Potápění Egypt - Safari Brother Islands

KORÁLY, ŽRALOCI, NÁROČNOST STŘEDNÍ

SAFARI BROTHER ISLANDS

Jedinečné potápění pro milovníky žraloků, mant a dalších velkých pelaktických ryb, ale i příznivců vrakového potápění. Ostrůvky Big a Small Brother jsou přísně chráněnou mořskou rezervací nacházející se daleko na volném moři. Vzhledem ke své výjimečné poloze jsou bohatě porostlé měkkými i tvrdými korály a přitahují velké množství malých i velkých ryb. Z tohoto důvodu jsou považovány za nejlepší egyptskou potápěčskou lokalitu.

od 27 490 Kč

SAFARI BROTHER ISLANDS

aktuálně vypsané termíny na tuto akci najdete zde

Jedinečné potápění pro milovníky žraloků, mant a dalších velkých pelaktických ryb, ale i příznivců vrakového potápění. Ostrůvky Big a Small Brother jsou přísně chráněnou mořskou rezervací nacházející se daleko na volném moři. Vzhledem ke své výjimečné poloze jsou bohatě porostlé měkkými i tvrdými korály a přitahují velké množství malých i velkých ryb. Z tohoto důvodu jsou považovány za nejlepší egyptskou potápěčskou lokalitu.

ORIENTAČNÍ ITINERÁŘ:

1.den: přílet do Egypta - Hurgady, transfer do přístavu v Hurghadě či na jih do přístavu Marsa Ghaleb, nalodění

2.den: varianta 1: zahájení cesty z Hurghady, kontrolní ponor na Gotta abu Ramada – lokalita přezdívaná ,,Aquárium“ s bohatými korálovými zahradami a velkými hejny kranasů, chňapalů a ostatních drobných korálových ryb. 2 ponor na druhé straně stejného reefu nebo na vraku Hebat Allah - uměle potopený vrak nákladní lodi oblíbený především mezi technickými potápěči

varianta 2: zahájení cesty z Marsa Ghalebu, kontrolní ponor na přípobřežním reefu - Marsa  Shaona nebo Marsa Mubarak - zátoky s přípobřežními reefy a dnem porostlým mořskou trávou, která je oblíbenou potravou mořských želv (dorůstají zde díky dostatku potravy do nadprůměrných rozměrů) a dugongů. Možnost driftového ponoru z vnější strany reefu – korálové stěny a zahrady. V případě zájmu a při dobrém počasí další ponory na Elphistone - nejpopulárnější útes v této oblasti se strmými stěnami proslavený bohatou podmořskou  flórou i faunou - především žraloky dlouhoploutvými prohánějícími se často přímo pod kotvištěm lodí v bezprostřední blízkosti potápěčů… Kromě nich se tu často vyskytují i žraloci útesoví, šedí, brzy ráno kladivouni či liščí žraloci,…. Přes noc přejezd na Brothers…

3-5.den: potápění na útesech a vracích kolem Big a Little Brother vyhledávané především kvůli výskytu velkých ryb (žraloci bělocípí, dlouhoploutví, útesoví, lisci...při troše štěstí i kladivouni a manty...).Oba ostrůvky jsou pilíře sopečného původu čnějící k hladině z hloubky 300m

Big Brother: Severo-východní stěna – útes pokrytý měkkými korály spadající do hloubek pod 40m, s výskytem kladivounů, útesových i jiných žraloků, želv, velkých kaniců a spoustou dalších ryb.

Vrak nákladní lodě Numibia – tato loď potopená v r. 1901 se nachází na severním cípu Big Brother v hloubce 10-70m a za příhoného počasí nabízí výborné možnosti penetrací jejích vnitřních prostor včerně velké strojovny. Celá vnější část vraku je už bohatě pokryta porosty měkkých korálů a v jejím okolí můžete  při troše štěstí pozorovat hejna velkých ryb či šedé a liščí žřaloky či kladivouny. Z tohoto důvodu je tento vrak řazen mezi nejkrásnější v Rudém moři.

Severo-západní stěna – spadající opět příkře do hlubin. Zde můžete v v hloubce 35-60m spatřit vrak Aida II – velkou italskou transportní loď, která ztroskotala r. 1957 při přepravě vojáků. I zde máte šanci šanci vidět žraloky - především šedé a liščí

Jižní plato - na jaře a na podzim máte právě zde spatřit při ranních ponorech liščí žralky, kteří sem jezdí načistící stanice...

Little Brother - útes ještě bohatší na podmořskou faunu (měkké korály a obrovské gorgonie) i flóru než jeho Velký Bratr.  I zde potápění slibuje hlavně setkání s velkými rybami, žraloky, napoleony a při troše štěsti i želvami či mantami...

