Potápění Mexiko - The best of Yucatan - 12 nebo 14dnů

The Best of Yucatan – Cenoty, býčí žraloci i mayské památky

12-ti denní akce (dle aktuální letových řádů)

termíny: 15-28.1.2020

- další termíny jsou možné během celého roku dle Vašich požadavků

11/12-ti denní akce  CENA: 1 650 USD potápěč /1 050 USD nepotápěč + letenka

(11dnů/10 nocí, 5 dnů potápění, 3dny cestování)

Popř. s 13/14ti denní akce,  8-21.1.2019 CENA: 1850 potápěč/1 150 USD nepotápěč (13dnů/12nocí, 6dnů potápění, 3dny cestování)

Potápění v Mexiku nabízí na rozdíl od ostatních klasických pot. destinací nejlepší potápění na světě v jeskyních s neskutečně čistou vodou.  Zároveň v období od prosince do února máte v oblasti Playa del Carmen zažít jedinečné potápění s býčími žraloky. To vše je doplněno o výlety za historickými i přírodními památkami této kulturně nesmírně bohaté země.  Na své si zde přijdou potápěči všech kvalifikací i jejich případný nepotápěčský doprovod...

ORIENTAČNÍ PROGRAM AKCE:

10.1: odlet z Prahy (popř. Vídně, Mnichova, Frankfurtu), přílet do Cancúnu, přesun do střediska Playa del Carmen, ubytování v hotýlku střední kvality.

11.1: potápění v moři v oblasti Playa – 2 ponory

12.1: potápění s býčími žraloky v oblasti Playa– 1 ponory + 1 ponor na reefu.

Potápění s býčími žraloky u Playa del Camen. V období od prosince do začátku února se zde zdržují převážně samice býčích žraloků. Při dodržení instrukcí místního zkušeného pot. průvodce je potápění s nimi relativně bezpečná a je opravdu životním zážitkem každého potápěče….

13.1: volno – možnost návštěvy místních zábavních parků, fakultativně výjezd s potápěním na ostrov Cosumel nebo už zahájení potápění v Cenotech, Přesun do Tulumu – klidnějšího střediska více na jihu v oblasti s nejvíce Cenoty.  Ubytování v hotýlku střední kvality nebo v soukromé vile provozované pot. centrem.

14.1: potápění v Cenotech – světový unikát!! Fantastické krasové labyrinty protkávající rozsáhlou část poloostrova Yucatán. Na desítkách míst v tropické džungli se nacházejí vstupy = Cenoty do těchto sladko/slanovodních jeskynních systémů. Přitom každý z těchto Cenotů je unikátní a potápění v něm se odlišuje od ostatních a jsou jak pro sportovní tak speleopotápěče životním zážitkem. Viditelnost pod vodou je téměř neomezená, pouze v hloubce cca 8-12m narazíte v některých cenotech na rozhraní sladké (horní vrstva tvořená dešťovou vodou) a slané (mořské vody). Tyto ponory se dají naplánovat s různým stupněm obtížnosti pro kvalifikace od OWD, P* tak pro potápěče s certifikací Cavern – Cave diver. Případní zájemci mohou po předchozí domluvě absolvovat i tyto kursy a posunout tak hranice svých potápěčských dovedností.

15.1: potápění v Cenotech, po potápění možnost prohlídky mayských památek na pobřeží moře

16.1: potápění v Cenotech, po potápění možnost návštěvy rezervace Sian Ka‘an

17.1: volno, možnost dalšího potápění v Cenotech nebo návštěva mayských ruin v oblasti Coba krásně situovaných v pralese

18.1: 3 denní výlet do vnitrozemí – jeskyně Grutas de Loltún – jeden z největších a nejzajímavějších jeskynních systémů v oblasti Yucatánu s nástěnnými malbami a dalšími artefakty z mayských dob.

Kabah – další relativně málo navštěvované  naleziště. Jeho najzajímavější částí je Palác masek jehož fasáda je pokryta téměř 300 maskami boha deště Chaka. I zde samozřejmě nechybí monumentální palác či malá a velká pyramida

Labna – její palác patří k nejdelším v celé oblasti a jeho výzdoba je stále ve velmi dobrém stavu. El Arco – nádherný zdobný oblouk spojující původně dva čtvercové dvory.

Uxmal – jedno z nejpůsobivějších mayských nalezišť situované v hornatém regionu Puuc. Toto rozsáhlé naleziště  je mírně stranou hlavních davů turistů z velkých letovisek proto si zde obzvlášť navečer můžete téměř sami vychutnat jeho kouzelnou atmosféru.

