10 dní - SAFARI HLUBOKÝ JIH

ŽRALOCI – TOP!!, NÁROČNOST -  STŘEDNÍ

HLUBOKÝ JIH MALEDIVY 10 DNÍ

Během této plavby se budeme potápět na jihu Maledivy - na největším atolu světa - Huvadhoo, který nabízí nespočet potápěčských lokalit. Spatříme zde hejna žraloků šedých, útesových a při troše štěstí i kladivouny. Další raritou této oblasti jsou noční ponory se velrybími žraloky přímo u lodě. Velrybí žraloci se zde naučili na krmení planktonem, přilákaným světly umístěnými na zadní plata potápěčských lodí. 

Vrcholným zážitkem je ale potápění u žraločího ostrova Foammulah, který proslavila především místní Tyger Zoo - lokalita, kde místní průvodci krmí tygříky ve Vaší těsné blízkosti... Kromě tygřích žraloků zde můžete narazit na hejna kladivounů, při ranních ponorech na žraloky liščí a samozřejmě na šedé, útesové a stříbrocípé žraloky + manty + velrybáky a samozřejmě hejna ryb...

1 995 USD + letenky

POTÁPĚNÍ MALEDIVY HLUBOKÝ JIH

- prodloužená trasa safari - 10 DENNÍ -

Nejjižnější atoly - Huvadnoo, žraločí ostrov Foammulah, Gan

Během této plavby se budeme potápět na největším atolu světa - Huvadhoo, který nabízí nespočet potápěčských lokalit. Mezi nejzajímavější patří ponory hned poblíž letiště/přístavu, kde fabrika na zpracování tuňáků přitahuje hejna žraloků šedých i další predátory. Další raritou této oblasti jsou noční ponory se velrybími žraloky přímo u lodě. Velrybí žraloci se zde naučili na krmení planktonem, přilákaným světly umístěnými na zadní plata potápěčských lodí. Při troše štěstí můžete mít i 3-5 těsto majestátných tvorů na dosah ruky hned u Vaší lodi.

Pro milovníky žraloků bude nejspíš vrcholem potápění oblast Foammulah, který se od doby svého objevení potápěči před pár lety,  rychle zařadil mezi nejlepší světové žraločí destinace. Proslavila ho především místní Tyger Zoo jejíž název napovídá, s kým budete mít při ponoru čest se setkat (přes občas i větší počty tygřích žraloků zde doposud nedošlo k žádnému napadení potápěče žralokem). Kromě nich zde můžete narazit na hejna kladivounů, při ranních ponorech na žraloky liščí a samozřejmě na šedé, útesové a stříbrocípé žraloky + manty + velrybáky a samozřejmě hejna ryb...

video z této akce můžete spatřit zde: 

https://www.youtube.com/watch?v=RIuz5nS_Muo

Denní program:

Denní rozvrh je obvykle následující, nicméně časování / rozvrh, se může lišit hlavně v závislosti povětrnostních podmínkách:

06:00 budíček

06:00 Lehká snídaně - káva a čaj, sušenky, toasty, arašídové máslo

06:30 1. Briefing a potápění

08:30 - 09:00 Klasická snídaně

10:30 - 11:00 2. Briefing a potápění

13:00 Oběd

15:00 - 15:30 3. Briefing a potápění

17:00 Odpolední čaj a občerstvení

(pokud se dělá noční ponor tak po setmění kolem 18hod)

19:30 večeře

 

ORIENTAČNÍ TRASA (může se jet i obráceně):

1.den: odlet z ČR

2.den: přílet na Maledivy, přelet na jih na nejjižnější letiště na ostrově Gan, nalodění

3.den: rozpotápění na některé z lokalit:

British Loyality - vrak britského tankeru, který byl v r. 1942 poškozen japonským torpédem ale nepotopen. Až po skončení války ho britové sami úmyslně potopili. Délka vraku cca 140m a max. hloubka 33m. V současné době je vrak hustě porostlý tvrdými i měkkými korály a je útočištěm pro hejna ryb...

Hithadhoo beyru - místní manta point

Kudakandu Corner - klasický roh, kde vnější útese atolu přechází v kanál směřující dovnitř atolu. Při driftových ponorech je možné spatřit žraloky útesové, tuňáky, želvy, rejnosky a další pelaktické ryby

- přejezd na Foammulah - oblast proslavená výstkytem žraloků, mant i dalších pelaktických ryb

4-5.den:  Foammulah plato - žraloci tygří, stříbrocípí popř. kladivouni, manty, žraloci liščí...

Tiger Zoo - vnadění tygřích žraloků (za příplatek, aktuálně 30USD/os)

- přejezd na Huvadhoo atol (popř. dle dohody a počasí další den v této oblasti)

6-8.den:  lokality v oblasti Huvadhoo atolu - proudové ponory v průlivech s hejny žraloků šedých a při troše štěstí kladivounů...

Fiyoaree Kandu, Vaadhoo Kuda kandu, Gadhoo Kandu, Maarehaa Kandu, Dhiyadhoo Kandu, Kondey Kandu, Mahadhoo kandu, Vadmulla kandu, Nilandhoo Kandu, Maamendoo kandu, Villingili Kandu-,

+ jeden večer barbeque na neobydleném ostrově...

+ noční šnorchlování s velrybími žraloky přímo u lodi (pokud připlavou...)

9-10.den: Kurehdhoo kandu - závěrečný krásný ponor v průlivu s výskytem nadprůměrného počtu žraloků šedých...