6-7.den: varianta 1: při návratu do Hurghady: Abu Kafan - nejkrásnější útes v oblasti Safagy s kolmými stěnami spadajícími do 100m hlubiny, pokrytými měkkými korály i velkými gorgoniemi. Jeho nejzajímavější částí je severní či jižní plato - zde máte možnost se setkat s množstvím ryb včetně tuňáků a menších žraloků, barakůd a vzácně i manty....  Potápění na vraku Salem Expres - trajektu, který najel na útes a ztroskotal při přepravě poutníků z Mekky 15.12.1991 a jenž je dodnes smutným pomníkem této velké tragédie, při níž zahynuly stovky cestujících. Panorama reef - druhý nejzajímavější reef v oblasti Safagy s nádherně bohatým severním platem, Ras Abu Soma či Middle reef, Hal-Hal…..

varianta 2: při návratu do Marsa Ghalebu: potápění na Ras Torombi - mělký hodně členitý reef s korálovými bloky, Marsa Shoana, Marsa Mubarak – zátoky s přípobřežními reefy a dnem porostlým mořskou trávou, která je oblíbenou potravou mořských želv (dorůstají zde díky dostatku potravy do nadprůměrných rozměrů) a dugongů, možnost driftového ponoru z vnější strany reefu – korálové stěny a zahrady. V případě zájmu a při dobrém počasí další ponory na Elphistone.

Tento den se dělají max. 2 ponory, po obědě návrat do přístavu.

8.den: návrat do ČR

!!!Tento program je pouze orientační - může být změněn na základě dohody účastníků akce, vlivem povětrnostních podmínek nebo z rozhodnutí kapitána lodi a pot. průvodce!!!

Další informace a přihlášky:

Top Dive s.r.o.

cesty za potápěním, škola potápění, obchod
Palackého 1430, Předklášteří 66602

Pavel Šenk  777 060596   pavel@topdive.cz

Petra Šenková  724 983464   petra@topdive.cz

NÍZKÁ SEZONA 

leden, únor, březen, červenec, srpen, prosinec  - z HRG 27 490 Kč, z Alamu 27 990 Kč

STŘEDNÍ SEZONA 

červen, září -z HRG 27 990 Kč, z Alamu 28 490 Kč

VYSOKÁ SEZONA 

duben, květen, říjen, listopad - z HRG 28 490 Kč, z Alamu 28 990 Kč

TOP SEZONA 

25.04 - 09.05., 24.10 - 07.11. 2020 - z HRG 28 990 Kč, z Alamu 29 490 Kč

Cena safari zahrnuje:

 • letenku Praha – Hurghada – Praha (Zajišťuje CA Ing. Pavel Šenk jakožto provizní prodejce CK/letecké společnosti garantující daný let. Za poskytované služby ručí přímo letecká společnost nebo garant letu)
 • 6-ti denní potápění (2-4ponory denně) na plně vybavené pot. lodi s posádkou a divemasterem, kompresory, generátory, čluny...
 • ubytování ve dvoulůžkových kajutách na lodi
 • plná penze během pobytu na lodi včetně nealko nápojů
 • zapůjčení potápěčské lahve(12L) a olov(opasek vlastní)
 • transfery v Egyptě - z a na letiště
 • pokud se nebude 1.nebo 7.noc spát na lodi- ubytování v hotelu
 • Váhový limit na běžně sjednávané letenky je 23kg + 5kg příruční zavazadlo (může se změnit dle podmínek letecké společnosti)

Cena nezahrnuje:

 • přednostní rezervace horních kajut 1000 Kč/kajuta
 • bakšišné posádce 40Euro/os.
 • egypt. vízum (25USD)
 • poplatek 25 Euro/os. za výjezd již 1. příletový den - po dohodě účastníků akce. Vyplutí 1.den Vám oproti běžnému programu umožní absolvovat 2-3 ponory navíc. Tato částka kryje jen náklady na povolení a posádku při této extra službě. Vyplutí je možné jen při dopoledním příletu a pokud je loď nachystaná k vyplutí (záleží na návratu předchozí skupiny, zásobování, dostupnosti paliva...)
 • nitrox do 32% - 5€/lahev, 60 Euro/ neomezené plnění (láhev 12L)
 • 15L láhve – 30€/týden, dvojče 2x12L – 50€, stage láhve – 10€/týden bez postrojů, 15€/týden s postroji
 • kursy potápění – P2/AOWD, basic nitrox, stress and rescue,…
 • poplatek za potápění v oblasti mořského parku Brother Islands - 50 Euro/os

 

icona
instrukce.pdf
Velikost: 0,3 MiB
icona
rady a nabídky.pdf
Velikost: 0,6 MiB
icona
seznam veci na safari.pdf
Velikost: 0,5 MiB

Používání WIFI zařízení v Egyptě (drony, dálkově řízeně kamery a teleskopy)

Cestující kteří přicházejí do Egypta přes jakékoliv egyptské letiště, není dovoleno přivést s sebou nebo vlastnit žádnou z výše uvedených věcí do Egypta. (Vyjímečně je možné  pouze po obdržení povolení od příslušného orgánu Ministerstva obrany). V případě porušení hrozí odsouzení na dobu 1-5 let a také finanční pokuta  včetně zabavení věcí.

 

Podmínky vstupu do země:

Občané ČR cestující do Egypta potřebují vstupní víza, které si mohou za poplatek zakoupit přímo na letišti v Hughadě, Marsa Alam, Sharm El Sheik atd. Podmínkou udělení víza je platný cestovní pas, který musí být platný i ponávratu minimálně 6 měsíců. 
Cestující jsou povinni doložit negativní PCR test (ne starší než 72hodin) na příletu do Hurghady nebo test provést na letišti v Hurghadě za cenu 30 USD. Nevztahuje se na děti mladší 6let.

Aktuální podmínky vstupu do Egypta naleznete: ZDE

 

Není vypsán žádný termín. Kontaktujte nás na e-mailu info@topdive.cz
2