PALAU SPECIÁL - Koror + Carp Island

KORÁLY, ŽRALOCI, VRAKY, MANTY,  NÁROČNOST – STŘEDNÍ

PALAU + CARP ISLAND

Zúčastněte se s námi exklusivní potápěčské akce směřující do Mikronésie – ostrovního státečku Palau tvořeného 350 ostrůvky obklopenými jedněmi z nejméně dotčených korálových útesu na světě!! Tato destinace je řazena mezi 10 nejlepších světových potápěčských lokalit a kromě nedotčených korálových útesů, zajímavého makroživota i hejn ryb nabízí jako největší lákadlo setkání se žraloky šedými, černocípími, bělocípími, stříbrocípími, mantami a při troše štestí i kladivouny či velrybími žraloky.

od 1 710 USD + letenka

 

 

POTÁPĚNÍ MIKRONÉSIE

KOROR + CARP ISLAND

(+ na vyžádání možný  jakýkoliv  termín jen nedoporučujeme období od června do listopadu)

Video z této akce z dubna 2018 od Petra Kohouta můžete shlédnout  ZDE

Zúčastněte se s námi exklusivní potápěčské akce směřující do Mikronésie – ostrovního státečku Palau tvořeného 350 ostrůvky obklopenými jedněmi z nejméně dotčených korálových útesu na světě!! Tato destinace je řazena mezi 10 nejlepších světových potápěčských lokalit a kromě nedotčených korálových útesů, zajímavého makroživota i hejn ryb nabízí jako největší lákadlo setkání se žraloky šedými, černocípími, bělocípími, stříbrocípími, mantami a při troše štestí i kladivouny či velrybími žraloky.

Palau je jedno z posledních míst na světě s relativně nedotčeným pomořským ekosystémem včetně zdravých populací žraloků – těch můžete během jednoho ponoru spatřit i desítky. Kromě toho je s cca 60-ti vraky i jednou z nejlepších vrakových lokalit na světě.

Tato akce kombinuje ubytování v jednom z hotelů v hlavním městě Koror s relaxací a dalším zajímavým potápěním na romantickém ostově Carp.


Program akce:

1.den: odlet z Prahy či Vídně (přes Taipei, Soul či Manilu) na Palau

2.den: přílet na Coror, hlavního a jediného většího města na Palau, ubytování v hotýlku resortu zvolené kvality. Při ranním příletu je možné odpoledne navštívit pot. centrum, vyřídit potřebné formality, nachystat si výstroj a v případě zájmu udělat check dive na reefu před pot. centrem – množství makro života, tvrdé korály…

2-6.den - ubytování v hotelu, 2 celodenní výjezdy za potápěním - 4 ponory (lokality v oblasti Ulong Channel, Chias, vraky,...)

6.den - přesun na Carp Island, volno

6-11.den: potápění  z Carpu (Blue Corner, Big Drop Off, New Drop Off, Blue hole, German channel...), fakultativně za příplatek je možné do programu zařadit potápění na Peleliu (za vhodných podmínek jedno z nejlepších potápění na Palau – žraloci, hejna ryb) ale mohou zde být silné proudy, po potápění je možný výlet z průvodcem na pozůstatky z bojů během 2 svět. války (na ostrově bylo japonské letiště které US Army dobývala několik týdnů) celkem 8 ponorů

11.den: transfer na Koror,   odlet do ČR či možnost navázat potápěním na Truku či Filipínách

12.den: návrat  do ČR

- po dohodě je možné změnit počet dnů na Kororu a Carpu nebo celý pobyt prodloužit

Oranizace výjezdů za potápěním (při výjezdech z Kororu, na Carp Island se výjezdy domlouvají dle přílivu/odlivu):

8.00 transfer z hotelu na bázi, příprava osobní výstroje

8.30 výjezd rychlými motorovými čluny na potápěčské lokality (vzdálenost do cca 1hodiny jízdy), potápěčský servis našeho partnerského centra na Palau – kvalita člunů, vybavenost centra, profesionalita zaměstnanců – řadíme mezi nejlepší ze na světě. V základním paketu je 5dnů potápění/2ponory. Za příplatek 40USD je možno absolvovat 3ponory denně. Mezi 1-2ponorem je pauza na oběd (obědový balíček je možno objednat za příplatek vždy den předem na bázi).

