Potápění Mexiko - Cenoty & Karibik - 11 dní

 

Potápění v Mexiku

CENOTY + KARIBIK

11-ti denní akce

Termín: 12-22.1.2017


CENA: 1 250 USD potápěč (750 USD nepotápěč) + letenka

Ekonomická varianta 1100 USD (600 USD nepotápěč) + letenka

(levnější, ale čistý potápěčský hotýlek)

- nebo v dalších termínech kdykoli dle Vašich požadavků

MEXICO jako jedna z exotických středoamerických destinací nabízí možnost netradiční potápěčské dovolené spojující potápění na jednéch z nejúžasnějších pot. lokalit na světě - Cennotech s potápěním v Karibiku i výlety za historickými či přírodními památkami této kulturně nesmírně bohaté země. Na své si zde přijdou potápěči všech kvalifikací i jejich případný nepotápěčský doprovod...
Potápění:

1) potápění v Cenotech - jeskyních systémech na poloostrově Yucatan, se sladkou i slanou vodou, úžasnou viditelností a nádhernou krápníkovou výzdobou řadí tuto oblast k nejlepším speleolokalitám na světě. Na své si zde přijdou jak nároční speleopotápěči tak i méně zkušení sportovní potápěči s kvalifikacemi od OWD. Náročnost ponorů se vždy přizpůsobuje schopnostem jednotlivých úcastníku akce aby byla dodržena max. bezpečnost potápění. Na všech ponorech jsou jako průvodci čeští instuktoři z našeho partnerského pot. centra a pro náročnější ponory jsou využívána kvalitně instalovana vodicí lana. V případě zájmu je přímo na místě možnost absolvování několika typů speleopotápěčských kursů. Teplota vody cca 26 C, viditelnost i idealnich pripadech téměř neomezená.

Organizace potápění:
- ráno trasfer z rezortu na bázi, příprava výstroje, odjezd na Cenoty mezi 8-9 hodinou (dle domluvy skupiny), transfer z Playa del Carmen na Cenoty cca 45-50min + 0-15min jizda v dzungli...
- 2 ponory, každý na jiné lokalitě, doba ponoru cca 45-50 minut, mezi ponory se dělá pauza na přesun a odpočinek.
- lokalit cavernove potapeni tj. pro potápěče bez jeskynní specializace je k dispozici celkem 16 takze v případě zájmu o přikoupení dalších ponoru je kde se potápět...
- hloubky v Cenotech se pohybuji od 4 do 16 metru, jsou zde 2 hlubsi cenoty okolo 30m.
- min. je vyžadovana kvalifikace certifikaci OWD - v tomto případě se potapi v cavern zonach (max 60 metru od vchodu za dosahu denniho svetla, pouze velke prostory, potapi se podle instalovyných vodicích lan
- možnost celoročního potápění bez ohledu na počasí, viditelnost pres 100 metru,zadne proudy.
- potápění probíhá ve skupinkách max 4 potapeci na jednoho pruvodce.
Cela tour trva okolo 4-5 hodin (doprava, briefing,potápění, návrat do rezortu)
- pro certifikované jeskynní potápěče je možno zajistin náročnější program včetně pronájmu Twin setů, stage atd.

2) potápění v Karibiku v okolí Playa de Carmen - toto turistické centrum leží v blízkosti Conotů čímž se eliminují dlouhé transfery při potápění v jeskyních a zároveň nabízí široké možnosti potápění na okolních reefech, odpočinek na písečných plážích i výlety k mayským pyramidám a dalším památkám v okolí.
Ponory na reefech jsou vhodné opět jak pro zkušené potápěče tak i pro úplné začátečníky a je možno je doplnit i výlety na proslavený ostrov Cosumel s dalšími nádhernými lokalitami.

3) potápění s býčími žraloky - v období leden-březen se na jedné z lokalit poblíž Playa del Carmen zdržují ve větších počtech býčí žraloci. Potápění s nimi je samozřejmě adrenalinovým ale přitom relativně bezpečným zážitkem, který si nenechá ujít většina potápěčů navštěvující tuto destinaci.

Organizace potápění:
- ráno trasnfer na bázi, příprava výstroje
- odjezd mistni reefy primo z plaze speedboatem, lokality pak jsou ve vzdálenosti 10-30 minut plavby lodi
- hloubky od 6 do 25 metru, 1.ponor je vetsinou hlubší cca 20-25 metru, 2.ponor mělčí cca 10-15 metru
- cely vyjezd trva cca 4 hodiny

Výjezd na ostrov Cozumel - organizuje se za příplatek dle zájmu skupiny:
- ráno odjezd z pristavu trajektem (45 min plavby na ostrov), prestoupeni na potapecskou lod. Pot. lokality jsou vzaleny 20-45 minut lodi a hloubky podobne opět 10-25 metru
- cela tour trva cca 7 hodin

ORIENTAČNÍ ITINERÁŘ

1.den: odlet z Evropy, přílet do Cancúnu, transfer do střediska Playa Del Carmen. Ubytování v hotýlku střední kvality (cca 10min. od pláže)

2. den: potápění v Cenotech – světový unikát!! Fantastické krasové labirynty protkávající rozsáhlou část poloostrova Yucatán. Na desítkách míst v tropické džungli se nacházejí vstupy = Cenoty do těchto sladko/slanovodních jeskynních systémů. Přitom každý z těchto Cenotů je unikátní a potápění v něm se odlišuje od ostatních a jsou jak pro sportovní tak speleopotápěče životním zážitkem. Viditelnost pod vodou je téměř neomezené, pouze v hloubce cca 10m narazíte na rozhraní sladké (horní vrstva nahromaděné dešťové vrstvy) a slané (mořské vody). Tyto ponory se dají naplánovat s různým stupněm obtížnosti pro kvalifikace od OWD, P* tak pro potápěče s certifikací Cavern – Cave diver. Případní zájemci mohou po předchozí domluvě absolvovat i tyto kursy a posunout tak hranice svých potápěčských dovedností.

