Egypt Potápění Egypt - Vraky Sever + Brothers

POTÁPĚNÍ EGYPT

VRAKY NA SEVERU + BROTHERS

aktuálně vypsané termíny na tuto akci najdete zde

Kombinace toho nejlepšího co může Rudé moře vrakovým a tech. potápěčům nabídnout - nejzajímavější vraky a stěny spadající do nedozírných hloubek…. Ostrůvky Big a Small Brother jsou přísně chráněnou mořskou rezervací nacházející se daleko na volném moři. Vzhledem ke své výjimečné poloze jsou bohatě porostlé měkkými i tvrdými korály a přitahují velké množství malých i velkých ryb. Z tohoto důvodu jsou považovány za nejlepší egyptskou pot. lokalitu… A navíc jsou na nich 2 nádherné vraky - Numidia a Aida II. V kombinaci s vraky na severu a v oblasti Safagy je možné během této akce odpotápět 6-10 nejatraktivnějších vraků v eg. části Rudého moře.

NÍZKÁ SEZÓNA

STŘEDNÍ SEZÓNA

VYSOKÁ SEZONA
TOP SEZONA

leden, únor, březen,

červenec, srpen, prosinec

červen, září

duben, květen

říjen, listopad

28.4 -5.5, 5 -12.5

20 –27.10, 27.10 -3.11

safari+letenka  27 990,- safari+letenka  28 490,- safari+letenka  28 990,- safari+letenka  29 490,-

 

ORIENTAČNÍ ITINERÁŘ:

1.den:: přílet do Hurgady, transfer z letiště na jih do přístavu (cca 10min.), nalodění. V případě ranního příletu a připravenosti lodi se většinou vyplouvá už tento den.

2.den: start směrem na sever, kontrolní, vyvažovací ponor na Shaab El-Erg (reef ve tvaru podkovy s mnoha možnostmi potápění a bohatou faunou (kanicové, murény, perutýni, stonefish, ropušnice, trnuchy, bodloci, glasfish,.....) a flórou. Tato lokalita je známa častým výskytem delfínů a vzácně i mant. Odpoledne potápění na Abu Nuhas - útesu, který se stal osudný mnoha 4 lodím: Giannis D, Carnatic, Marcus, Kimon. - všechny s hloubkou do 32m. Ponor k vraku Carnatic (nejstarší, velmi zachovalý vrak z r. 1869, ve kterém se podle pověsti stále nachází nikdy nenalezených 8 000 zlatých liber šterlingu) nebo Giannis D. (velká nákladní loď rozlomená na 3části s dobře přístupnou strojovnou). Vzhledem ke vzdálenosti obou vráků cca 150m je s twin sety  a při rozumném naplánování ponoru i s monoláhvemi možno během jednoho ponoru prozkoumat oba vraky.

3.den: ranní potápění na Abu Nuhas - opět dvojponor na vracích Kimon + Marcus (nákladní lodě, délka cca 90m dlouhé, hloubka max. 32m, vzdálenost mezi vraky cca 80m). Přejezd na Shaab Ali - 2 ponory nebo jeden delší na jednom z nejlepších vraků světa - Thistlegornu (válečné nákladní lodi potopené při německém leteckém útoku i s celým nákladem vojenského materiálu - lokomotivy, voj. a obrněná auta, zbraně, munice, výstroj pro pěchotu,.....). Max. 30m. V případě dobrého počasí úžasný noční ponor na tomto vraku!! Noční přejezd na Brothers.