19.1:  přírodní rezervace Celestún - plameňáci + Merida

20.1: ráno Chitchen Itza, po cestě koupání v některém z cenotů nebo u moře, večer odlet z Mexika,

21.1: přílet do ČR

 

Cena zahrnuje:

 • 11ndů/10 x nocleh v resortu, hotýlku či privátní vile střední kvality (u prodloužené varianty 12x ubytování)
 • 10 ponorů – 3dny/ 6ponorů v cenotech, 2dny/4ponory potápění v moři -1x býčí žraloci + 3ponory v moři v oblasti Playa. U prodloužené varianty 8 ponorů cenoty, 1 ponor býčí žraloci, 3 ponory v moři. Popř. je možné vymněnit 2 ponory v Cenotech za potápění na ostrově Cosumel.
 • transfery na potápění, mezi resorty i 3 denní okruh po památkách
 • českého pot. průvodce
 • v případě domluvy účastníků akce (podílení se na řízení aut) můžeme transfery řešit pronájmem aut, která budou k dispozici po celou dobu pobytu. Jinak transfery řešíme přes místní dopravní společnosti a jejich řidiče.

Při požadavcích na ubytování vyšší kvality si budou účastníci akce doplácet rozdíl mezi kalkulovanou cenou a zvolenou lepší kvalitou ubytování.

 

Cena nezahrnuje:

 • letenku (cca 18-25 000Kč dle termínu a společnosti) (zajišťuje CA Ing. Pavel Šenk. jakožto provizní prodejce dané letecké společnosti. Za poskytované služby ručí daná letecká společnost)
 • stravu
 • pronájem potápěčské výstroje
 • vstupné do památek, rezervací, výlet na plameňáky lodí,…
 • ponory nad rámec programu (125 USD/2 ponory v cenotech, 100 USD/2 ponory v moři) a výlety nad rámec programu
 • vstupy a transfery do Cenotů pro nepotápěče – cca 30 USD/os/den
 • pojištění a další výše neuvedené

 

 • Další informace a přihlášky:
 • Top Dive s.r.o.
 • cesty za potápěním, škola potápění, obchod 
  www.topdive.cz

Ing. Pavel Šenk

777 060596

pavel@topdive.cz

Petra Šenková

724 983464

petra@topdive.cz

zavoláme Vám zpět

Zadejte vaše telefonní číslo,
zavoláme vám zpět

INFORMACE:

S platností od 01.01. 2020 egyptské úřady zavedli nový poplatek na všechna potápěčská safari, aktuálně je to tedy takto:

Brothers, Daedalus, Zabargad    80 Euro / os
Brothers                                  50 Euro / os (na Brothers je zakázáno kotvení, nově tam lze jezdit pouze na 1 den – 3 ponory)
Daedalus a jižní lokality             50 Euro / os
Všechny ostatní trasy                40 Euro / os

poplatek bude vybírán na místě v hotovosti.

Rádi bychom Vás informovali o tom, že se od 1.5.2018 změnila cena víza do Egypta:

 • vstupní vízum do Egypta se dá získat po příletu na všech letištích
 • vízum má platnost 30 dní a nedá se prodloužit
 • platí pouze pro turistické a tranzitní účely a je pro 1 vstup
 • za vízum zaplatíte 25 USD
 • vízum lze také vyřídit v Praze na egyptském zastupitelském úřadě a je hotové do týdne
 • cestovat smíte s pasem platným ještě 6 msíců po příletu do ČR a nedá se vycestovat na rychlopas!

1.  Potápění Fiji + Tonga - žraloci a velryby během jedné akce

2. Potápění v Egyptě na osvědčené lodi Heaven Rubin

3. Potápění Mexiko - potápění na jedné z nejúžasnějších potápěčských lokalit světa - jeskynních komplexech - Cenotech, ponory s býčími žraloky a  na nedotčených  útesech Karibiku v oblasti Mahahual. To vše je doplněno o výlety na mayské památky.

4. Potápění Bali + Komodo - akce zaměřená na měsíčníky v oblasti Nusa Penida a vyhlášený mořský park Komodo (manty, žraloci, varani...)

5. Nabízíme možnost sjednání cestovního pojištění od pojišťovny Kooperativa (od 376,- i se storno zájezdem) přímo u nás při objednání jakéhokoliv zájezdu.

Náš tip:
a)celoroční cestovní pojištění včetně připojištěníu Ergo pojišťovny na rizikové sporty ( potápění ) 2 400 Kč !!

b) pojištění storna zájezdu činí pouze 2,5% z kompletní ceny zájezdu

TOP DIVE s.r.o.


Registrace k odběru novinek

Obsazenost zájezdů

Najdete nás na Facebooku

GO parking