Potápění Egypt - Jižní safari

VRAKY, KORÁLY, DELFÍNI, NÁROČNOST - NÍZKÁ

JIŽNÍ SAFARI

Méně náročné potápěčské safari po lokalitách v jižní části Egypta. Většina reefů je i zde stále téměř nedotčená lidskou činností, s bohatými korálovými zahradami, podmořskými jeskynními labyrinty a výskytem velkých druhů ryb (všechny možné druhy žraloků, barrakudy, tuňáci, delfíni, manty, siby, želvy….) Jedním z největších lákadel této trasy je útes Sataya, kde máte šanci na setkání s velkým hejnem delfínů dlouholebých...

od 19 800 Kč + letenka

JIŽNÍ SAFARI

aktuálně vypsané termíny na tuto akci najdete zde

Méně náročná plavba po lokalitách v jižní části Egypta. Většina reefů je i zde stále téměř nedotčená lidskou činností, s bohatými korálovými zahradami, podmořskými jeskynními labyrinty a výskytem velkých druhů ryb (žraloci, barrakudy, tuňáci, delfíni, manty, siby, želvy….)

ORIENTAČNÍ ITINERÁŘ:

1.den: přílet do Egypta - Hurgady, transfer z letiště na jih do přístavu Marsa Ghaleb nebo Marsa Alam (cca 250km), nalodění  v návaznosti na předchozí plavbu dle připravenosti lodě co nejdřív po příletu, max. ve 12hod. Pokud bude loď po předchozí plavbě nachystaná je možné za přípalatek 30Euro vyplutí už tento den.

2.den: ráno mezi 8-10hod vyplutí z přístavu, rozpotápění na mělčích reefech poblíž pobřeží: Shaab Marsa Alam - lokalita s vrakem potápěčské safari lodě, častý výskyt delfínů…odpoledne potápění na Shaab Sharm – podlouhý reef končící na jihu bohatě korály porostlým platem, přitahující velké množství ryb… Tento den se dělají jen 2 denní ponory + 1 noční. V noci přejezd na  jih na reef Sataya

3-4.den: ráno Sataya West (Dolphin Reef) – místo proslavené častým výskytem delfínů (šnorchlování uvnitř laguny s hejnem až 50ti delfínů) ale i mnoha dalších druhů velkých ryb (napoleoni, barrakudy, murény, popř. i žraloci či tuňáci). Možnost ponoru na vnější straně  reefu - s korálovými zahradami přecházejícími v prudký sráz do hlubiny… Shaab Mahsour – další hluboký reef s možností výskytu žraloků. Na seveverní i jižní straně reefu jsou podmořská plata pokrytá měkkými i tvrdými korály, přitahující hejna ryb. Shaab Claudia, El Malahi – jedinečné potápění na nádherně členitých útesech protkaných množstvím trhlin, jeskyní, kaňony a podmořskými tunely. Okraje těchto útesů pokrývají bohaté korálové zahrady v hloubce 5 až 20 m. V blízkosti reefů je několik osamocených korálových homolí taktéž bohatě pokrytých tvrdými i měkkými korály.

5-6.den:   Trochu náročnější potápění na proslulém Elphinstone – nejlepší potápěčská lokalita v této oblasti řazená mezi jednu z pěti nejlepších v Egyptě!! - výskyt kladivounů, žraloků šekých i útesových a především žraloků dlouhoploutvých – k setkání s nimi dochází převážně v malých hloubkách na začátku a na konci reefu a jsou zvyklí připlouvat do těsné blízkosti potapěčů J ,… Kromě žraloků je tato lokalita vyjímečná i převážně nadprůměrnou viditelností (30-50m), obrovskými gorgoniemi, množstvím měkkých korálů, výskytem želv, mant, barrakud, kranasů, velkých kaniců, občas i delfínů,…. Navečer Abu Dabab – mělčí korálové zahrady

7.den: Shaab Marsa Alam - korálové zahrady na severní nebo východní stěně, Habili Marsa Alam – několik korálových homolí na volném moři s hloubkou max. 20m. přitahující malé i větší ryby jako barakudy, napoleony, kanice… 

Tento den se dělají max. 2 ponory, po obědě návrat do přístavu.

8.den: transfer na letiště, odlet do ČR, Praha

 

!!!Tento program je pouze orientační - může být změněn na základě dohody účastníků akce, vlivem povětrnostních podmínek nebo z rozhodnutí kapitána lodi a pot. průvodce!!!