4-5.den:: nezapomenutelné potápění na útesech a vracích kolem Big a Little Brother vyhledávané především kvůli výskytu velkých ryb (žraloci bělocípí, dlouhoploutví, útesoví, lisci...při troše štestí i kladivouni a manty...).Oba ostrůvky jsou pilíře sopečného původu a čnějí k hladině z hloubky 300m
Big Brother: Severo-východní stěna - útes pokrytý měkkými korály spadající do 40m a hloub, s výskytem kladivounů, útesových i jiných žraloků, želv, velkých kaniců a spoustou dalších ryb....
Severo-západní stěna - spadající příkře do hlubin. Opět i zde rozmanitá podmořská fauna.
Vrak Numibia - nakladni loď potopená r. 1901 ne severovýchodním cípu ostrova Big Brother. Vrak nyní spočívá v hloubce 10-80m, pokud není silný proud tak se dá proplavat úžasná strojovna a nákladové prostory ztrácející se ve velkých hloubkách. Celý vrak je nadherně porostlý měkkými koraly a v jeho okolí máte šanci spatřit i velká hejna ryb, žraloky, tunaky a barakudy,…
Vrak Aida II - velká italská námořní loď, která ztroskotala r. 1957 při přepravě vojáků. Hloubka 32-70 m. V jeho okolí můžete spatřit žraloky liščí a šedé. Tento vrak se dá potápět i za horšího počasí.
Little Brother - nabízí ponory ještě bohatší na podmořskou faunu i flóru (měkké korály a obrovské gorgonie, hejna velkých ryb, nebojácní napoleoni, velká šance na setkání se žraloky šedými, dlouhoploutvými, hedvábnými, liščími a ráno i kladivouny,… Navečer přejezd do oblasti Safagy

6-7.den:: vraky v oblasti Safagy - oblast asi s největší koncentrací vraků trajektů na světě:
Salem Expres - egyptský Titanic - trajekt, který ztroskotal při přepravě poutníků z Mekky 15.12.1991 je dodnes smutným památníkem této tragédie, při níž zahynulo údajne přes 1000 cestujících. Tento vrak nabízí mnoho možností penetrací od jednoduchých - např. jídelna, velké nákladové prostory, kapitánský můstek až po náročné určené jen pro experty - např. úžasná strojovna.
El Khafain / Poseidonia - další trajekt, jehož strojovnu zachvátil krátce po vyplutí z Hurghády požár a po evakuaci posádky neřízeně plul až do oblasti Safagy. Zde narazil na útes Shaab Sheer a dnes leží kýlem vzhůru v hloubce. Vrak se dá proplavat skrz nákladové prostory ale horní nástavba je vzledem k tomu, že na ní leží celá loď poměrně hodně rozdrcena a postupně se stále více bortí. Délka caa 100m, max. hloubka 20m
El Arish / El Tor - nejnověji objevený vrak nacházející se nejbíže pobřeží. Tento trajekt sloužil podobně jako Salem Expres k zajišťování přepravy do saudskoarabské Jeddy. Při jeho poslední cestě zachvátil strojovnu požár, nicméně se podařilo zdárně doplout do Safagy. Zde byl zakotven nedaleko pobřeží po egyptském způsobu tak dlouho až se r. 2003 najednou sám potopil za což mohou být potápěči jen vděčni : Vrak nyní spočívá na dně s max. hloubkou 30m, některé jeho části jsou už pokryty neskutečně velkými měkkými korály a jeho interiér obsahuje stále veškeré původní zařízení včetně navigačních přístrojů v kapitánově kajutě.
Při návratu do Hurghady nebo v případě vyplutí už první den po příletu je možno do programu zařadit i ponor na Hebat Allah - uměle potopenou nákladní loď poblíž trefu Gotta Abu Ramada, díky menší chybě egyptských profesionálů leží tento vrak místo v původních 25m na dně s hloubkou téměř 45m nicméně většina ponoru se realizuje v hloubkách 25-40m.
El Mina + vrak rybářské lodi- vojenská minolovka ruské výroby potopené během izraelsko egyptské války při leteckém náletu před přístavem v Hurghádě. Vrak leží v současné době v hloubce cca 30m a jen pár desítek metrů od něj je v r. 2007 potopený vrak dvacetimetrové rybářské lodi.

Tento den se dělají max. 2 ponory, po obědě návrat do přístavu.

8.den:návrat do ČR

!!!Tento program je pouze orientační - může být změněn na základě dohody účastníků akce, vlivem povětrnostních podmínek nebo z rozhodnutí kapitána lodi a pot. průvodce!!!

