Potápění Mexiko - The best of Yucatan - 12 dnů

Potápění Mexiko

The Best of Yucatan – Cenoty, býčí žraloci i mayské památky

12-ti denní akce (dle aktuální letových řádů)

termíny: 9-20.1.2019

- další termíny jsou možné během celého roku dle Vašich požadavků

12-ti denní akce (10nocí) CENA: 1 400 USD potápěč (900 USD nepotápěč) + letenka (10 nocí, 5 dnů potápění)

14-ti denní akce (12nocí): 1 600USD + letenka (12 noclehů, 6 dnů potápění)

Potápění v Mexiku nabízí na rozdíl od ostatních klasických pot. destinací nejlepší potápění na světě v jeskyních s neskutečně čistou vodou.  Zároveň v období od prosince do února máte v oblasti Playa del Carmen zažít trochu adrenalinové potápění s býčími žraloky. To vše je doplněno o výlety za historickými i přírodními památkami této kulturně nesmírně bohaté země.  Na své si zde přijdou potápěči všech kvalifikací i jejich případný nepotápěčský doprovod...

ORIENTAČNÍ PROGRAM AKCE:

1-2.den: odlet z Prahy (popř. Vídně, Mnichova, Frankfurtu), přílet do Cancúnu, transfer  a ubytování v jednom z klidnějších středisek -  Tulum. Ubytování v hotýlku střední kvality - klimatizace, vlastní koupelna, atd.

3-5. den: 2dny/4ponory potápění v Cenotech – světový unikát!! Fantastické krasové labyrinty protkávající rozsáhlou část poloostrova Yucatán. Na desítkách míst v tropické džungli se nacházejí vstupy = Cenoty do těchto sladko/slanovodních jeskynních systémů. Přitom každý z těchto Cenotů je unikátní a potápění v něm se odlišuje od ostatních a jsou jak pro sportovní tak speleopotápěče životním zážitkem. Viditelnost pod vodou je téměř neomezená, pouze v hloubce cca 8-12m narazíte v některých cenotech na rozhraní sladké (horní vrstva tvořená dešťovou vodou) a slané (mořské vody). Tyto ponory se dají naplánovat s různým stupněm obtížnosti pro kvalifikace od OWD, P* tak pro potápěče s certifikací Cavern – Cave diver. Případní zájemci mohou po předchozí domluvě absolvovat i tyto kursy a posunout tak hranice svých potápěčských dovedností.

6.den: volno, fakultativně potápění či výlety

7-8.den: 2 denní výlet do vnitrozemí (u 14ti denní akce 3-denní výlet): (Tulum – Coba) - Chitzen ItzaMerida – Uxmal – popř. další památky dle času a zájmu celé skupiny. Bližší info o památkách viz. níže. 8.den - večer návrat k pobřeží, ubytování v Playa del Carmen.

9.den: potápění s býčími žraloky u Playa del Camen. V období od prosince do začátku února se zde zdržují převážně samice býčích žraloků. Při dodržení instrukcí místního zkušeného pot. průvodce je potápění s nimi relativně bezpečná a je opravdu životním zážitkem každého potápěče….

10.den: potápění v Cenotech nebo moři

11.den – volno odpočinek na pláži, výlety do zábavných parků, další potápění atd. Dle zájmu skupiny je možno o tento den prodloužit cestování – toto je ale nutné domluvit předem. Stejně tak je možné dát cestování až na závěr celého programu a strávit celou dobu buď jen v Playa nebo Tulumu

12-13. den: odlet z Mexika, přílet do ČR

Potápění v Cenotech - jeskyních systémech na poloostrově Yucatan, se sladkou i slanou vodou, úžasnou viditelností a nádhernou krápníkovou výzdobou řadí tuto oblast k nejlepším speleolokalitám na světě. Na své si zde přijdou jak nároční speleopotápěči tak i méně zkušení sportovní potápěči s kvalifikacemi od OWD. Náročnost ponorů se vždy přizpůsobuje schopnostem jednotlivých úcastníku aby byla dodržena max. bezpečnost potápění. Na všech ponorech jsou jako průvodci profesionální instuktoři z našeho místního partnerského potápěčského centra a pro náročnější ponory potápěčů s jeskynní kvalifikací jsou využívána kvalitně instalovaná vodicí lana. V případě zájmu je přímo na místě možnost absolvování několika typů speleopotápěčských kursů. Teplota vody cca 24-26 C, viditelnost při idealníchch podínkách téměř neomezená.