16-17hod návrat na bázi a do hotelu

Nejznámější potápěčské lokality na Palau:

German Channel - umělý kanál vystřílený skrz útes v  době německé kolonizace. Tento umělý průliv se během století své existence stal součástí místního ekosystému. Díky němu se potápěči němu zde vznikla čistící stanice Mant velkých. Tu tvoří obrovské korálové bloky u nichž mají potápěči možnost dostat se do těsné blízkosti těchto fascinujících živočichů. Kromě čištění se zde manty rovněž krmí planktonem, přinášeným proudy z kanálu

Blue Conner - jedna z nejlepších potápěčských světových lokalit!! Obzvláště v období kolem úplňku, kdy jsou nejsilnější proudy jsou zde k vidění obrovská hejna menších druhů ryb, které zde nacházejí bohatý zdroj potravy. Za nimi se pak stahují větší predátoři jako kranasové, tuňáci a žraloci. Během každého ponoru na této lokalitě máte možnost sledovat z těsné blízkosti desítky lovících žraloků útesových a šedých. Viditelnost na této lokalitě dosahuje běžně 50 a více metrů.

New Droff Off - lokalita s obdobnými podmínkami jako Blue Conner - stěny spadající do

Big Drop Off – opět jeden z TOP ponorů na kolmé stěně spadající do několikasetmetrové hloubky. Tato lokalita je unikátní bohatstvím nejen mořské fauny ale i flóry - tvrdých i měkkých korálů a především obrovských gorgonií. I zde samozřejmě nechybějí žraloci a velká hejna ryb.

Ulong Channel - písčitý kanál s bohatými korálovými zahradami nabízející úžasné  driftové ponory

Blue Holes – netradiční ponor poblíž Blue Corner v podmořských propastech začínajících těsně pod hladinou a končící v hloubce kolem 45m. Potápěči a podvodní fotografové sem jezdí především obdivovat vrchní část se 4 vstupy do propastí kde strop připomíná strop katedrály a  hra světla, stínů i vydechovaných bublin vytváří kouzelné efekty.

Kromě této lokality je na Palau i mnoho dalších míst nabízejících kavernové i jeskynní potápění Chandelier Cave, Rock Island protkaný jeskyněmi nad i pod vodou, Siaes Tunel, Virgin Blue Hole, Ulong Island,… Spousta jeskynních systémů zde doposud vůbec není prozkoumána a na svoje objevení teprve čeká.

Peleliu island – vzdálenější lokalita s jedněmi z nejlepších stěn a proudových ponorů na Palau – výborná oblast na pozorování žraloků šedých, útesových a při troše štěstí i kladivounů.

Devilfish city – další čistící stanice mant s menší frekvencí potápěčů než German channel

Pěší výlet se šnorchlováním na Jellyfish Lake (medůzové jezero) - světový unikát – jezero uprostřed jednoho z ostrůvků v okolí Palau ve kterém se po jeho oddělení od moře vyvinul za tisíce let jedinečný druh sladkovodních nežahavých medúz. Ty se zde vyskytují v počtech přesahujících tisíce kusů a šnorchlování mezi nimi je jedinečným zážitkem.

Vrakové potápění: podobně jako v laguně Truck nebo na filipínském Coronu i v oblasti Palau proběhl během 2.světové války v rámci operace Desecrete nálet amerických vzdušných sil na část japonské nákladní flotily a k potopení mnoha lodí. Mezi vrakovými potápěči je tato oblast často neprávem opomíjena i když se zde údajně nachází  až 60 vraků včetně několika vraků letadel!! Většina vraků se nachází v blízkosti hlavního městat Coror tudíž poblíž potápěčské báze a potápí se na nich při 2 či 3 ponoru.

