!! Novinka - Maledivy + Srí Lanka

 ŽRALOCI, MANTY, VHODNÉ I PRO NEPOTÁPĚČE,

PŘÍRODA, PAMÁTKY, NÁROČNOST STŘEDNÍ

POTÁPĚNÍ MALEDIVY + CESTOVÁNÍ PO SRÍ LANCE

Zúčastněte se s námi nezapomenutelné plavby v jednom z nejexotičtějších potápěčských rájů, oplývajícím rozmanitostí života nad mořskou hladinou i pod ní… Během této cesty budeme kotvit u neobydlených romantických ostrůvků s bílými plážemi a potápět se u korálových atolů s bohatým podvodním světem… Kromě želv, rejnoků, mant, různých druhů žraloků (šedí, útesoví, velrybí,..) se můžete kochat stovkami dalších druhů ryb a korálů všech možných tvarů a barev.

od 1 980 USD + let.

POTÁPĚNÍ MALEDIVY + CESTOVÁNÍ PO SRÍ LANCE

Zúčastněte se s námi nezapomenutelné plavby v jednom z nejexotičtějších potápěčských rájů, oplývajícím rozmanitostí života nad mořskou hladinou i pod ní… Během této cesty budeme kotvit u neobydlených romantických ostrůvků s bílými plážemi a potápět se u korálových atolů s bohatým podvodním světem… Kromě želv, rejnoků, mant, různých druhů žraloků (šedí, útesoví, velrybí,..) se můžete kochat stovkami dalších druhů ryb a korálů všech možných tvarů a barev….

Tato akce je jednou z našich nejúspěšnějších na pozorování velkých mořských živočichů -  prozatím 95% všech našich klientů během těchto safari spatřilo žraloky velrybí, šedé i útesové, manty i želvy...

Všem, kterým potápění nestačí a chtějí ho doplnit o další cestovatelské zážitky nabízíme možnost přeletět na Srí Lanku a během týdenního cestování v menší skupině spatřit její přírodní i historické krásy....

Jede se na nové, krásné lodi Felicity (2021), její fotky naleznete zde: https://www.topdive.cz/maledivy---felicity_107

 

Program akce Potápění Maledivy - safari Severní a jižní Male Atol, Ari Atol:
1.den - sobota: odlet z Prahy, v případě zájmu Vídně, Frankfurtu, Mnichova (nejčastěji s mezipřistáním v Dubaji)
2.den - neděle: přílet na Maledivy - Male, 11:30 nalodění na loď, ubytování, odpoledne check dive v oblati North Male Atol
3.den - pondělí: Lankan Beiru /Manta point/ - úžasná lokalita vzdálená jen několik kilometrů od letiště. Samotný reef je sice spíš podprůměrný ale mísní čistící stanice mant z něj dělá jednu z nejatraktivnějších lokalit na Maledivách. Při zvlášť podařených ponorech jsme zde pozorovali naráz až 10mant ze vzdálenosti i menší než 1-2m!!
Přejezd na Jižní Male Atol - cca 3 hodiny - zde se nacházejí nejlepší lokalita na pozorování žraloků šedých - především v kanálech jako je např. Miyaru Faru - právě zde se nachází čistící stanice žraloků šedých a útesových, nebo Kandooma Thila - jedna z nejkrásnějších, ale neojobtížnějších lokalit, kde je možno spatřit hejno sib skvrnitých či žraloků šedých. Přejezd na Vaavu Atol, noční ponor na ALimatha dive na Vaavu Atol- potápění se žraloky "chůvičky" - velmi klidnými, nebojácnými žraloky, společně s černocípýma žralokama a několika druhů rejnoků..
4.den - úterý:den velrybích žraloků: tento den je věnován potápění a šnorchlování v oblasti Sun Island - lokalitě s největším výskytem velrybích žraloků v této oblasti. Většinou se nám daří dostat do kontaktu se 2-3kusy.
Navečer možnost návštěvy domorodé rybářské vesnice, možnost nákupu suvenýrů

5.den - středa -pátek - potápění v oblasti Ari Atolu - lokality jako 5 Rock, Kanthila, Fish head - lokality plné měkkých korálů, gorgonií, nechybí karety pravé, žraloci bělocípí a spousta velkých henj ryb. V této době 1 večer večerní barbecue na ostrově s večeří. Další večer noční ponor naMaia Thila - jeden z nejlepších nočních ponorů jaké lze zažít - aktivně lovící útesoví žraloci či rejnok trnucha jemenská, spící želvy, stone fish,…. To vše v relativně malé hloubce 6-15m. v pátek 1-2 ponory, 24 hod před odletem zákaz potápění. Loď kotví venku na moři mimo marinu.  Fish tank - jedna ze zajímavých lokalit u Male, před fabrikou rybárny - na místě se vyskytuje spousta rejnoků, ryb a hlavně 4-5 druhů murén.