 

Další informace a přihlášky:

Top Dive s.r.o.

cesty za potápěním, škola potápění, obchod
Palackého 1430, Předklášteří 66602

Pavel Šenk  777 060596   pavel@topdive.cz

Petra Šenková  724 983464   petra@topdive.cz

NÍZKÁ SEZONA 

leden, únor, březen, červenec, srpen, prosinec  - 19 800 Kč

STŘEDNÍ SEZONA 

červen, září - 20 500 Kč

VYSOKÁ SEZONA 

duben, květen, říjen, listopad - 20 900 Kč

TOP SEZONA 

27.04-04.05., 04-11.05.  - 21 100 Kč

26.10-02.11., 02-09.11.  - 21 100 Kč 

 

Cena safari zahrnuje:

 • 6-ti denní potápění (2-4ponory denně) na plně vybavené pot. lodi s posádkou a divemasterem, kompresory, generátory, čluny...
 • ubytování ve dvoulůžkových kajutách na lodi
 • plná penze během pobytu na lodi včetně nealko nápojů
 • zapůjčení potápěčské lahve(12L) a olov(opasek vlastní)
 • transfery v Egyptě - z a na letiště
 • pokud se nebude 1.nebo 7.noc spát na lodi- ubytování v hotelu
 • Váhový limit na běžně sjednávané letenky je 23kg + 5kg příruční zavazadlo (může se změnit dle podmínek letecké společnosti)

Cena nezahrnuje:

 • letenku Praha – Egypt – Praha (zajišťuje CA Ing. Pavel Šenk jakožto provizní prodejce CK/letecké společnosti garantující daný let. Za poskytované služby ručí přímo letecká společnost nebo garant letu) 

Cena letenek do Egypta do :

HRG -  10 190 Kč / os.,  23 + 5 kg

RMF – 10 590 Kč / os., 23 + 5 kg

(o státních svátcích 01.05., 08.05., 05.07., 28.10. - příplatek + 1 500,- Kč).

Za zvýhodněnou cenu 500 Kč / os / obě cesty si lze doplatit navýšením na 32kg!!

Zajistit a poslat cenovou nabídku můžeme i na letenky z jiných let.společností jako je AirCairo, Vídeň a další…

 • přednostní rezervace horních kajut 1000 Kč/kajuta
 • bakšišné posádce 60 Euro/os.
 • egypt. vízum (25USD)
 • poplatek 30 Euro/os. za výjezd již 1. příletový den - po dohodě účastníků akce. Vyplutí 1.den Vám oproti běžnému programu umožní absolvovat 2-3 ponory navíc. Tato částka kryje jen náklady na povolení a posádku při této extra službě. Vyplutí je možné jen při dopoledním příletu a pokud je loď nachystaná k vyplutí (záleží na návratu předchozí skupiny, zásobování, dostupnosti paliva...)
 • nitrox do 32% - 8€/ 12l lahev, 10€/ 15l lahev, 100 Euro / neomezené plnění (láhev 12L), 120 Euro / neomezené plnění (láhev 15 L), unlimited 2x12 - 200 Euro
 • 15L láhve – 50€/týden, dvojče 2x12L – 90€
 • poplatek za potápění - 50 Euro/os

 

icona
instrukce.pdf
Velikost: 0,3 MiB
icona
seznam veci na safari.pdf
Velikost: 0,5 MiB
icona
rady a nabídky 2023.pdf
Velikost: 0,6 MiB

Používání WIFI zařízení v Egyptě (drony, dálkově řízeně kamery a teleskopy)

Cestující kteří přicházejí do Egypta přes jakékoliv egyptské letiště, není dovoleno přivést s sebou nebo vlastnit žádnou z výše uvedených věcí do Egypta. (Vyjímečně je možné  pouze po obdržení povolení od příslušného orgánu Ministerstva obrany). V případě porušení hrozí odsouzení na dobu 1-5 let a také finanční pokuta  včetně zabavení věcí.

 

Podmínky vstupu do země:

Občané ČR cestující do Egypta potřebují vstupní víza, které si mohou za poplatek zakoupit přímo na letišti v Hughadě, Marsa Alam, Sharm El Sheik atd. Podmínkou udělení víza je platný cestovní pas, který musí být platný i ponávratu minimálně 6 měsíců. 

Aktuální podmínky vstupu do Egypta naleznete: ZDE

 

check - in: od 12:00

check out: od 08:00

Není vypsán žádný termín. Kontaktujte nás na e-mailu info@topdive.cz
2