Organizace potápění:
1) Potápění v Cenotech - ráno odjezd z rezortu na Cenot mezi 8-9 hodinou (dle domluvy skupiny), transfer z Playa del Carmen na Cenoty trvá cca 25-50min + 0-10min jizda v dzungli...

Z Tulumu či Puerto Aventuras je to na Cenoty 15-20min.
- 2 ponory, každý na jiné lokalitě nebo trase, doba ponoru cca 45-50 minut, mezi ponory se dělá samozřejmě pauza na přesun a odpočinek.
- lokalit pro cavernové potapení tj. pro potápěče bez jeskynní specializace je k dispozici min. 20-30 takze v případě zájmu o přikoupení dalších ponoru je kde se potápět...
- hloubky v Cenotech se pohybují do 16 metru s průměrnou hloubkou 8-10m, jen 2 cenoty jsou hlubší.
- min. je vyžadovana kvalifikace certifikaci OWD - v tomto případě se potapí v cavern zónách (max 60 metrů od vchodu za dosahu denního světla, pouze velké prostory, ponor probíhá dle podle instalovyných vodicích lan).
- možnost celoročního potápění bez ohledu na počasí, viditelnost pres 100 metrů,žadné proudy.
- potápění probíhá ve skupinkách max 4 potapeci na jednoho pruvodce.
Celý výjezd trvá cca 5 hodin (doprava, briefing,potápění, návrat do rezortu), návrat do resortu mezi 14-15hod.
- pro certifikované jeskynní potápěče je možno zajistit náročnější program včetně pronájmu Twin setů, stage atd.

2) potápění v Karibiku v okolí Playa de Carmen – v oblasti od Cancunu až po Tulum a ještě stovky kilometrů jižněji se táhne velký Mayský útes, který je druhým nejdelším po Velkém bariérovém útesu. Ponory na místních reefech jsou vhodné opět jak pro zkušené potápěče tak i pro úplné začátečníky a je možno je doplnit i výlety na proslavený ostrov Cosumel s dalšími proslavenými lokalitami lokalitami. Nicméně potápění v Karibiku je ve srovnání s Rudým mořem či dalšími známými destinacemi o poznání chudší.

Organizace potápění:
- ráno trasnfer na bázi, příprava výstroje
- odjezd na mistni reefy primo z plaze člunem, lokality pak jsou ve vzdálenosti 10-30 minut plavby lodi
- hloubky od 6 do 25 metru, 1.ponor je vetsinou hlubší cca 20-25 metru, 2.ponor mělčí cca 10-15 metru
- cely vyjezd trva cca 4 hodiny

-          potápění na býčí žraloky probíhá jen několik set metrů od pláže, hloubka 20-25m, rovné písčité dno

Výjezd na ostrov Cozumel - organizuje se za příplatek dle zájmu skupiny:
- ráno odjezd z pristavu trajektem (45 min plavby na ostrov), prestoupeni na potapecskou lod. Pot. lokality jsou vzaleny 20-45 minut lodi a hloubky podobne opět 10-25 metru
- cela tour trva cca 7 hodin

Ubytování - řešíme dle volných ubytovacích kapacit ve hotýlcích střední kvality (cca 3hvězdy), většinou s vlastní koupelnou a klimatizací. Hotýlky nejsou umístěny přímo na pláži, v Playa del Carmen cca 10min. od pláže, v Tulumu se bydlí v městečku, které je od pláže vzdálené 5min jízdy busíkem nebo 10 min na kole...

