Zkušební ponory

Zkušební ponory jsou ideální možností jak může kterýkoliv “nepotápěč” nahlédnout pod vodní hladinu a bezpečně si vyzkoušet, zda se potápění chce věnovat. Pokud vás potápění nadchne, tak jako mnoho jiných, můžete se ihned zapsat do kurzu potápění a celá cena zkušebního ponoru vám bude z ceny kurzu odečtena.

Zkušební ponor může být netradičním dárkem pro vaše blízké a rádi vám na něj připravíme dárkový poukaz.

Chci se přihlásit

Pokud máte zájem si potápění jen nezávazně vyzkoušet tak pro Vás máme připraveny 2 zajímavé možnosti:

1) Zkušební ponor

  • Zkušební ponor je ideální možností nahlédnout pod vodní hladinu bez dlouhého výcviku a investic. Následně se můžete rozhodnout, zda vás potápění baví a dál v něm pokračovat.
  • Teorie - před samotným ponorem vás náš profesionální instruktor potápění seznámí se základními specifiky a zákonitostmi pobytu pod vodou, jednotlivými částmi a fungováním potápěčské výstroje či základy znakové podvodní komunikace.
  • Praktický ponor - po teorii už následuje reálný ponor 20 - 30 minut, při kterém se instruktor či jeho asistent věnuje pod vodou pouze vám. Tento ponor se dá realizovat po dohodě buď na bazénu nebo v letním období na některém z lomů v ČR. Stejně tak zajišťujeme zkušební ponory pro nepotápěče na většině našich akcí v zahraničí.

Vstupní podmínky: dobrý zdravotní stav (především zdravé srdce, plíce a uši) - pokud si nejste jisti kontaktujte před ponorem svého lékaře a úmysl potápět se s ním raději proberte.

Cena: 1390 Kč

Cena zahrnuje: nezbytnou základní teorii, praktický ponor v délce cca 20 - 30 minut, zapůjčení kompletní potápěčské výstroje, vstup na bazén či venkovní potápěčskou lokalitu.
Cena nezahrnuje: transfer na bazén či danou potápěčskou lokalitu (po dohodě možno většinou zajistit)

2) Jednodenní kurz základů nádechového a přístrojového potápění

Pro všechny příznivce vody a vodních sportů jsme připravili jednodenní školení zaměřené na zvládnutí základů nádechového potápění a vyzkoušení přístrojového potápění.

Tato akce probíhá v areálu jednoho ze zatopených lomů na Vysočině u Hlinska v Čechách (popř. dle dohody pro skupiny od 6ti osob i na dalších lokalitách v Čechách či na Moravě). Tyto dovednosti se vám budou hodit na všech vašich budoucích dovolených u moře, kde možnosti nahlédnutí pod vodní hladinu dostanou úplně nový rozměr. Ti z vás, které by potápění zaujalo mohou navázat kompletním kurzem potápění jehož absolvováním se z vás stanou samostatní a zodpovědní potápěči.

Obsah kurzu:

Tento jednodenní seznamovací kurz (zahájení v 10 hod, konec 14 - 16 hod) vás jednoduchou formou seznámí se základy nádechového potápění (plavání a potápění s maskou, šnorchlem a ploutvemi) i přístrojového potápění formou zkušebního ponoru pod dohledem zkušeného potápěčského instruktora.

  • Teorie - před samotnými aktivitami ve vodě vás náš profesionální instruktor potápění seznámí se základními specifiky, zákonitostmi i riziky pobytu pod vodou, jednotlivými částmi a fungováním potápěčské výstroje, základy znakové podvodní komunikace a správné techniky nádechového potápění.
  • Praktická výuka nádechového potápění – zvládnutí správné techniky plavání a nádechového potápění s ABC tj. maskou, šnorchlem (dýchací trubicí) a ploutvemi.
  • Zkušební ponor - zájemci o nahlédnutí pod vodní hladinu mají šanci si nejprve v mělké vodě vyzkoušet dýchání z potápěčského přístroje a poté absolvovat krátký ponor v bezpečné hloubce 1-4 metrů. Při troše štěstí máte šanci i během tohoto ponoru spatřit typické i méně časté obyvatele našich vod – kapry, štiky, sumce, okouny či candáty.

Vstupní podmínky: dobrý zdravotní stav (při jakýchkoli závažnějších potížích doporučujeme konzultovat s lékařem nebo naším instruktorem) a schopnost uplavat minimálně 100 m.

Cena: 1490 Kč

Cena zahrnuje: nezbytnou základní teorii, praktický ponor, zapůjčení kompletní potápěčské výstroje, vstup do přírodního areálu některého ze zatopených lomů.
Cena nezahrnuje: dopravu na danou potápěčskou lokalitu
Místo konání: Lom Srní u Hlinska v Čechách nebo dle dohody pro větší skupinky další potápěčské lokality v ČR

5