11.den:   odlet z letiště v Koodoo (v případě dopoledního odletu v sobotu, může být nutné posunout přelet z jihu Malediv na hlavní letiště už na pátek odpoledne. V tom případě je nutné pátekční ponor z bezpečnostních důvodů zrušit), odlet do ČR

12.den: přílet do ČR

 

!!! Tato akce je určena pro min. středně zkušené potápěče s min. 50ponory, je možno očekávat silnější proudy při driftových ponorech!!!

!!! Místní aerolinky často mění časy letů či ruší lety při malém počtu osob, je tedy možné, že ti, co mají koupený dopolední let z Male na cestě zpět, budou muset odletět již 8. den večer (v pátek). V tomto případě je pro ně zajištěn na Hulhule ostrově u letiště hotel a transfer na letiště.!!!

 

CENA: 1 995 USD

CENA ZAHRNUJE:

 • ubytování na lodi  s plnou penzí (nápoje nejsou v ceně mimo vodu, čaj, kávu), pokud není uvedeno jinak je naší hlavní lodí viz. Maldives Princess ***+
 • transfer v Male  letiště- loď -letiště
 • 24hod před odletem je zakázáno potápění (počítejte prosím s eventuální změnou času či data  vnitrostátního letu, místní aerolinky mění lety každý den)
 • olovo a závaží. 12L hliníková DIN lahev

CENA NEZAHRNUJE:

 • letenka (zajišťuje CA Ing. Pavel Šenk. jakožto provizní prodejce dané letecké společnosti. Za poskytované služby ručí daná letecká společnost)
 • vnitrostátní letenky Gan - Male - Koodo (či opačným směrem), cca 250 -300 USD / os /cestu (přesná cena bude k dispozici cca 10 dní před odletem)
 • transfer na letiště a zpět v ČR
 • pronájem potápěčské výstroje
 • nealkoholické i alkoholické nápoje na lodi (zdarma voda, instantí káva a čaj, zbytek dle barového ceníku)
 • bakšiš posádce min. 100 USD
 • přednostní rezervace horních kajut 1000 Kč / kajuta při týdenní akci, rezervace kajut na střední palubě (skoro 20 m2, velké okno s výhledem na moře) - 2 000,- / kauta při týdenní akci
 • místní poplatky a daně 8 USD / os / den

 

Check in:  od 13:00

CHek out: po 08:00

 

icona
maledivy - informace.pdf
Velikost: 0,4 MiB

!!! Tato akce je určena pro min. středně zkušené potápěče s min. 50ponory, je možno očekávat silnější proudy při driftových ponorech!!!

!!! Místní aerolinky často mění časy letů či ruší lety při malém počtu osob, je tedy možné, že ti, co mají koupený dopolední let z Male na cestě zpět, budou muset odletět již 8. den večer (v pátek). V tomto případě je pro ně zajištěn na Hulhule ostrově u letiště hotel a transfer na letiště.!!!

Cestování na Maledivy:  https://www.mzv.cz/newdelhi/cz/ko/info/koronavirus/maledivy.html

Od 1. ledna 2022 budou všichni cestující odlétající ze země platit tzv. odletovou daň.  Daň platí pro místní obyvatele i zahraniční návštěvníky a pro všechna letiště v zemi. Poplatek za letištní služby, který je aktuálně platný, bude ukončen 31. prosince 2021.  Pro odlet v ekonomické třídě je stanovena taxa  30 USD, v business třídě  60 USD a v první třídě 90 USD. Pro odlety soukromými letadly platí taxa 120 USD.

Volně cestovat mezi ostrovy mohou plně naočkované osoby bez nutnosti karantény. Od aplikace druhé očkovací látky musí uplynout nejméně 14 dní. Úřady zveřejnily seznam ostrovů, na které budou moci plně očkované osoby cestovat, aniž by musely předkládat testy PCR. Neočkovaným osobám byl zakázán vstup do školních prostor, poskytování služeb v kavárnách, restauracích a salonech a cestování veřejnou dopravou. Nemohou se ani ubytovávat v penzionech. Samotná implementace těchto opatření je však zpožděna, protože vláda teprve  pracuje adekvátní aplikaci, jejímž prostřednictvím lze neočkované osoby sledovat a monitorovat.

Všechny osoby pozitivní na test na covid-19 a osoby v kontaktu s pozitivním případem musí absolvovat 14denní izolaci. Po 14 dnech jsou izolované osoby testovány znovu, dřívější testování Maledivy neumožňují. Pobyt na Maledivách může být cestovateli prodloužen nejen o 14 dní, ale i o delší dobu v případě, že při opakovaném testu bude osoba nadále vykazovat pozitivní výsledek PCR testu. 

Povinné je nošení roušek na veřejnosti na všech obydlených ostrovech. Na ostrovech, kde jsou jen hotelové resorty, jsou roušky vyžadovány zpravidla jen při kontaktu s jinými lidmi, na plážích vyžadovány nejsou.

Doporučuje se sledovat web maledivského ministerstva cestovního ruchu http://www.tourism.gov.mv/covid19.

Mnohé české pojišťovny odmítají proplatit dodatečné náklady s tím, že Maledivy patří mezi země, kam se cestování nedoporučuje.  Lepší variantou tak je sjednat si přes webovou stránku

https://myallied.mv/type/inbound-allied/new  pojištění u maledivské pojišťovny MyalliedUSD, které doporučuje i oficiální státní agentura Malediv pro podporu cestovního ruchu https://visitmaldives.com.

Není vypsán žádný termín. Kontaktujte nás na e-mailu info@topdive.cz
2