Egypt Potápění Egypt - Severní vrakové safari

POTÁPĚNÍ EGYPT

SEVERNÍ VRAKOVÉ SAFARI

aktuálně vypsané termíny na tuto akci najdete zde

Oblíbené safari technických i sportovních potápěčů nabízející potápění na nejlepších vracích v oblasti na sever i na jih od Hurghády. Tato akce je určená jak pro tech potápěče tak pro běžné příznivce vrakového potápění a budete mít během ní šanci potápět se až na 11-ti vracích velkých nákladních lodí či trajektů v hloubkách 15-50m. V případě zájmu bude potápění na vracích rozšířeno i o potápění na nejzajímavějších reefech v této oblasti.

NÍZKÁ SEZÓNA

STŘEDNÍ SEZÓNA

VYSOKÁ SEZONA
TOP SEZONA

leden, únor, březen,

červenec, srpen, prosinec

červen, září

duben, květen

říjen, listopad

28.4-5.5, 5-12.5

20.10 – 27.10, 27.10-3.11

safari+letenka  26 990,- safari+letenka  27 490,- safari+letenka 27 990,- safari+letenka 28 490,-

 

ORIENTAČNÍ ITINERÁŘ:

1.den:: přílet do Egypta - Hurgady, transfer z letiště na jih do přístavu (cca 10min.), nalodění. V případě ranního příletu a připravenosti lodi se většinou vyplouvá už tento den.

2.den: start směrem na sever, kontrolní ponor na Shaab El-Erg ( mělký reef ve tvaru podkovy s mnoha možnostmi potápění a bohatou faunou (kanicové, murény, perutýni, stonefish, ropušnice, trnuchy, bodloci, glasfish,.....) a flórou. Tato lokalita je známa častým výskytem delfínů a vzácně i mant. Popř. rozpotápění přímo na vraku El Mina či Hebat Allah. Odpoledne potápění na Abu Nuhas, útes který se stal osudný mnoha 4lodím: Giannis D, Carnatic, Marcus, Kimon. - všechny s hloubkou do 32m. Ponor k vraku Carnatic (nejstarší, velmi zachovalý vrak z r. 1869, ve kterém se podle pověsti stále nachází nikdy nenalezených 8 000 zlatých liber šterlingu) nebo Giannis D. (velká nákladní loď rozlomená na 3části s dobře přístupnou strojovnou). Vzhledem ke vzdálenosti cca 150m je možno s Twin sety během jednoho ponoru prozkoumat oba vraky. Při úsporném dýchání to zvládáme dokonce i s monolahví.

3.den:: ranní ponor na Abu Nuhas - opět dvojponor na vracích Kimon + Marcus. (nákladní lodě, délka 90-100m, hloubka max. 32m, vzdálenost mezi vraky cca 80m). Přejezd na Shaab Ali - 1-2 ponory nebo jeden delší na jednom z nejlepších vraků světa - Thistlegornu (válečné nákladní lodi potopené při německém leteckém útoku i s celým nákladem vojenského materiálu - lokomotivy, voj. a obrněná auta, zbraně, munice, výstroj pro pěchotu,.....). Max. 30m. V případě dobrého počasí úžasný noční ponor na tomto vraku!!

4.den: Rosalie Moller - vrak další britské nákladní lodi potopené jen den po Thistlegormu. I když tato loď vezla méně zajímavý nákladd - zásilku speciálního, kvalitního uhlí, tak díky relativně malé návštěvnosti patří k nejméně dotčeným vrakům v Rudém moři. Je vyhledávána hlavně technickými potápěči a potápění na ní patří k nezapomenutelným zažitkům. Max. hloubka 55m, paluba cca 35m.

Pro potápěče s RB nebo TMX potápěče je možno do programu zařadit i potápění na vraku trajektu Al Quamar Al Saudi Al Masri - hloubka 64-83m, délka 124m.

