PALAU - safari na lodi Palau Aggressor

KORÁLY, ŽRALOCI, VRAKY, MANTY, NÁROČNOST - STŘEDNÍ 

POTÁPĚČSKÉ SAFARI NA PALAU

Zúčastněte se s námi exklusivní potápěčské akce směřující do Mikronésie – ostrovního státečku Palau tvořeného 350 ostrůvky obklopenými jedněmi z nejméně dotčených korálových útesu na světě!! Tato destinace je řazena mezi 10 nejlepších světových potápěčských lokalit a kromě nedotčených korálových útesů, zajímavého makroživota i obrovských hejn ryb nabízí jako největší lákadlo setkání se žraloky šedými, černocípími, bělocípími, stříbrocípími, mantami a při troše štestí i kladivouny, velrybími či tygřími žraloky.

od 3 490 USD

POTÁPĚČSKÉ SAFARI NA PALAU

termíny: celoročně dle poptávky

Krátká videa z potápění na Palau od Petra Kohouta můžete shlédnout zde:     Video Palau

Zúčastněte se s námi exklusivní potápěčské akce směřující do Mikronésie – ostrovního státečku Palau tvořeného 350 ostrůvky obklopenými jedněmi z nejméně dotčených korálových útesu na světě!! Tato destinace je řazena mezi 10 nejlepších světových potápěčských lokalit a kromě nedotčených korálových útesů, zajímavého makroživota i obrovských hejn ryb nabízí jako největší lákadlo setkání se žraloky šedými, černocípími, bělocípími, stříbrocípími, mantami a při troše štestí i kladivouny, velrybími či tygřími žraloky.

Palau je jedno z posledních míst na světě s nedotčeným pomořským ekosystémem včetně zdravých populací žraloků – těch můžete během jednoho ponoru spatřit i desítky. Kromě toho je s cca 60-ti vraky i jednou z nejlepších vrakových lokalit na světě.

 

Program safari:

Sobota: odlet z ČR

Neděle: přílet na Palau, ubytování na lodi, večeře, briefing

Pondělí– Pátek : rozpotápění na méně náročných lokalitách – Ulong Channel, Iro Maru, následuje potápění na lokalitách v oblasti Palau dle povětrnostních podmínek:

German Channel - umělý kanál vystřílený skrz útes v  době německé kolonizace. Tento umělý průliv se během století své existence stal součástí místního ekosystému. Díky němu se potápěči němu zde vznikla čistící stanice Mant velkých. Tu tvoří obrovské korálové bloky u nichž mají potápěči možnost dostat se do těsné blízkosti těchto fascinujících živočichů. Kromě čištění se zde manty rovněž krmí planktonem, přinášeným proudy z kanálu

Blue Conner - jedna z nejlepších potápěčských světových lokalit!! Obzvláště v období kolem úplňku, kdy jsou nejsilnější proudy jsou zde k vidění obrovská hejna menších druhů ryb, které zde nacházejí bohatý zdroj potravy. Za nimi se pak stahují větší predátoři jako kranasové, tuňáci a žraloci. Během každého ponoru na této lokalitě máte možnost sledovat z těsné blízkosti desítky lovících žraloků útesových a šedých. Viditelnost na této lokalitě dosahuje běžně 50 a více metrů.

New Droff Off - lokalita s obdobnými podmínkami jako Blue Conner - stěny spadající do

Big Drop Off – opět jeden z TOP ponorů na kolmé stěně spadající do několikasetmetrové hloubky. Tato lokalita je unikátní bohatstvím nejen mořské fauny ale i flóry - tvrdých i měkkých korálů a především obrovských gorgonií. I zde samozřejmě nechybějí žraloci a velká hejna ryb.

Ulong Channel - písčitý kanál s bohatými korálovými zahradami nabízející úžasné  driftové ponory

Blue Holes – netradiční ponor poblíž Blue Corner v podmořských propastech začínajících těsně pod hladinou a končící v hloubce kolem 45m. Potápěči a podvodní fotografové sem jezdí především obdivovat vrchní část se 4 vstupy do propastí kde strop připomíná strop katedrály a  hra světla, stínů i vydechovaných bublin vytváří kouzelné efekty.

Kromě této lokality je na Palau i mnoho dalších míst nabízejících kavernové i jeskynní potápění Chandelier Cave, Rock Island protkaný jeskyněmi nad i pod vodou, Siaes Tunel, Virgin Blue Hole, Ulong Island,… Spousta jeskynních systémů zde doposud vůbec není prozkoumána a na svoje objevení teprve čeká.

Devilfish city – další čistící stanice mant s menší frekvencí potápěčů než na German channel

Pěší výlet se šnorchlováním na Jellyfish Lake (medůzové jezero) - světový unikát – jezero uprostřed jednoho z ostrůvků v okolí Palau ve kterém se po jeho oddělení od moře vyvinul za tisíce let jedinečný druh sladkovodních nežahavých medúz. Ty se zde vyskytují v počtech přesahujících tisíce kusů a šnorchlování mezi nimi je jedinečným zážitkem.

