Potápění Egypt - Dedalous + jižní lokality

KORÁLY, ŽRALOCI, NÁROČNOST – STŘEDNÍ

DAEDALUS, JIH

Náročnější plavba, vhodná spíše pro pokročilejší potápěče, směřující na jih Egypta - do oblasti mořského parku Daedalus reef, který je v posledních letech nejlepší egyptskou lokalitu na pozorování žraloků – hlavně kladivounů ale i šedých, útesových, dlouhoploutvých,... Na zpáteční cestě si můžete užít i krásné korálové labyrinty Claudia či El Malahi, delfíny na Sataya i proslavený Elphistone…

od 22 400 Kč

Mořská rezervace  DEDALOUS  + JIŽNÍ REEFY

aktuálně vypsané termíny na tuto akci najdete zde

Náročnější plavba, vhodná spíše pro pokročilejší potápěče, směřující na jih Egypta - do oblasti mořského parku Daedalus reef, který je v posledních letech nejlepší egyptskou lokalitu na pozorování žraloků – hlavně kladivounů ale i šedých, útesových, dlouhoploutvých,... Na zpáteční cestě si můžete užít i krásné korálové labyrinty Claudia či El Malahi, delfíny na Sataya i proslavený Elphistone…

ORIENTAČNÍ ITINERÁŘ:

1.den: přílet do M.Alamu (pokud to nebude možné tak do Hurghady), transfer busem na loď - nalodění v Marsa Ghaleb či M.Alam. Při příletu v ranních hodinách a pokud bude loď připravená k vyplutí je možné za příplatek 20Euro/os vyplout už tento den a následně strávit na Dedalousu 3-4dny.

2.den: kontrolní ponor na přípobřežním reefu - Marsa Shaona nebo Marsa Mubarak – chráněné zátoky při pobřeží s možností klidného rozpotápění na přípobřežních reefech. Dna těchto zátok jsou porostlá mořskou trávou, která je potravou želv a dugongů, tudíž je zde velká pravděpodobnost spatřit tyto nádherné živočichy. odpoledne Elphistone - útes se strmými stěnami proslavený nejen bohatou podmořskou faunou i flórou, ale především žraloky dlouhoploutvými prohánějícími se často přímo pod kotvištěm lodí v bezprostřední blízkosti potápěčů, kromě nich se tu často vykytují i žraloci útesoví, šedí, brzy ráno kladivouni či liščí žraloci,… noční přejezd na Deadalous.

Při vyplutí z M. Alamu rozpotápění na Shaab Marsa Alam a pak přejezd na Shaab Sharm - reef podobný Elphistonu...

3-4.den: potápění na Deadalousu – nejlepší lokalita na kladivouny v Egyptě -  osamělý oválný reef daleko na volném moři se stěnami spadajícími do velkých hloubek. Dedelous je méně navštěvovaný než proslavené Brother Islands, přesto je tu ale větší pravděpodobnost na setkání se žraloky vč. kladivounů (při troše štěstí zde můžete spatřit hejny 20-30ks), žraloků dlouhoploutvých, šedých, hedvábných. liščích, mohou se zde objevit samozřejmě i manty, téměř jistě tuňáci, hejna kranasů a další pelaktické ryby,... Mezi ponory je možná návštěva majáku postaveného na tomto reefu. Dle domluvy a hlavně výskytu žraloků možno prodloužit ještě o další den potápění

5-6.den – ráno Sataya West (Dolphin Reef) – místo proslavené častým výskytem delfínů (šnorchlování uvnitř laguny s hejnem až 50ti delfínů). Možnost ponoru na vnější straně  reefu - s korálovými zahradami přecházejícími v prudký sráz do hlubiny…  Shaab ClaudiaEl Malahi – jedinečné potápění na nádherně členitých útesech protkaných množstvím trhlin, jeskyní, kaňony a podmořskými tunely. Okraje těchto útesů pokrývají bohaté korálové zahrady v hloubce 5 až 20 m. V blízkosti reefů je několik osamocených korálových homolí taktéž bohatě pokrytých tvrdými i měkkými korály. Shaab Mahsour – další bombónek pro milovníky strmých stěn a nekonečných hlubit. Na jižním cípu přechází stěna v mělčí plato, pokryté barevnými měkkými korály se sasankami obydlenými klauníky, s častým výskytem murén, želv, kranasů, kaniců i občas mant či žraloků.

7.den: závěrečné ponory na Shaab Sharm, Shaab Marssa Alam nebo opět na úžasném Elphistone či přípobřežních reefech –  Marsa Shoana či Marsa Mubarak - zátoky kde se v odpoledních hodinách často zdržuje přátelský dugong, při troše štěstí potápění či šnorchlování s tímto mořským savcem. Kromě něj zde žijí obrovské mořské želvy, kytarovci, rejnoci… Tento den se dělají max. 2 ponory, po obědě návrat do přístavu. Přes noc či ráno transfer na letiště do Hurghady

8.den: transfer na letiště, odlet do ČR

!!!Tento program je pouze orientační - může být změněn na základě dohody účastníků akce, vlivem povětrnostních podmínek nebo z rozhodnutí kapitána lodi a pot. průvodce!!!