Památky v oblasti Yucatánu:

Uxmal – jedno z nejpůsobivějších mayských nalezišť situované v hornatém regionu Puuc. Toto rozsáhlé naleziště  je mírně stranou hlavních davů turistů z velkých letovisek proto si zde obzvlášť navečer můžete téměř sami vychutnat jeho kouzelnou atmosféru.

Mezi nejzajímavější stavby této lokality patří:

Kouzelníkův dům – 39m vysoký chrám postavený základech dřívějších 4chrámů.

Nádvoří jeptišek – rozsáhlý palácový komplex se 74místnostmi jehož původní význam je dodnes nejasný

Želví dům – další chrám lemovaný reliéfy želv, které Mayové spojovali s bohem deště – Chakem.

Vládcům palác – asi nejúchvatnější stavba celého komplexu a jeden z nejlepších pozůstatků vrcholného mayského období Puuc

Kabah – další relativně málo navštěvované  naleziště. Jeho najzajímavější částí je Palác masek jehož fasáda je pokryta téměř 300 maskami boha deště Chaka. I zde samozřejmě nechybí monumentální palác či malá a velká pyramida

Labna – její palác patří k nejdelším v celé oblasti a jeho výzdoba je stále ve velmi dobrém stavu. El Arco – nádherný zdobný oblouk spojující původně dva čtvercové dvory.

Rozpadlá pyramida El Minador s chrámem na jeho vrcholu odkud je nádherný výhled do okolí.

Chichén Itzá – ačkoli se jedná o nejslavnější a nejlépe zrestaurované mayské naleziště na Yucatánském poloostrově doporučujeme jeho zařazení do programu pouze pokud se nám podaří sem dostat brzo ráno. Později je už zavalen davy turistů a působí příliš komerčně.

Mezi jeho nejzajímavější části patří:

Kukulcánova pyramida  s chrámem na vrcholu, která.je v podstatě mayským kamenným kalendářem. Uvnitř této pyramidy se nachází původní starší pyramida s jaguářím trůnem.

Velké míčové hřiště – jedno za 8 hřišť v tomto komplexu a asi největší a nejzachovalejší na Yucatánu.

Chrám vousatého muže a chrám jaguárů  jsou bohatě zdobené reliéfy a freskami.

Observatoř – jedna za nejvýznamějších staveb této lokality. Odtud určovali mayští kněží začátky obřadů, svátků i zemědělských aktivit.

Grutas de Loltún – jeden z největších a nejzajímavějších jeskynních systémů v oblasti Yucatánu s nástěnnými malbami a dalšími artefakty z mayských dob.

V případě časové rezervy je možno do programu zařadit i návštěvu městečka Celestún, které je obklopeno rájem divokých zvířat – především vodních ptáků. Největší atrakcí jsou pak výlety za plameňáky během nichž nespatříte jen hejna těchto krásných ptáků při plavbě kolem pobřeží ale i rajky, kormorány, volavky, jespáky a mnoho dalších. V ústí řeky Ria Celestun pak projedete „zkamenělým lesem“ za nímž se nachází lokalita se stovkami až tícemi plameňáků. Následuje plavba 200m mangrovovým tunelem a poté koupání ve sladkovodních pramenech.

Tato oblast navíc nabízí i ideální možnosti relaxace na kilometry dlouhých bílých plážích před odletem zpět do Evropy.

Cenote Ik Kil – hluboký cenot uvnitř něhož bylo vytvořeno úchvatné přírodní koupaliště. Podobných cenotů je po cestě více a přináší vždy  příjemné osvěžení.