 8.den - sobota:  ráno do 9hod opuštění lodě, přelet na Srí lanku - vyzvednutí na letišti a přesun do sloního sirotčince Pinnawala. Poté přesun do hotelu v oblasti Sigiriya, ubytování a odpočinek.

 9.den - výstup na Lví Skálu (Sigiriya) a přesun do starobylého královského města Polonnaruwa
10.den - návštěva jeskynního chrámu v Dambulle a přesun do města Matale, prohlídka hinduistického chrámu a zahrady s kořením. Poté přesun do města Kandy.
11.den - prohlídka Chrámu Buddhova zubu a královské botanické zahrady Peradeniya. Poté přesun do továrny na zpracování čaje, fakultativně možnost raftingu na divoké řece v oblasti Kitulgala. Přesun  do města Dalhousie. Odtud v noci výstup na Adamovu Horu
12.den - po odpočinku přesun na čajové plantáže a na vyhlídku na vodopády Dewon Falls. Poté přesun do koloniálního města Nuwara Eliya. Prohlídka města a ubytování v hotelu.
13.den - přejezd do blízkého města Nanu Oya a odtud vlakem do města Ella. Zde opět s řidičem přesun do hotelu ve městě Tissamaharama.
14.den - v ranních hodinách safari v NP Yala, poté přesun ke gejzíru Hummanaya a do města Mirissa
15.den - odpočinek na pláži, fakultativně výlet za pozorováním velryb a poté přesun do pevnosti ve městě Galle a návrat na letiště, odlet tento den navečer nebo následující

16.den - přílet do ČR do ČR


!!! Tato akce je určena pro min. středně zkušené potápěče s min. 50ponory, je možno očekávat silnější proudy při driftových ponorech!!!

Lokality v oblasti Jižního Male Atolu:
Cocoa Thila - západní strana tohoto kruhovitého reefu spadá pod hloubku 30m a je tvořena mnoha velkými převisy a jeskyněmi. Ty pokračují na obou - severní i jižní straně útesu a jsou obývané nepřeberným množstvím všech možných druhů ryb. U dalšího korálového útesu, který se nachází cca 200 m od severní části reefu se často zdržují šedí žraloci.
Guraidhoo Kandu South - lokalita proslavená pozorováním šedých žraloků, rejnoků a sib. Tato trhlina v atolu je tvořena dvěma průrvami mezi nimiž se nachází velký útes. Většina pelaktických ryb včetně žraloků je k vidění na začátku trhliny v místě kde reef padá do velkých hloubek. Uvnitř kanálu jsou stěny s častými převisy pokrytými mořskými sasankami a trsy černých korálů.

Lokality v oblasti Ari Atolu:
Kudarah Thila - tato lokalita je poměrně členitá a orientačně náročná. Je rozdělena na 4 různě velké korálové bloky, které sedí na platě zvedajícím se z hloubky 40m do 12m. Každý z těchto bloků je v hloubce 15-25m podemlet mořskými proudy a jsou v něm vyhloubeny převisy a jeskyně plné měkkých korálů, gorgonií a korálových rybek, které zde hledají útočiště. Celá oblast je dlouhá cca 100m, dá se obeplavat během jednoho ponoru a je chráněnou mořskou rezervací. Na straně odkud aktuálně přichází proud se dají očekávat žraloci šedí a útesoví.
Hukrueli Faru / Madivaru - v období severovýchodních proudění je toto druhým nejvíce frekventovaným místem kam se stahují manty aby se nechávaly čistit od korálových rybek. Podobně jako většina ostatních čistících stanic i tento reef tvoří plato v malé hloubce - cca 8m a jeho stěny se pomalu svažují až ke dnu ve 30m. Celkově reef měří asi 1km a po celé jeho délce je mnoho čistících stanic. Nejčastěji se ale manty zdržují přibližně v polovině severní strany reefu.
Maaya Thila - opět chráněná mořská rezervace nabízející jeden z nejoblíbenějších ponorů na Maledivách. Důvodem je nepřeberné množství života na tomto reefu - žraloci šedí, útesoví, želvy, kytarovci, rozedranci, ropušnice, murény, clipky, kanicové, tuňáci a barakudy jsou jen zlomkem místního obyvatelstva…

Další informace a přihlášky:

Top Dive s.r.o.

cesty za potápěním, škola potápění, obchod
Palackého 1430, Předklášteří 66602

Pavel Šenk  777 060596   pavel@topdive.cz

Petra Šenková  724 983464   petra@topdive.cz2 180 USD + letenky ( Hluboký jih)

1 980 USD + letenky ( Severní trasa)

 

CENA ZAHRNUJE:

Maledivy:

 • ubytování na lodi  s plnou penzí (nápoje nejsou v ceně)
 • transfer letiště-loď-letiště
 • 3 ponory denně, 1.den po příletu 1 ponor, poslední den před odletem 1-2 ponory, 24hod před odletem je zakázáno potápění
 • olovo a závaží

Srí Lanka:

 • ubytování v hotýlcích či resortech střední kvality
 • pronájem auta s místním řidičem
 • !!! tato část programu je koncipována bez českého průvodce nicméně vše je předem objednáno a místní řidiči jsou zkušení a důvěryhodní. Pokud by jste přesto travali na českém průvodci, je to za příplatek, po domluvě předem, možné.