 

Další informace a přihlášky:

Top Dive s.r.o.

cesty za potápěním, škola potápění, obchod 
www.topdive.cz

Pavel Šenk  777 060596   pavel@topdive.cz

Petra Šenková  724 983464   petra@topdive.cz

NÍZKÁ SEZONA 

leden, únor, březen, červenec, srpen, prosinec  - 22 400 Kč

STŘEDNÍ SEZONA 

červen, září - 23 300 

VYSOKÁ SEZONA 

duben, květen, říjen, listopad - 23 500 Kč

TOP SEZONA 

27.04-04.05., 04-11.05.  - 23 900 Kč

26.10-02.11., 02-09.11.  - 23 900 Kč 

 

Cena safari zahrnuje:

 • 6-ti denní potápění (2-4ponory denně) na plně vybavené pot. lodi s posádkou a divemasterem, kompresory, generátory, čluny...
 • ubytování ve dvoulůžkových kajutách na lodi
 • plná penze během pobytu na lodi včetně nealko nápojů
 • zapůjčení potápěčské lahve(12L) a olov(opasek vlastní)
 • transfery v Egyptě - z a na letiště
 • pokud se nebude 1.nebo 7.noc spát na lodi- ubytování v hotelu
 • Váhový limit na běžně sjednávané letenky je 23kg + 5kg příruční zavazadlo (může se změnit dle podmínek letecké společnosti)

Cena nezahrnuje:

 • letenku Praha – Egypt – Praha (zajišťuje CA Ing. Pavel Šenk jakožto provizní prodejce CK/letecké společnosti garantující daný let. Za poskytované služby ručí přímo letecká společnost nebo garant letu) 

Cena letenek do Egypta do :

HRG -  10 190 Kč / os.,  23 + 5 kg

RMF – 10 590 Kč / os., 23 + 5 kg

(o státních svátcích 01.05., 08.05., 05.07., 28.10. - příplatek + 1 500,- Kč).

Za zvýhodněnou cenu 500 Kč / os / obě cesty si lze doplatit navýšením na 32kg!!

Zajistit a poslat cenovou nabídku můžeme i na letenky z jiných let.společností jako je AirCairo, Vídeň a další…

 • přednostní rezervace horních kajut 1000 Kč/kajuta
 • bakšišné posádce 60 Euro/os.
 • egypt. vízum (25USD)
 • poplatek 30 Euro/os. za výjezd již 1. příletový den - po dohodě účastníků akce. Vyplutí 1.den Vám oproti běžnému programu umožní absolvovat 2-3 ponory navíc. Tato částka kryje jen náklady na povolení a posádku při této extra službě. Vyplutí je možné jen při dopoledním příletu a pokud je loď nachystaná k vyplutí (záleží na návratu předchozí skupiny, zásobování, dostupnosti paliva...)
 • nitrox do 32% - 8€/ 12l lahev, 10€/ 15l lahev, 100 Euro / neomezené plnění (láhev 12L), 120 Euro / neomezené plnění (láhev 15 L), unlimited 2x12 - 200 Euro
 • 15L láhve – 50€/týden, dvojče 2x12L – 90€
 • poplatek za potápění - 50 Euro/os
 • poplatek NAVY - 5 Euro/os.
icona
instrukce.pdf
Velikost: 0,3 MiB
icona
seznam veci na safari.pdf
Velikost: 0,5 MiB
icona
rady a nabídky 2023.pdf
Velikost: 0,6 MiB

Používání WIFI zařízení v Egyptě (drony, dálkově řízeně kamery a teleskopy)

Cestující kteří přicházejí do Egypta přes jakékoliv egyptské letiště, není dovoleno přivést s sebou nebo vlastnit žádnou z výše uvedených věcí do Egypta. (Vyjímečně je možné  pouze po obdržení povolení od příslušného orgánu Ministerstva obrany). V případě porušení hrozí odsouzení na dobu 1-5 let a také finanční pokuta  včetně zabavení věcí.

 

Podmínky vstupu do země:

Občané ČR cestující do Egypta potřebují vstupní víza, které si mohou za poplatek zakoupit přímo na letišti v Hughadě, Marsa Alam, Sharm El Sheik atd. Podmínkou udělení víza je platný cestovní pas, který musí být platný i ponávratu minimálně 6 měsíců. 

Aktuální podmínky vstupu do Egypta naleznete: ZDE

 

check - in: od 12:00

check out: od 08:00

TermínCenaPočet míst
23.11-30.11.202434 090 Kč7 místPoptat
26.10-02.11.2024obsazeno0 místPoptat
2