5-6.den: vraky v oblasti Safagy - oblast asi s největší koncentrací vraků trajektů na světě: Salem Expres - egyptský Titanic - trajekt, který ztroskotal při přepravě poutníků a dělníků při návratu ze saudskoarabské Jeddy 15.12.1991 je dodnes smutným památníkem této tragédie. Po nárazu na tref došlo k převrácení lodi a jejímu rychlému potopení. V důsledku toho zde zahynulo údajne přes 1000 cestujících. Tento vrak nabízí mnoho možností penetrací od jednoduchých - např. jídelna, velké nákladové prostory, kapitánský můstek až po náročné určené jen pro experty - např. úžasná strojovna, vnitřní chodby atd. Tento vrak je nejvíce emotivním ze všech na kterých jsem se doposud potápěli ale i v tom spočívá jeho kouzlo. El Khafain / Poseidonia - další trajekt, jehož strojovnu zachvátil krátce po vyplutí z Hurghády požár a po evakuaci posádky neřízeně plul až do oblasti Safagy. Zde narazil na útes Shaab Sheer a dnes leží opřen o reef kýlem vzhůru. Vrak se dá proplavat skrz nákladové prostory. Horní nástavba je vzhledem k tomu, že na ní leží celá loď poměrně hodně rozdrcená a postupně se stále více bortí. Délka caa 100m, max. hloubka 20m El Arish / El Tor - nejnověji objevený vrak nacházející se nejblíže pobřeží. Hodně potápěčů ho i přes horší viditelnost hodnotí jako nejlepší v této oblasti. Tento trajekt sloužil podobně jako Salem Expres k zajišťování přepravy do saudskoarabské Jeddy do egyptské Safagy. Při jeho poslední cestě zachvátil strojovnu požár, nicméně se podařilo zdárně doplout do Safagy. Zde byl zakotven nedaleko pobřeží a ponechán svému osudu po egyptském způsobu tak dlouho až se r. 2003 najednou sám potopil. Za to mohou být potápěči ovšem jen neskonale vděčni : . Vrak nyní spočívá na dně s max. hloubkou 30m, některé jeho části jsou už pokryty neskutečně velkými měkkými korály a jeho interiér obsahuje stále veškeré původní zařízení včetně navigačních přístrojů v kapitánově kajutě. V případě zájmu možno zařadit do programu i potápění na stěnách Panorama reefu nebo Abu Kefan spadajících do velkých hloubek.

7.den: návrat do Hurghady, závěrečné ponory na Hebat Allah - uměle potopená nákladní loď poblíž reefu Gotta Abu Ramada. Díky menší chybě egyptských profesionálů leží tento vrak místo v původních 25m na dně s hloubkou téměř 45m nicméně většina ponoru se realizuje v hloubkách 30-40m.

El Mina + vrak rybářské lodi - vojenská minolovka ruské výroby potopené během izraelsko egyptské války při leteckém náletu. Vrak leží před přístavem v Hurghádě v hloubce cca 30m a jen pár desítek metrů od něj je v r. 2007 potopený další vrak - dvacetimetrová rybářská loď.

Tento den se dělají max. 2 ponory, po obědě návrat do přístavu.

8.den: návrat do ČR

!!!Tento program je pouze orientační - může být změněn na základě dohody účastníků akce, vlivem povětrnostních podmínek nebo z rozhodnutí kapitána lodi a pot. průvodce!!!

