PALAU - ubytování v hotelu + potápění

KORÁLY, ŽRALOCI, VRAKY, MANTY,  NÁROČNOST – STŘEDNÍ

 

PALAU

Zúčastněte se s námi exklusivní potápěčské akce směřující do Mikronésie – ostrovního státečku Palau tvořeného 350 ostrůvky obklopenými jedněmi z nejméně dotčených korálových útesu na světě!! Tato destinace je řazena mezi 10 nejlepších světových potápěčských lokalit a kromě nedotčených korálových útesů, zajímavého makroživota i obrovských hejn ryb nabízí jako největší lákadlo i setkání se žraloky šedými, černocípími, bělocípími, stříbrocípími, mantami a při troše štestí i kladivouny či velrybími žraloky.

od 48 990 Kč

POTÁPĚNÍ MIKRONÉSIE

PALAU - POTÁPĚČSKÝ RÁJ

paket ubytování + potápění od 1 085 USD

+ na vyžádání možný  jakýkoliv  termín kromě července a srpna

Video z této akce z r. 2014 můžete shlédnout zde:  video Palau 2014

 

Zúčastněte se s námi exklusivní potápěčské akce směřující do Mikronésie – ostrovního státečku Palau tvořeného 350 ostrůvky obklopenými jedněmi z nejméně dotčených korálových útesu na světě!! Tato destinace je řazena mezi 10 nejlepších světových potápěčských lokalit a kromě nedotčených korálových útesů, zajímavého makroživota i obrovských hejn ryb nabízí jako největší lákadlo i setkání se žraloky šedými, černocípími, bělocípími, stříbrocípími, mantami a při troše štestí i kladivouny či velrybími žraloky.

Palau je jedno z posledních míst na světě s nedotčeným pomořským ekosystémem včetně zdravých populací žraloků – těch můžete během jednoho ponoru spatřit i desítky. Kromě toho je s cca 60-ti vraky i jednou z nejlepších vrakových lokalit na světě.


Orientační program akce:

1.den: odlet  z Prahy na Palau

2.den: přílet na Palau - Coror - hlavního a jediného většího města na Palau, ubytování v hotýlku zvolené kvality, dle doby příletu návštěva báze, nachystání výstroje, popř. check dive

3-8.den: celodenní výjezdy za potápěním - lokality viz níže.

9.den: Dle doby odlety v případě zájmu pronájem aut a celodenní výlet kolem hlavního ostrova nebo za příplatek další potápění nad rámec základního programu.  Odjezd na letiště a odlet do ČR

10.den: odlet do ČR, přílet do ČR

!! V případě zájmu možnost rozšíření pobytu i potápění na více dnů !!

 

Oranizace výjezdů za potápěním:

8.00 transfer z hotelu na bázi, příprava osobní výstroje

8.30 výjezd rychlými motorovými čluny na potápěčské lokality (vzdálenost do cca 1hodiny jízdy), potápěčský servis našeho partnerského centra na Palau – kvalita člunů, vybavenost centra, profesionalita zaměstnanců – řadíme mezi nejlepší ze na světě. V základním paketu je 5dnů potápění/2ponory. Za příplatek je možno absolvovat i 3ponory denně. Mezi 1-2ponorem je pauza na oběd (obědový balíček je možno objednat za příplatek vždy den předem na bázi).

16-17hod návrat na bázi a do hotelu

 

 

Nejznámější potápěčské lokality na Palau:

German Channel - umělý kanál vystřílený skrz útes v  době německé kolonizace. Tento umělý průliv se během století své existence stal součástí místního ekosystému. Díky němu se potápěči němu zde vznikla čistící stanice Mant velkých. Tu tvoří obrovské korálové bloky u nichž mají potápěči možnost dostat se do těsné blízkosti těchto fascinujících živočichů. Kromě čištění se zde manty rovněž krmí planktonem, přinášeným proudy z kanálu

Blue Conner - jedna z nejlepších potápěčských světových lokalit!! Obzvláště v období kolem úplňku, kdy jsou nejsilnější proudy jsou zde k vidění obrovská hejna menších druhů ryb, které zde nacházejí bohatý zdroj potravy. Za nimi se pak stahují větší predátoři jako kranasové, tuňáci a žraloci. Během každého ponoru na této lokalitě máte možnost sledovat z těsné blízkosti desítky lovících žraloků útesových a šedých. Viditelnost na této lokalitě dosahuje běžně 50 a více metrů.

New Droff Off - lokalita s obdobnými podmínkami jako Blue Conner - stěny spadající do

Big Drop Off – opět jeden z TOP ponorů na kolmé stěně spadající do několikasetmetrové hloubky. Tato lokalita je unikátní bohatstvím nejen mořské fauny ale i flóry - tvrdých i měkkých korálů a především obrovských gorgonií. I zde samozřejmě nechybějí žraloci a velká hejna ryb.

