Egypt Potápění Egypt - St. Johns + Abu Fandira

POTÁPĚNÍ EGYPT

SAFARI ST. JOHNS + ABU FANDIRA

aktuálně vypsané termíny na tuto akci najdete zde

Nádherné potápění v nejjižnější části Rudého moře - v oblasti St. Johns a ještě jižněji položené Abu Fandira. Tato donedávna neznámá oblast se stala v posledních letech velmi oblíbená nejen díky bohatým a téměř nedotčeným korálovým útesům, ale hlavně díky častému výskytu žraloků šedých, dlouhoploutvých i kladivounů. Zde máte také největší šanci spatřit manty a to často z bezprostřední blízkosti...

NÍZKÁ SEZÓNA

STŘEDNÍ SEZÓNA

VYSOKÁ SEZONA
TOP SEZONA

leden, únor, březen,

červenec, srpen, prosinec

červen, září

duben, květen

říjen, listopad

27.4-4.5, 4-11.5

19 - 26.10, 26.10-2.11

safari+letenka  27 990,- safari+letenka  28 490,- safari+letenka  28 990,- safari+letenka  29 490,-

od září 2019 příplatek 500,- /os. za letenku.

 

ORIENTAČNÍ ITINERÁŘ:

1.den: přílet do Egypta - Hurgady nebo M.Alam, transfer z letiště na jih do přístavu Hamata (cca 370 km – tj. cca 5hod jízdy) nebo Marsa Ghaleb či M. Alam (250km - 3-4hodiny jízdy), nalodění


2.den: kontrolní ponor na mělčím reefu - Shaab Marsa Alam (popř. při vyplutí z Ghalebu v zátoce Marsa Shaona nebo jednom z reefů Abu Dabab), Shaab Sharm - první z hlubších reefů kde je šance na setkání se žraloky

3-4.den: potápění na útesech St. Johns - jedná se o několik kilometrů dlouhý pás samostatných útesů a atolů ležících 16 km severně od hranic se Sudánem… Mezi potápěči se těší velké oblibě především díky častým setkáním se všemi možnými druhy žraloků (včetně kladivounů, žraloků hedvabných, šedých a dlouhoploutvých, …), mant i želv… K jeho nejzajímavějším částem patří:

Abu Basala - podlouhlý útes podkovovitého tvaru, s možností dobře chráněného noclehu. Jeho vnější členité stěny vytvářejí mnoho převisů i menších jeskyněk a postupně přecházejí v mělké ale bohaté korálové zahrady s velkým množstvím korálových ryb a častým výskytem želv….
Habili Ali – kruhovitý útes zvedající se k hladině z veliké hloubky a přitahující malé i velké druhy ryb. Plochý vrchol útesu, jež končí asi 2 m pod hladinou, je bohatě porostlý tvrdými korály, zatímco téměř kolmé stěny jsou zdobeny měkkými druhy korálů či obrovskými gorgoniemi. Během ponoru se zde s velkou pravděpodobností setkáte s útesovými a šedými žraloky, a při troše štěstí i s kladivouny č i mantami …. Kromě žraloků se zde vyskytují samozřejmě i napoleoni, barakudy, tuňáci, murény, při troše štěstí manty, siby, a samozřejmě různé druhy menších korálových i pelaktických ryb……
Habili Ghafar – zajímavá ale občas náročná lokalita. Malý útes ve tvaru kužele vynořující se z velkých hloubek a končící 3m pod hladinou. Ve větších hloubkách (ale občas i těsně pod hladinou) se opět vyskytují žraloci-šedí, dlouhoploutví i kladivouni, směrem k hladině přibývají měkké i tvrdé korály a další druhy ryb
Gotta Um Aruk – jednodušší ponor kolem mnoha vysokých korálových věží a homolí, které vytváří kolem hlavniho reefu nádherný labyrint průplavů. Útočiště mnoha útesových žraloků, rejnoků a želv.
Shaab Swaer - opět malý útes vynořující se z hlubin, který lze obeplavat během jednoho ponoru. Záp. stěna útesu je zdobená obrovskými gorgoniemi, vých. a sev. stěny jsou porostlé především barevnými měkkými koráli. Ze žraloků se zde nejčastěji vyskytují klasičtí útesoví, dlouhoploutví, šedí i kladivouni….

5.den: útesy Abu Fandira - jedná se o lokality málo navštěvované potápěči téměř na hranicích se Súdánem – oblast téměř nedotčena lidskou činností, s bohatými korálovými útesy, podmořskými jeskynními labyrinty a výskytem velkých druhů ryb (všechny možné druhy žraloků, barrakudy, tuňáci, delfíni, manty, siby,….)

Noční ponor na St. Johns Cave Reef/ Umm Chararim - jedinečné potápění na útesu protkaném labyrintem tunelů, jeskyní a průplavů. Pro fotografy možnost pořízení fantastických fotek s hrou světla a stínu....

6.den: Sataya (Dolphin Reef) – místo proslavené častým výskytem delfínů ale i mnoha dalších druhů velkých ryb (napoleoni, barrakudy, murény, popř. i žraloci či tuňáci) Shaab Claude - nádherně členitý reef, jehož JZ část je protkána množstvím trhlin, jeskyní, kaňony a podmořskými tunely v hl. 5-10 m. SV strana útesu nabízí zase krásné korálové zahrady v hloubce 5 až 15 m. V těsné blízkosti refu je mnoho osamocených korálových homolí taktéž bohatě obrostlých karály….popř. Shaab Mahsour – se stěnami porostlé barevnými měkkými koráli a gorgoniemi padajicimi do velkých hlubin… Častý výskyt žraloků útesových a, na okraji jizniho i sev. plata možnost spatřit kladivouny, žraloky šedé, manty, velká hejna ryb, želvy….