 

CENA NEZAHRNUJE:

 • letenky (zajišťuje CA Ing. Pavel Šenk. jakožto provizní prodejce dané letecké společnosti. Za poskytované služby ručí daná letecká společnost)
 • transfer na letiště a zpět v ČR
 • pronájem potápěské výstroje
 • nealkoholické i alkoholické nápoje na lodi (zdarma 1lahev vody/os/den  + káva a čaj, zbytek dle barového ceníku)
 • bakšiš posádce na lodi na Maledivách 100 USD + bakšiš místnímu řidiči/průvodci na Srí Lance
 • ponor navíc - 35 Usd-50 usd, pokud je to možné
 • přednostní rezervace horních kajut 1000Kč/kajutu či příplatky za kajuty vyššího standartu
 • místní poplatky a daně 7 USD / os / den
 • vstupy do památek a přírodních parků na Srí Lance.
 • stravu při pobytu na Srí Lance
 • Vízum na Sri Lanku - v r. 2018 činí 35 USD při vyřízení předem elktronicky zde: http://www.eta.gov.lk/slvisa/
icona
maledivy - informace.pdf
Velikost: 0,4 MiB
icona
maledivy - informace.pdf
Velikost: 0,4 MiB

!!! Tato akce je určena pro min. středně zkušené potápěče s min. 50ponory, je možno očekávat silnější proudy při driftových ponorech!!!

 

 

Cestování na Maledivy:  https://www.mzv.cz/newdelhi/cz/ko/info/koronavirus/maledivy.html

Od 1. ledna 2022 budou všichni cestující odlétající ze země platit tzv. odletovou daň.  Daň platí pro místní obyvatele i zahraniční návštěvníky a pro všechna letiště v zemi. Poplatek za letištní služby, který je aktuálně platný, bude ukončen 31. prosince 2021.  Pro odlet v ekonomické třídě je stanovena taxa  30 USD, v business třídě  60 USD a v první třídě 90 USD. Pro odlety soukromými letadly platí taxa 120 USD.

Volně cestovat mezi ostrovy mohou plně naočkované osoby bez nutnosti karantény. Od aplikace druhé očkovací látky musí uplynout nejméně 14 dní. Úřady zveřejnily seznam ostrovů, na které budou moci plně očkované osoby cestovat, aniž by musely předkládat testy PCR. Neočkovaným osobám byl zakázán vstup do školních prostor, poskytování služeb v kavárnách, restauracích a salonech a cestování veřejnou dopravou. Nemohou se ani ubytovávat v penzionech. Samotná implementace těchto opatření je však zpožděna, protože vláda teprve  pracuje adekvátní aplikaci, jejímž prostřednictvím lze neočkované osoby sledovat a monitorovat.

Všechny osoby pozitivní na test na covid-19 a osoby v kontaktu s pozitivním případem musí absolvovat 14denní izolaci. Po 14 dnech jsou izolované osoby testovány znovu, dřívější testování Maledivy neumožňují. Pobyt na Maledivách může být cestovateli prodloužen nejen o 14 dní, ale i o delší dobu v případě, že při opakovaném testu bude osoba nadále vykazovat pozitivní výsledek PCR testu. 

Povinné je nošení roušek na veřejnosti na všech obydlených ostrovech. Na ostrovech, kde jsou jen hotelové resorty, jsou roušky vyžadovány zpravidla jen při kontaktu s jinými lidmi, na plážích vyžadovány nejsou.

Doporučuje se sledovat web maledivského ministerstva cestovního ruchu http://www.tourism.gov.mv/covid19.

Mnohé české pojišťovny odmítají proplatit dodatečné náklady s tím, že Maledivy patří mezi země, kam se cestování nedoporučuje.  Lepší variantou tak je sjednat si přes webovou stránku

https://myallied.mv/type/inbound-allied/new  pojištění u maledivské pojišťovny MyalliedUSD, které doporučuje i oficiální státní agentura Malediv pro podporu cestovního ruchu https://visitmaldives.com.

Není vypsán žádný termín. Kontaktujte nás na e-mailu info@topdive.cz
2