Cena zahrnuje:

 • 10 x nocleh v resortu či hotýlku střední kvality (u prodloužené varianty 12x ubytování)
 • 10 ponorů – 6x cenoty, 1x býčí žraloci + moře, 2x moře. U prodloužené varianty 6ponorů cenoty, 2 ponory býčí žraloci (nebo býčí + moře), 2 ponory v moři
 • transfery na potápění, mezi resorty i 2 denní okruh po památkách
 • průvodce

Při požadavcích na ubytování vyšší kvality si budou účastníci akce doplácet rozdíl mezi kalkulovanou cenou a zvolenou lepší kvalitou ubytování.

 

Cena nezahrnuje:

 • letenku (cca 18-25 000Kč dle termínu a společnosti) (zajišťuje CA Ing. Pavel Šenk. jakožto provizní prodejce dané letecké společnosti. Za poskytované služby ručí daná letecká společnost)
 • stravu
 • pronájem potápěčské výstroje
 • vstupné do památek, rezervací,...
 • ponory nad rámec programu (120 USD/2 ponory v cenotech, 85 USD/2 ponory v moři) a výlety nad rámec programu
 • vstupy a transfery do Cenotů pro nepotápěče – cca 30 USD/os/den
 • pojištění a další výše neuvedené

 

 

Další informace a přihlášky:

Top Dive s.r.o.

cesty za potápěním, škola potápění, obchod

K Čimperku 1838, 666 01 Tišnov

www.topdive.cz

 

Ing. Pavel Šenk                      777060596                 pavel@topdive.cz

Petra Šenková                      724983464                 petra@topdive.cz

zavoláme Vám zpět

Zadejte vaše telefonní číslo,
zavoláme vám zpět

AKČNÍ NABÍDKA:

Rádi bychom Vás informovali o tom, že se od 1.5. změnila cena víza do Egypta:

 • vstupní vízum do Egypta se dá získat po příletu na všech letištích
 • vízum má platnost 30 dní a nedá se prodloužit
 • platí pouze pro turistické a tranzitní účely a je pro 1 vstup
 • za vízum zaplatíte 25 USD
 • vízum lze také vyřídit v Praze na egyptském zastupitelském úřadě a je hotové do týdne
 • cestovat smíte s pasem platným ještě 6 msíců po příletu do ČR a nedá se vycestovat na rychlopas!

1.  Potápění  Palau  a Filipíny leden 2018 - jedno z nejkrásnějších potápěčských míst na světě.

2. Potápění v Egyptě -  vraky Sever, Tirany, Dahab; Silvestr v Egyptě + všechny další běžné plavby

3. Potápění Mexiko - potápění na jedné z nejúžasnějších potápěčských lokalit světa - jeskynních komplexech - Cenotech, ponory s býčími žraloky a  na nedotčených  útesech Karibiku v oblasti Mahahual. To vše je doplněno o výlety na mayské památky.

4. Potápění Bali -  netradičně pojatá akce během níž se budeme potápět na 3 nejlepších lokalitách kolem celého Bali - Padangbay (s výjezdy na manty a měsíčníky u Nusa Penidy), Tulamben (krásné reefy a světoznámý vrak Liberty), Menjangan - nejsevernější a málo navštěvovaná oblast s nedotčenými útesy. Bližší info v sekci Potápění Bali

5. Nabízíme možnost sjednání cestovního pojištění od pojišťovny Ergo (320,-), Allianz (480,- s neomezeným limitem plnění na léčebné výlohy) či Kooperativa (od 376,- i se storno zájezdem) přímo u nás při objednání jakéhokoliv zájezdu. Samozřejmostí je za příplatek rozšíření na rizikové sporty včetně potápění.

Náš tip:
a) celoroční cestovní pojištění včetně připojištěníu Ergo pojišťovny na rizikové sporty ( potápění ) 2 400 Kč !!

b) pojištění storna zájezdu činí pouze 2,5% z kompletní ceny zájezdu

TOP DIVE s.r.o.


Registrace k odběru novinek

Obsazenost zájezdů

Najdete nás na Facebooku

GO parking