Cena safari zahrnuje:

 • letenku Praha – Hurghada – Praha (Zajišťuje CA Ing. Pavel Šenk jakožto provizní prodejce CK/letecké společnosti garantující daný let. Za poskytované služby ručí přímo letecká společnost nebo garant letu)
 • 6-ti denní potápění (2-4ponory denně) na plně vybavené pot. lodi s posádkou a divemasterem, kompresory, generátory, čluny...
 • ubytování ve dvoulůžkových kajutách na lodi
 • plná penze během pobytu na lodi včetně nealko nápojů
 • zapůjčení potápěčské lahve(12L) a olov(opasek vlastní)
 • transfery v Egyptě - z a na letiště
 • pokud se nebude 1.nebo 7.noc spát na lodi- ubytování v hotelu
 • Váhový limit na běžně sjednávané letenky je 23 + 5kg příruční zavazadlo (může se změnit dle podmínek letecké společnosti)

Cena nezahrnuje:

 • přednostní rezervace horních kajut 1000 Kč/kajuta
 • bakšišné posádce 40Euro/os.
 • egypt. vízum (25USD)
 • poplatek 25 Euro/os. za výjezd již 1. příletový den - po dohodě účastníků akce. Vyplutí 1.den Vám oproti běžnému programu umožní absolvovat 2-3 ponory navíc. Tato částka kryje jen náklady na povolení a posádku při této extra službě. Vyplutí je možné jen při dopoledním příletu a pokud je loď nachystaná k vyplutí (záleží na návratu předchozí skupiny, zásobování, dostupnosti paliva...)
 • nitrox do 32% - 5€/lahev, 60 Euro/ neomezené plnění (láhev 12L)
 • 15L láhve – 30€/týden, dvojče 2x12L – 50€, stage láhve – 10€/týden bez postrojů, 15€/týden s postroji
 • kursy potápění – OWD, AOWD, basic nitrox, stress and rescue, divemaster,…

Další informace a přihlášky:

Top Dive s.r.o.

cesty za potápěním, škola potápění, obchod
www.topdive.cz

Ing. Pavel Šenk 777 060596 pavel@topdive.cz
Petra Šenková 724 983464 petra@topdive.cz

 

zavoláme Vám zpět

Zadejte vaše telefonní číslo,
zavoláme vám zpět

INFORMACE:

S platností od 01.09. 2019 se v Egyptě zvyšuje cena paliv, palivový přílatek se platí na lodi a ceny jsou následující:

Severní trasa:  25 Euro / os

Ostatní trasy:   30 Euro / os

Rádi bychom Vás informovali o tom, že se od 1.5.2018 změnila cena víza do Egypta:

 • vstupní vízum do Egypta se dá získat po příletu na všech letištích
 • vízum má platnost 30 dní a nedá se prodloužit
 • platí pouze pro turistické a tranzitní účely a je pro 1 vstup
 • za vízum zaplatíte 25 USD
 • vízum lze také vyřídit v Praze na egyptském zastupitelském úřadě a je hotové do týdne
 • cestovat smíte s pasem platným ještě 6 msíců po příletu do ČR a nedá se vycestovat na rychlopas!

1.  Potápění Fiji + Tonga - žraloci a velryby během jedné akce

2. Potápění v Egyptě na osvědčené lodi Heaven Rubin

3. Potápění Mexiko - potápění na jedné z nejúžasnějších potápěčských lokalit světa - jeskynních komplexech - Cenotech, ponory s býčími žraloky a  na nedotčených  útesech Karibiku v oblasti Mahahual. To vše je doplněno o výlety na mayské památky.

4. Potápění Bali + Komodo - akce zaměřená na měsíčníky v oblasti Nusa Penida a vyhlášený mořský park Komodo (manty, žraloci, varani...)

5. Nabízíme možnost sjednání cestovního pojištění od pojišťovny Kooperativa (od 376,- i se storno zájezdem) přímo u nás při objednání jakéhokoliv zájezdu.

Náš tip:
a)celoroční cestovní pojištění včetně připojištěníu Ergo pojišťovny na rizikové sporty ( potápění ) 2 400 Kč !!

b) pojištění storna zájezdu činí pouze 2,5% z kompletní ceny zájezdu

TOP DIVE s.r.o.


Registrace k odběru novinek

Obsazenost zájezdů

Najdete nás na Facebooku

GO parking