7.den: Shaab Sharm nebo mělčí reefy v oblasti Marsa Alam - Habili Marsa Alam - krásné korálově věže z hejndy drobných rybek... Tento den se dělají max. 2 ponory, po obědě návrat do přístavu.

8.den: přes noc či ráno transfer na letiště do Hurghady, odlet do ČR, Praha

!!!Tento program je pouze orientační - může být změněn na základě dohody účastníků akce, vlivem povětrnostních podmínek nebo z rozhodnutí kapitána lodi a pot. průvodce!!!

 

Cena safari zahrnuje:

 • letenku Praha – Hurghada – Praha (Zajišťuje CA Ing. Pavel Šenk jakožto provizní prodejce CK/letecké společnosti garantující daný let. Za poskytované služby ručí přímo letecká společnost nebo garant letu)
 • 6-ti denní potápění (2-4ponory denně) na plně vybavené pot. lodi s posádkou a divemasterem, kompresory, generátory, čluny...
 • ubytování ve dvoulůžkových kajutách na lodi
 • plná penze během pobytu na lodi včetně nealko nápojů
 • zapůjčení potápěčské lahve(12L) a olov(opasek vlastní)
 • transfery v Egyptě - z a na letiště
 • pokud se nebude 1.nebo 7.noc spát na lodi- ubytování v hotelu
 • Váhový limit na běžně sjednávané letenky je 23kg + 5kg příruční zavazadlo (může se změnit dle podmínek letecké společnosti)

Cena nezahrnuje:

 • přednostní rezervace horních kajut 1000 Kč/kajuta
 • bakšišné posádce 40Euro/os.
 • egypt. vízum (25USD)
 • poplatek 25 Euro/os. za výjezd již 1. příletový den - po dohodě účastníků akce. Vyplutí 1.den Vám oproti běžnému programu umožní absolvovat 2-3 ponory navíc. Tato částka kryje jen náklady na povolení a posádku při této extra službě. Vyplutí je možné jen při dopoledním příletu a pokud je loď nachystaná k vyplutí (záleží na návratu předchozí skupiny, zásobování, dostupnosti paliva...)
 • nitrox do 32% - 5€/lahev, 60 Euro/ neomezené plnění (láhev 12L)
 • 15L láhve – 30€/týden, dvojče 2x12L – 50€, stage láhve – 10€/týden bez postrojů, 15€/týden s postroji
 • kursy potápění – OWD, AOWD, basic nitrox, stress and rescue, divemaster,…

 

Další informace a přihlášky:

Top Dive s.r.o.

cesty za potápěním, škola potápění, obchod
www.topdive.cz

Ing. Pavel Šenk 777 060596 pavel@topdive.cz
Petra Šenková 724 983464 petra@topdive.cz

Cesty za potápěním, škola potápění, obchod

zavoláme Vám zpět

Zadejte vaše telefonní číslo,
zavoláme vám zpět

AKČNÍ NABÍDKA:

Rádi bychom Vás informovali o tom, že se od 1.5.2018 změnila cena víza do Egypta:

 • vstupní vízum do Egypta se dá získat po příletu na všech letištích
 • vízum má platnost 30 dní a nedá se prodloužit
 • platí pouze pro turistické a tranzitní účely a je pro 1 vstup
 • za vízum zaplatíte 25 USD
 • vízum lze také vyřídit v Praze na egyptském zastupitelském úřadě a je hotové do týdne
 • cestovat smíte s pasem platným ještě 6 msíců po příletu do ČR a nedá se vycestovat na rychlopas!

1.  Potápění Fiji + Tonga - žraloci a velryby během jedné akce

2. Potápění v Egyptě na osvědčené lodi Heaven Rubin

3. Potápění Mexiko - potápění na jedné z nejúžasnějších potápěčských lokalit světa - jeskynních komplexech - Cenotech, ponory s býčími žraloky a  na nedotčených  útesech Karibiku v oblasti Mahahual. To vše je doplněno o výlety na mayské památky.

4. Potápění Bali + Komodo - akce zaměřená na měsíčníky v oblasti Nusa Penida a vyhlášený mořský park Komodo (manty, žraloci, varani...)

5. Nabízíme možnost sjednání cestovního pojištění od pojišťovny Ergo (320,-), Allianz (480,- s neomezeným limitem plnění na léčebné výlohy) či Kooperativa (od 376,- i se storno zájezdem) přímo u nás při objednání jakéhokoliv zájezdu. Samozřejmostí je za příplatek rozšíření na rizikové sporty včetně potápění.

Náš tip:
a) celoroční cestovní pojištění včetně připojištěníu Ergo pojišťovny na rizikové sporty ( potápění ) 2 400 Kč !!

b) pojištění storna zájezdu činí pouze 2,5% z kompletní ceny zájezdu

TOP DIVE s.r.o.


Registrace k odběru novinek

Obsazenost zájezdů

Najdete nás na Facebooku

GO parking