Uprostřed týdne bude do programu zařazeno exklusivní potápění na jedné z nejlepších lokalit v oblasti Palau – Peleliu Island - nádherné driftové  ponory na stěnách s hejny žraloků šedých, útesových a při troše štěstí i kladivounů.   Případní zájemci mohou absolvovat i výlet po ostrově s prohlídkou pozůstatků z bojů za 2.světové války.

Vrakové potápění: podobně jako v laguně Truck nebo na filipínském Coronu i v oblasti Palau proběhl během 2.světové války v rámci operace Desecrete nálet amerických vzdušných sil na část japonské nákladní flotily a k potopení mnoha lodí. Mezi vrakovými potápěči je tato oblast často neprávem opomíjena i když se zde údajně nachází  až 60 vraků včetně několika vraků letadel!! Většina vraků se nachází v blízkosti hlavního městat Coror tudíž poblíž potápěčské báze a potápí se na nich při 2 či 3 ponoru.

Vrak hydroplánu Aichi E13A – jeden z nejzachovalejších vraků letadel v Mikronésii nacházející se na korálovém svahu v hloubce cca 15m. V době 2.světové války se na Palau nacházely 2 japonské letecké základy hydroplánů a k potopení tohoto došlo pravděpodobně při pokusu o start či přistání.

Vrak stíhačky Zero / Mitsubishi A6M– hloubka max. 2m. Tento vzhledem k malé hloubce se zde pouze zastavuje na šnorchlování při výjedech na nebo návratu z potápění.

Iro, Sata – sesterské lodi potopené jen v těsné blízkosti na jednom kotvišti během operace Desecrete. Jedná se o vraky ozbrojených nákladních lodí o výtlaku cca 14 000tun a délka cca 140m. IRO ležící nyní na kýlu v hloubce 8-40m, s palubou v cca 25m, Sata je převrácená proto se na ní potápí méně často.

Royko Maru – další vrak nákladní lodě na který se dá téměř došnorchlovat z Palau Pacific Resort. Tento vrak nabízí možnosti penetrace některých vnitřních prostor a je bohatě pokryt korály,…

Helmet wreck – ozbrojená nákladní loď, která dostala svoji přezdívku vzhledem k množství  vojenských helem tvořících část jejího nákladu. Kromě nich přepravovala i motory k japonským stíhačkám Zero.

Teshio Maru – další japonská nákladní loď s délkou téměř 100m, ležící na boku v hloubce 10-24m. Tento vrak bývá vyhledáván kvůli lepší viditelnosti než na většině ostatních vraků.

 

Sobota – safari končí ranním potápění na Chandelier Cave, kolem 14hod je návrat do  přístavu a večerní prohlídka města. Večeře tento den není na lodi ale na vlastní náklady na pevnině. Odlet do ČR

Neděle - přílet do ČR

 

Loď - potápěčské safari absolvujeme na nejlepší lodi operující v oblasti Palau - ocelovém katamaránu postaveném přímo pro tento typ plaveb - Palau Aggressor II:

-        délka 30m, šířka 9m,

-        9 kajut, každá s individuální klimatizací, s vlastní koupelnou a WC

-        Pohodlný saloon + jídelna

-        Profesionální posádka

 

Teplota vody – cca 28-30C – ideálním oblekem je 3mm kombinéza

 

Další informace a přihlášky:

Top Dive s.r.o.

cesty za potápěním, škola potápění, obchod
www.topdive.c

 

Ing. Pavel Šenk   777060596  pavel@topdive.cz

Petra Šenková     724983464   petra@topdive.cz

 

CENA OD 3 490 USD + letenka

 

CENA ZAHRNUJE:

- týdení plavbu s potápění na lodi

- plnou penzi na lodi

- transfery z letiště na loď a zpět

 

CENA NEZAHRNUJE:

- letenku (zajišťuje CA Ing. Pavel Šenk. jakožto provizní prodejce dané letecké společnosti. Za poskytované služby ručí daná letecká společnost)

- Palau ubytovací taxu 35USD/os,

- potápěčský poplatek 55 USD/os, spec. popltky ve vybraných oblastech - Jellyfish lake 100USD, Rock Island 50USD

- odletovou taxu 35USD/os (zahrnuje 15USD Green tax) – tyto poplatky se mohou změnit dle místních předpisů a zákonů, popř. další služby či poplatky nezahrnuté v základní ceně.

Na lodi je k dispozici za poplatek internet i satelitní telefon.

Na lodi jsou k dispozici pouze 12L hliníkové láhve s INT ventilem – proto je nutné aby majitelé DIN automatik měli svůj vlastní třmen.

Není vypsán žádný termín. Kontaktujte nás na e-mailu info@topdive.cz
2