Jihoafrická divočina Kruger parku + potápění v Mosambiku na pobřeží mant

 

JIHOAFRICKÁ DIVOČINA V KRUGER PARKU + POTÁPĚNÍ V MOSAMBIKU

Netradiční potápěčská akce kombinující cestování po přírodních skvostech Jihoafrické republiky s potápěním na nejlepších lokalitách Mosambiku. Tato cesta začíná ve zlatokopeckém městečku Graskop, pokračuje safari v Kruger parku - největším a nejznámějších přírodním parku Jihoafrické republiky. Poté už následuje potápění na pobřeží mant, jedné z nejlepších potápěčských destinací na světě. Tato oblast se vyznačuje obrovskou biosférickou rozmanitostí a hojností mořských živočichů - od úžasně elegantních mant až po obrovské velrybí žraloky, velké kanice či tisícihlavá hejna ryb.

38 000 Kč + letenka

JIHOAFRICKÁ DIVOČINA V KRUGER PARKU + POTÁPĚNÍ V MOSAMBIKU NA POBŘEŽÍ MANT

Termín: pro skupiny od 6ti osob kdykoli dle poptávky

Lokality: DRAKENSBERG, KRUGER NATIONAL PARK (JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA) & POBŘEŽÍ MANT

Netradiční potápěčská akce kombinující cestování po přírodních skvostech Jihoafrické republiky s potápěním na nejlepších lokalitách Mosambiku. Tato cesta začíná ve zlatokopeckém městečku Graskop, pokračuje safari v Kruger parku - největším a nejznámějších přírodním parku Jihoafrické republiky. Poté už následuje potápění na pobřeží mant, jedné z nejlepších potápěčských destinací na světě. Tato oblast se vyznačuje obrovskou biosférickou rozmanitostí a hojností mořských živočichů - od úžasně elegantních mant až po obrovské velrybí žraloky, velké kanice či tisícihlavá hejna ryb.

 

PROGRAM

1.denodlet z ČR, Německa či Vídně

2.den – přílet do Johannesburgu (Jihoafrická republika), transfer do Graskop.

V odpoledních  hodinách dojedeme do Graskop, kde budeme ubytováni v následujících dvou dnech.

2-4.denGraskop a okolí – zde máte šanci spatřit nádherné panoramatické scény z Gods Window nabízející fantastický výhled do údolí Drakensberg. Následně navštívíte velkolepé vodopády Mac Mac Falls, Lisbon Falls a Berlyn Falls. Den zakončíme v historickém zlatokopeckém městečku Pilgrim’s Rest. Po dlouhou dobu sloužil tento „živý skanzen“ jako základna zlatokopů a Zlatá horečka se velmi výrazně podepsala na jeho typické architektuře. Mj. se zde naučíte rýžovat zlato...

4-5.denKruger park – Lower Sabie

Kruger National Park tvoří téměř 2 miliony hektarů rozmanité přírodní krajiny plné historických a archeologických památek. Toto místo je zosobněním skutečné Afriky.

Světově proslulý Kruger National Park se bezesporu řadí k nejlepším národním parkům v Africe a je domovem 336 druhů stromů, 49 druhů ryb, 34 druhů obojživelníků, 114 druhů plazů, 507 druhů ptáků a 147 druhů savců.

Řeka Sabie je jednou z mála řek, která trvale protéká národním parkem Kruger parkem. Návštěvníkům se tu naskýtá krásný pohled nejenom na řeku ale i vzdálenější vrcholky pohoří Lebombo.
Štědrost a plnost přírody jsou na tomto místě velmi zřetelné. Během následujících dnů budeme pozorovat nekonečný průvod zvířat přicházející ke korytu řeky Sabie. Tuto aktivitu nacházející se přímo v kempu doplníme ranním a večerním safari za účasti zkušeného rangera.