Cena safari zahrnuje:

 • letenku Praha – Hurghada – Praha (Zajišťuje CA Ing. Pavel Šenk jakožto provizní prodejce CK/letecké společnosti garantující daný let. Za poskytované služby ručí přímo letecká společnost nebo garant letu)
 • 6-ti denní potápění (2-4ponory denně) na plně vybavené pot. lodi s posádkou a divemasterem, kompresory, generátory, čluny...
 • ubytování ve dvoulůžkových kajutách na lodi
 • plná penze během pobytu na lodi včetně nealko nápojů
 • zapůjčení potápěčské lahve(12L) a olov(opasek vlastní)
 • transfery v Egyptě - z a na letiště
 • pokud se nebude 1.nebo 7.noc spát na lodi- ubytování v hotelu
 • Váhový limit na běžně sjednávané letenky je 23 + 5kg příruční zavazadlo (může se změnit dle podmínek letecké společnosti)

Cena nezahrnuje:

 • přednostní rezervace horních kajut 1000 Kč/kajuta
 • bakšišné posádce 40Euro/os.
 • egypt. vízum (25USD)
 • poplatek 25 Euro/os. za výjezd již 1. příletový den - po dohodě účastníků akce. Vyplutí 1.den Vám oproti běžnému programu umožní absolvovat 2-3 ponory navíc. Tato částka kryje jen náklady na povolení a posádku při této extra službě. Vyplutí je možné jen při dopoledním příletu a pokud je loď nachystaná k vyplutí (záleží na návratu předchozí skupiny, zásobování, dostupnosti paliva...)
 • nitrox do 32% - 5€/lahev, 60 Euro/ neomezené plnění (láhev 12L)
 • 15L láhve – 30€/týden, dvojče 2x12L – 50€, stage láhve – 10€/týden bez postrojů, 15€/týden s postroji
 • kursy potápění – OWD, AOWD, basic nitrox, stress and rescue, divemaster,…
 • poplatek za potápění v oblasti mořského parku Brother Islands - 50Euro/os

 

 

Další informace a přihlášky:

Top Dive s.r.o.

cesty za potápěním, škola potápění, obchod
www.topdive.cz

Ing. Pavel Šenk 777 060596 pavel@topdive.cz
Petra Šenková 724 983464 petra@topdive.cz
zavoláme Vám zpět

Zadejte vaše telefonní číslo,
zavoláme vám zpět

INFORMACE:

S platností od 01.01. 2020 egyptské úřady zavedli nový poplatek na všechna potápěčská safari, aktuálně je to tedy takto:

Brothers, Daedalus, Zabargad    80 Euro / os
Brothers                                  50 Euro / os (na Brothers je zakázáno kotvení, nově tam lze jezdit pouze na 1 den – 3 ponory)
Daedalus a jižní lokality             50 Euro / os
Všechny ostatní trasy                40 Euro / os

poplatek bude vybírán na místě v hotovosti.

Rádi bychom Vás informovali o tom, že se od 1.5.2018 změnila cena víza do Egypta:

 • vstupní vízum do Egypta se dá získat po příletu na všech letištích
 • vízum má platnost 30 dní a nedá se prodloužit
 • platí pouze pro turistické a tranzitní účely a je pro 1 vstup
 • za vízum zaplatíte 25 USD
 • vízum lze také vyřídit v Praze na egyptském zastupitelském úřadě a je hotové do týdne
 • cestovat smíte s pasem platným ještě 6 msíců po příletu do ČR a nedá se vycestovat na rychlopas!

1.  Potápění Fiji + Tonga - žraloci a velryby během jedné akce

2. Potápění v Egyptě na osvědčené lodi Heaven Rubin

3. Potápění Mexiko - potápění na jedné z nejúžasnějších potápěčských lokalit světa - jeskynních komplexech - Cenotech, ponory s býčími žraloky a  na nedotčených  útesech Karibiku v oblasti Mahahual. To vše je doplněno o výlety na mayské památky.

4. Potápění Bali + Komodo - akce zaměřená na měsíčníky v oblasti Nusa Penida a vyhlášený mořský park Komodo (manty, žraloci, varani...)

5. Nabízíme možnost sjednání cestovního pojištění od pojišťovny Kooperativa (od 376,- i se storno zájezdem) přímo u nás při objednání jakéhokoliv zájezdu.

Náš tip:
a)celoroční cestovní pojištění včetně připojištěníu Ergo pojišťovny na rizikové sporty ( potápění ) 2 400 Kč !!

b) pojištění storna zájezdu činí pouze 2,5% z kompletní ceny zájezdu

TOP DIVE s.r.o.


Registrace k odběru novinek

Obsazenost zájezdů

Najdete nás na Facebooku

GO parking