Ulong Channel - písčitý kanál s bohatými korálovými zahradami nabízející úžasné  driftové ponory

Blue Holes – netradiční ponor poblíž Blue Corner v podmořských propastech začínajících těsně pod hladinou a končící v hloubce kolem 45m. Potápěči a podvodní fotografové sem jezdí především obdivovat vrchní část se 4 vstupy do propastí kde strop připomíná strop katedrály a  hra světla, stínů i vydechovaných bublin vytváří kouzelné efekty.

Kromě této lokality je na Palau i mnoho dalších míst nabízejících kavernové i jeskynní potápění Chandelier Cave, Rock Island protkaný jeskyněmi nad i pod vodou, Siaes Tunel, Virgin Blue Hole, Ulong Island,… Spousta jeskynních systémů zde doposud vůbec není prozkoumána a na svoje objevení teprve čeká.

Peleliu island – vzdálenější ostrov s jedněmi z nejlepších stěn a proudových ponorů na Palau – výborná oblast na pozorování žraloků šedých, útesových a při troše štěstí i kladivounů.

Devilfish city – další čistící stanice mant s menší frekvencí potápěčů než German channel

Pěší výlet se šnorchlováním na Jellyfish Lake (medůzové jezero) - světový unikát – jezero uprostřed jednoho z ostrůvků v okolí Palau ve kterém se po jeho oddělení od moře vyvinul za tisíce let jedinečný druh sladkovodních nežahavých medúz. Ty se zde vyskytují v počtech přesahujících tisíce kusů a šnorchlování mezi nimi je jedinečným zážitkem.

Vrakové potápění: podobně jako v laguně Truck nebo na filipínském Coronu i v oblasti Palau proběhl během 2.světové války v rámci operace Desecrete nálet amerických vzdušných sil na část japonské nákladní flotily a k potopení mnoha lodí. Mezi vrakovými potápěči je tato oblast často neprávem opomíjena i když se zde údajně nachází  až 60 vraků včetně několika vraků letadel!! Většina vraků se nachází v blízkosti hlavního městat Coror tudíž poblíž potápěčské báze a potápí se na nich při 2 či 3 ponoru.

Vrak hydroplánu Aichi E13Ajeden z nejzachovalejších vraků letadel v Mikronésii nacházející se na korálovém svahu v hloubce cca 15m. V době 2.světové války se na Palau nacházely 2 japonské letecké základy hydroplánů a k potopení tohoto došlo pravděpodobně při pokusu o start či přistání.

Vrak stíhačky Zero / Mitsubishi A6M– hloubka max. 2m. Tento vzhledem k malé hloubce se zde pouze zastavuje na šnorchlování při výjedech na nebo návratu z potápění.

Iro, Sata – sesterské lodi potopené jen v těsné blízkosti na jednom kotvišti během operace Desecrete. Jedná se o vraky ozbrojených nákladních lodí o výtlaku cca 14 000tun a délka cca 140m. IRO ležící nyní na kýlu v hloubce 8-40m, s palubou v cca 25m, Sata je převrácená proto se na ní potápí méně často.

Royko Maru – další vrak nákladní lodě na který se dá téměř došnorchlovat z Palau Pacific Resort. Tento vrak nabízí možnosti penetrace některých vnitřních prostor a je bohatě pokryt korály,…

Helmet wreck – ozbrojená nákladní loď, která dostala svoji přezdívku podle  vojenských helem v nákladovém prostoru. Kromě nich přepravovala i motory k japonským stíhačkám Zero a hlavně hlubinné miny.

Teshio Maru – další japonská nákladní loď s délkou téměř 100m, ležící na boku v hloubce 10-24m. Tento vrak bývá vyhledáván kvůli lepší viditelnosti než na většině ostatních vraků.

USS Perry – americký křižník potopený po 2.světové válce v oblasti Peleliu Island po najetí na minu, bohužel tento vrak je dostupný jen technickým potápěčům – hloubka cca 80-120m.

 

 

 

Další informace a přihlášky:

Top Dive s.r.o.

cesty za potápěním, škola potápění, obchod
www.topdive.c

 

Ing. Pavel Šenk   777060596  pavel@topdive.cz

Petra Šenková     724983464   petra@topdive.cz

CENA:

a) s ubytováním kvality standart ( * *- ***)   - od 1 085 USD + letenka tj. od 45 990 Kč

b) s ubytováním kvality deluxe (cca ****) - od 1 280 USD + letenka tj. od 49 990Kč

c) s ubytováním kvality top  (**** *) - od 1 550 USD + letenka tj.  od 56 990 Kč

 

Bližší info o nejčastěji využívaných hotelech a jejich cenách najdete níže:

(cena vždy zahrnuje paket hotel + 10-11 ponorů + transfery). Přesné ceny na vyžádání.