Zvěř k vidění:

Bílý nosorožec

Hroch

Lev

Goliath Heron

Ledňáček obří

5-11.denpobřeží Mant (Mosambik):

Úsek pobřeží kolem Inhambane, často nazývaný jako "Pobřeží mant", je jednou z nejpopulárnějších mosambických potápěčských destinací. Ve skutečnosti je to jedna z nejlepších potápěčských destinací na světě. Pobřežní rezorty se rozprostírají od Barra Beach Point na severu, a Tofo, Jangama Beach a Paindane na jihu. Pod vodou zde máte šanci na setkání s mnoha pelagickými živočichy – mantami, velrybími žraloky či keporkaky. Nejenom kvůli nim je tato lokalita mimořádná – bezesporu vás zaujme i rozmanitost a množství tropických ryb, korálů a makro-života. Kromě potápění musíte určitě zažít i šnorchlování a mořské safari či rybaření. Úsek až do Praia de Roches, známý jako alej velrybích žraloků (Whaleshark Alley), je jedním z nejlepších míst na světě pro šnorchlování s těmito živočichy.

Šnorchlování s velrybími žraloky:

Mořské safari ve vodách Indického oceánu doplněné o šnorchlování s velrybími žraloky. Přesuneme se na Tofinio, které se díky vzlínajícím proudům a výskytu vody bohaté na živiny stalo shromaždištěm velrybích žraloků. Velrybí žraloci mají tendenci plavat blízko k pobřeží a jsou často k vidění z okraje útesu Tofinio.
Toto mořské safari není pouze o šnorchlování s velrybími žraloky. Během cesty toho můžeme vidět podstatně více a to od delfínů přes želvy až po velryby, které se zde vyskytují od července do listopadu.

Nejvhodnější termín:

Pobřeží mant je celoroční destinace, ale pokud chcete zahlédnout manty i velrybí žraloky, potom je nutné přijet v letních měsících (od října do března). Keporkaky je naopak možné spatřit  mezi červnem a říjnem.

Teplota vody:

Rozmezí od 20°C v zimě až po 28°C v létě.

Podmínky pro potápění:

Viditelnost na místních lokalitách se  pohybuje od 10 m do 30 m.

Doporučený neopren:

5mm neopren je více než dostačující, v létě doporučujeme krátký 3 mm.

11-12.den – návrat do Johannesburgu, po cestě přenocování v Maputu (hlavním městě Mosambiku), odlet zpět do Evropy

13.den – návrat do ČR

Další informace a přihlášky:

Top Dive s.r.o.

cesty za potápěním, škola potápění, obchod
Palackého 1430, Předklášteří 66602

Pavel Šenk  777 060596   pavel@topdive.cz

Petra Šenková  724 983464   petra@topdive.cz

 

 

 

CENA:   38 000 Kč + LETENKA

 

CENA ZAHRNUJE:

- 2 noci v GRASKOP ve standardním dvoulůžkovém pokoji

- 1 noc v Lower Sabie, Kruger National Park ve standardním dvoulůžkovém pokoji

- všechny poplatky za vstup do Kruger National Park

- 1x večerní pozorování divoké zvěře

- 6 nocí na Pobřeží mant ve standardním dvoulůžkovém pokoji

- 10 ponorů (6 lokálních a 2 na manta pointu)

- 1x šnorchlování s velrybími žraloky

-1 noc v blízkosti Maputo ve standardním dvoulůžkovém pokoji

- česky mluvící původce po celou dobu pobytu

- veškerý transfery - zajištěno v osmimístném vozidle (TOYOTA QUANTUM; VW MICROBUS nebo podobného) včetně přívěsu pro zavazadla

 

CENA NEZAHRNUJE:

- letenku do Johannesburgu (zajišťuje CA Ing. Pavel Šenk. jakožto provizní prodejce dané letecké společnosti. Za poskytované služby ručí daná letecká společnost)

- víza a cestovní pojištění
- příplatek za jednolůžkový pokoj
- všechny dodatečné aktivity neuvedené v programu
- veškeré občerstvení a nápoje neuvedené v programu
- osobní spotřebu

- vstupné do parků, rezervací, apod. neuvedené v programu
- spropitné

Není vypsán žádný termín. Kontaktujte nás na e-mailu info@topdive.cz
2