Vrak hydroplánu Aichi E13Ajeden z nejzachovalejších vraků letadel v Mikronésii nacházející se na plochém korálovém dně v hloubce cca 15m. V době 2.světové války se na Palau nacházely 2 japonské letecké základy hydroplánů a k potopení tohoto došlo pravděpodobně při pokusu o start či přistání.

Iro, Sata – sesterské lodi potopené jen v těsné blízkosti na jednom kotvišti během operace Desecrete. Jedná se o vraky ozbrojených nákladních lodí o výtlaku cca 14 000tun a délka cca 140m. IRO ležící nyní na kýlu v hloubce 8-40m, s palubou v cca 25m, Sata je převrácená proto se na ní potápí méně často.

Royko Maru – další vrak nákladní lodě na který se dá téměř došnorchlovat z Palau Pacific Resort. Tento vrak nabízí možnosti penetrace některých vnitřních prostor a je bohatě pokryt korály,…

Helmet wreck – ozbrojená nákladní loď, která dostala svoji přezdívku vzhledem k množství  vojenských helem tvořících část jejího nákladu. Kromě nich přepravovala i motory k japonským stíhačkám Zero.

Teshio Maru – další japonská nákladní loď s délkou téměř 100m, ležící na boku v hloubce 10-24m. Tento vrak bývá vyhledáván kvůli lepší viditelnosti než na většině ostatních vraků.

USS Perry – americký křižník potopený po 2.světové válce v oblasti Peleliu Island po najetí na minu, bohužel tento vrak je dostupný jen technickým potápěčům – hloubka cca 80m.

!! Program je možno na vyžádání rozšířit o další potápění na Palau, Truku, Filipínách,...


Další informace a přihlášky:

Top Dive s.r.o.

cesty za potápěním, škola potápění, obchod
www.topdive.cz

Ing. Pavel Šenk

777 060 596

pavel@topdive.cz

Petra Vlachová

724 983 464

petra@topdive.cz

CENA

SUNRISE COTTAGE 2 400 USD
SEASIDE COTTAGE 2 590 USD
JUNIOR SUITE ROOM 2 590 USD

 

Cena  zahrnuje:

 • 10 dnů, 9 nocí (v závislosti na době příletu a odletu)  - 4 nocí ubytování v resortu střední kvality na Kororu, 5nocí na Carp Island
 • transfery na Cororu (z letiště do resortu a zpět), transfery z resortu na potápěčskou bázi a zpět, transfer lodí na ostrov Carp i zpět
 • 2 dny potápění na Kororu - 4 ponory (s možností dalších ponorů za příplatek+ zdarma potápění na house reefu), 4 dny – 8 ponorů na Carp Island
 • lehké obědy  na lodi při potápění, čaj
 • pot. průvodce, láhve, závaží


Cena nezahrnuje:

 • letenku   s odletem z Vídně či Prahy (zajišťuje cestovní agentura Ing. Pavel Šenk. jakožto provizní prodejce či zprostředkovatel dané letecké společnosti či prodejce letenek. Za poskytované služby ručí daný prodejce letenek nebo přímo letecká společnost)
 • potápěčské povolení pro oblast Kororu – 100USD (jen potápění) nebo 150 USD (potápění + šnorchlování na Jellyfish lake)
 • Při pobytu na Carp Island je k cenám dalšího jídla, které si doobjednáte, přičítá servisní poplatek 10%.
 • ponory nad rámec programu
 • letištní odletové poplatky + green tax 
 • povolení Peleliu state governemnt - 30 Usd 
 • pronájem výstroje
 • cestovní a potápěčské pojištění
 • další případné nezahrnuté výdaje za výlety a výjezdy na vzdálené lokality mimo běžný program – např. Pelelieu, výlet kolem ostrova, popř. nové místní taxy a poplatky
Není vypsán žádný termín. Kontaktujte nás na e-mailu info@topdive.cz
2