádce 40Euro/os.
 • egypt. vízum (25USD)
 • poplatek 25 Euro/os. za výjezd již 1. příletový den - po dohodě účastníků akce. Vyplutí 1.den Vám oproti běžnému programu umožní absolvovat 2-3 ponory navíc. Tato částka kryje jen náklady na povolení a posádku při této extra službě. Vyplutí je možné jen při dopoledním příletu a pokud je loď nachystaná k vyplutí (záleží na návratu předchozí skupiny, zásobování, dostupnosti paliva...)
 • nitrox do 32% - 5€/lahev, 60 Euro/ neomezené plnění (láhev 12L)
 • 15L láhve – 30€/týden, dvojče 2x12L – 50€, stage láhve – 10€/týden bez postrojů, 15€/týden s postroji
 • kursy potápění – OWD, AOWD, basic nitrox, stress and rescue, divemaster,…

Další informace a přihlášky:

Top Dive s.r.o.

cesty za potápěním, škola potápění, obchod
www.topdive.cz

Ing. Pavel Šenk 777 060596 pavel@topdive.cz
Petra Šenková 724 983464 petra@topdive.cz

 

 

zavoláme Vám zpět

Zadejte vaše telefonní číslo,
zavoláme vám zpět

AKČNÍ NABÍDKA:

Rádi bychom Vás informovali o tom, že se od 1.5.2018 změnila cena víza do Egypta:

 • vstupní vízum do Egypta se dá získat po příletu na všech letištích
 • vízum má platnost 30 dní a nedá se prodloužit
 • platí pouze pro turistické a tranzitní účely a je pro 1 vstup
 • za vízum zaplatíte 25 USD
 • vízum lze také vyřídit v Praze na egyptském zastupitelském úřadě a je hotové do týdne
 • cestovat smíte s pasem platným ještě 6 msíců po příletu do ČR a nedá se vycestovat na rychlopas!

1.  Potápění Fiji + Tonga - žraloci a velryby během jedné akce

2. Potápění v Egyptě na osvědčené lodi Heaven Rubin

3. Potápění Mexiko - potápění na jedné z nejúžasnějších potápěčských lokalit světa - jeskynních komplexech - Cenotech, ponory s býčími žraloky a  na nedotčených  útesech Karibiku v oblasti Mahahual. To vše je doplněno o výlety na mayské památky.

4. Potápění Bali + Komodo - akce zaměřená na měsíčníky v oblasti Nusa Penida a vyhlášený mořský park Komodo (manty, žraloci, varani...)

5. Nabízíme možnost sjednání cestovního pojištění od pojišťovny Ergo (320,-), Allianz (480,- s neomezeným limitem plnění na léčebné výlohy) či Kooperativa (od 376,- i se storno zájezdem) přímo u nás při objednání jakéhokoliv zájezdu. Samozřejmostí je za příplatek rozšíření na rizikové sporty včetně potápění.

Náš tip:
a) celoroční cestovní pojištění včetně připojištěníu Ergo pojišťovny na rizikové sporty ( potápění ) 2 400 Kč !!

b) pojištění storna zájezdu činí pouze 2,5% z kompletní ceny zájezdu

TOP DIVE s.r.o.


Registrace k odběru novinek

Obsazenost zájezdů

Najdete nás na Facebooku

GO parking