3.den: potápění v moři – v období leden-únor se v oblasti Playa vyskutují býčí žraloci se kterými absolvujeme 1-2ponory, v jinémm období ponory místních přípobřežních reefech či fakultativně výlet za potápěním na ostrov Cosumel.

4.den: volno na krátké výlety či alternativně výlet, možnost návštěvy některého ze zábavních ekoparků: Xcaret (cenote s „podzemní řekou“, večerní vystoupení s dávnými myskými obřady, pavilón motýlů, botanická zahrada, plavání s delfíny, hnízdiště divokého ptactva,…)

5-6.den: potápění v Cenotech

7.den: potápění v Karibiku, možnost výjezdu na Cosumel (s příplatkem za cestu na ostrov)

8.den: odpočinek, fakultativně cestování po památkách

9.den: odpočinek na pláži, fakultativně potápění (po předchozí domluvě je možno do programu místo volných dnů zařadit i 1-2dny v Tulumu)

10.den: transfer na letiště, odlet do Evropy

11.den: návrat do ČR.

 

Cena zahrnuje:

 • 9 x nocleh v resortu či hotýlku střední kvality
 • 10 ponorů (6ponorů v Cenotech, 4 v moři nebo dle dohody), trasfery, průvodce.

Při požadavcích na ubytování vyšší kvality si budou účastníci akce doplácet rozdíl mezi kalkulovanou cenou 25USD/os/noc a zvolenou lepší kvalitou ubytování.

 

Cena nezahrnuje:

 • letenku (cca 17-22 000Kč dle termínu a společnosti) (zajišťuje CA Ing. Pavel Šenk. jakožto provizní prodejce dané letecké společnosti. Za poskytované služby ručí daná letecká společnost)
 • stravu (ceny přibližně stejné jako v ČR)
 • pronájem potápěčské výstroje
 • výlety na pamtáky či další turistické atrakce, vstupné do památek
 • ponory nad rámec programu
 • pojištění a ostatní výše neuvedené

 

Další informace a přihlášky:

Top Dive s.r.o.

cesty za potápěním, škola potápění, obchod

K Čimperku 1838, 666 01 Tišnov

www.topdive.cz

 

Ing. Pavel Šenk                      777060596                 pavel@topdive.cz

Petra Šenková                      724983464                 petra@topdive.cz

zavoláme Vám zpět

Zadejte vaše telefonní číslo,
zavoláme vám zpět

INFORMACE:

S platností od 01.01. 2020 egyptské úřady zavedli nový poplatek na všechna potápěčská safari, aktuálně je to tedy takto:

Brothers, Daedalus, Zabargad    80 Euro / os
Brothers                                  50 Euro / os (na Brothers je zakázáno kotvení, nově tam lze jezdit pouze na 1 den – 3 ponory)
Daedalus a jižní lokality             50 Euro / os
Všechny ostatní trasy                40 Euro / os

poplatek bude vybírán na místě v hotovosti.

Rádi bychom Vás informovali o tom, že se od 1.5.2018 změnila cena víza do Egypta:

 • vstupní vízum do Egypta se dá získat po příletu na všech letištích
 • vízum má platnost 30 dní a nedá se prodloužit
 • platí pouze pro turistické a tranzitní účely a je pro 1 vstup
 • za vízum zaplatíte 25 USD
 • vízum lze také vyřídit v Praze na egyptském zastupitelském úřadě a je hotové do týdne
 • cestovat smíte s pasem platným ještě 6 msíců po příletu do ČR a nedá se vycestovat na rychlopas!

1.  Potápění Fiji + Tonga - žraloci a velryby během jedné akce

2. Potápění v Egyptě na osvědčené lodi Heaven Rubin

3. Potápění Mexiko - potápění na jedné z nejúžasnějších potápěčských lokalit světa - jeskynních komplexech - Cenotech, ponory s býčími žraloky a  na nedotčených  útesech Karibiku v oblasti Mahahual. To vše je doplněno o výlety na mayské památky.

4. Potápění Bali + Komodo - akce zaměřená na měsíčníky v oblasti Nusa Penida a vyhlášený mořský park Komodo (manty, žraloci, varani...)

5. Nabízíme možnost sjednání cestovního pojištění od pojišťovny Kooperativa (od 376,- i se storno zájezdem) přímo u nás při objednání jakéhokoliv zájezdu.

Náš tip:
a)celoroční cestovní pojištění včetně připojištěníu Ergo pojišťovny na rizikové sporty ( potápění ) 2 400 Kč !!

b) pojištění storna zájezdu činí pouze 2,5% z kompletní ceny zájezdu

TOP DIVE s.r.o.


Registrace k odběru novinek

Obsazenost zájezdů

Najdete nás na Facebooku

GO parking