 

Standart kvalita (cca ***)

West Plaza - řetězec 5ti hotelů standartní kvality nacházející se v oblasti Kororu: West Plaza’s By-The-Sea, Coral Reef, Desekel, Malakal a Downtown.

Ubytování v těchto hotelech je vhodné pro méně náročné potápěče nicméně pokoje jsou dostatečně velké a čisté.

Z hotelu Malakal můžte do pot. centra dojít za 10 min. i pěšky. U ostatních je zajištěn transfer.

West Plaza Downtown a Desekel jsou zase situovány přímo v centru Kororu a jsou vhodnější pro večerní návštěvy obchodů a restaurací.

By the Sea a Coral reef jsou zase v klidné části města.

Bližší info o těchto hotelech najdete zde: West Plaza

Cena: 1085 USD - 1260 USD/os. dle typu pokoje (cena při 2 osobách na pokoji)

single pokoj: 1410 - 1750 USD/os.

 

Comfort suites hotel - další levnější hotýlek poblíž pot. centra nabízející několik typů levnějšího a přitom pohodlného ubytování. Upozorňujeme ale, že okolí hotelu není příliš romantické, jedná se o místní zástavbu částečně průmyslovou zástavbu.

Cena: 1035 - 1135 USD/os dle typu pokoje (cena při 2 osobách na pokoji)

single pokoj: 1305 - 1500 USD/os.

Bližší info o hotelu najdete zde:  Comfort suites hotel

 

Deluxe kvalita (cca **** ):

Palacia hotel - další kvalitní hotel, situovaný v centru Kororu - snadná dostupnost obchodů a restaurací.

Vybavení: 2 restaurace, bar, bazén, duty free shop, fitness centrum, masáže, Wifi.

Cena: 1270 USD - 1660 USD dle typu pokoje a sezóny (při 2 osobách na pokoji)

single pokoj: 1775 - 2350 USD/os.

 

Bližší info o hotelu najdete zde: Placia hotel

 

Top kvalita (cca ***** ):

Palau Pacific resort: nejluxusnější resort na Palau nabízející 160 pokojů ve velmi elegantním stylu umístěných na rozsáhlem pozemku v klidné části ostrova s vlastní písečnou pláží.

Resort disponuje 2 restauracemi a bari, pot. centrem, obchůdky, bazénem, tenisovými kurty, posilovnou, salónem krásy a lázněmi.

Cena: 1940 USD - 2700 USD dle typu pokoje a sezóny (při 2 osobách na pokoji)

single pokoj: 3105 - 4625 USD/os.

Bližší info o hotelu najdete zde: Palau Pacific resort

 

Palau Royal resort: další luxusní hotel na Palau nabízející špičkové služby na mezinárodní úrovni. I tento hotel má vlastní písečnou pláž, 2 restaurace a bary, bazénem, tenisovými kurty, dětským koutkem, lázněmi a obchůdky. Nachází v blízkosti našeho partnerského pot. centra v oblasti Malakal.

Cena: 1450 USD - 2040 USD dle typu pokoje a sezóny (při 2 osobách na pokoji)

single pokoj: 2035- 3305 USD/os.

Bližší info o hotelu najdete zde: Palau Royal resort


Cena  zahrnuje:

 • 8 dní, 7nocí ubytování vybrané kvality na Palau
 • transfery na Cororu (z letiště do resortu a zpět), transfery z resortu na potápěčskou bázi a zpět
 • 5 dnů potápění /10 ponorů z lodi, při potápění se Samstours  je v ceně 11 ponor na Chandelier cave,  neomezené potápění na House reefu a šnorchlování na Jelly fish. Při potápění s Fishnfins toto v ceně není.
 • (v některých hotelech snídaně v ceně), obědy  na lodi
 • místní divemasteři/instruktoři + ve vybraných termínech český průvodce, láhve, závaží
 • Nitrox pro držitele dané kvalifikace


Cena nezahrnuje:

 • letenku  včetně tax s odletem z Vídně či Prahy (zajišťuje CA Ing. Pavel Šenk. jakožto provizní prodejce dané letecké společnosti. Za poskytované služby ručí daná letecká společnost)
 • Palau  Green tax + odletová taxa 50 USD, v případě potápění na Peleliu povolení pro tuto oblast cca 20USD, potápěčské povolení 100USD/os
 • v případě zájmu povolení Devilfish City (manty)
 • ponory nad rámec programu – 3.ponor denně - cca 40USD
 • pronájem výstroje
 • cestovní a potápěčské pojištění
 • další případné nezahrnuté výdaje za výlety a výjezdy na vzdálené lokality mimo běžný program – např. Peleliu, výlet kolem ostrova,…
 • ostatní výše neuvedené
 • !! všechny poplatky se mohou měnit dle místních platných zákonů

 

 

Není vypsán žádný termín. Kontaktujte nás na e-mailu info@topdive.cz
2