Potápění Egypt - Safari Sever + Tiran Island

VRAKY, KORÁLY, DELFÍNI, NÁROČNOST – NÍZKÁ AŽ STŘEDNÍ

SAFARI SEVER & TIRANY

Oblíbená a zároveň na přeplavby nenáročná trasa vhodná pro méně i více zkušené potápěče. Toto safari nabízí kombinaci nejlepších vraků v severní části Rudého moře, mořskou rezervaci Ras Mohamed a jako bonus Tiranskou úžinu – jedinečnou lokalitu s několika reefy, které se táhnut napříč touto úžinou. Stěny těchto reefů spadají do velkých hloubek a jsou obtékýny proudy vytvářejícími ideální životní podmínky pro mořskou faunu i flóru. Především v období květen – září máte šanci se zde při ponorech setkat se žraloky lagunovými, šedými,  vzácně i kladivouny a při troše štěstí i velrybákem či mantou. Plus želvami a nespočtem drobných korálových rybek....

 

od 19 300 Kč

 

POTÁPĚČSKÉ SAFARI SEVER - VRAKY & TIRANSKÁ ÚŽINA

aktuálně vypsané termíny na tuto akci najdete zde

Oblíbená trasa vhodná pro méně i více zkušené potápěče. Toto safari nabízí kombinaci nejlepších vraků v severní části Rudého moře, mořskou rezervaci Ras Mohamed a především Tiranskou úžinu – jedinečnou lokalitu se stěnami spadajícími do velkých hloubek,  obtékanou proudy vytvářejícími ideální životní podmínky pro mořskou faunu i flóru. Především v období květen – září máte šanci se zde při ponorech setkat se žraloky lagunovými, šedými,  vzácně i kladivouny a při troše štěstí i velrybákem či mantou. Plus želvami a nespočtem drobných korálových rybek....

Orientační itinerář:


1.den:
přílet do Hurgady, transfer z letiště na jih do přístavu (cca 10min.), nalodění do 12.00 popř. dříve, v případě ranního příletu a připravenosti lodě po dohodě možnost vyrazit už první den - příplatek 30Euro/os

2.den: start směrem na sever, kontrolní ponor na Shaab El-Erg (reef ve tvaru podkovy s bohatou faunou (kanicové, murény, perutýni, stonefish, ropušnice, trnuchy, bodloci, glasfish,.....) i flórou. Tato lokalita je proslavena častými setkáními s místním hejnem delfínů. Odpoledne potápění na útesu Ahu Nahas, který se stal osudný min. 4 lodím:

Ghiannis D - nákladní loď o výtlaku 2900t potopená r. 1969. Hloubka 10-27m, vrak leží v současné době na levoboku souběžně s reefem a je rozlomen na 3části. Vzhledem k relativně snadným a bezpečným penetracím zadní nástavby se strojovnou a kapitánským můstkem je řazen mezi nejzajímavější v Rudém moři.

Carnatic - nejstarší,  relativně zachovalý vrak paroplachetnice (sloužící původně k přepravě zboží i pasažérů ) o výtlaku 1900tun  z  r. 1869.  Dle pověsti nebylo  dosud nalezeno  8 000 liber šterlingů ve zlatě převáženým při poslední plavbě.

Chrisola K. – další velký vrak s náladem dlaždic. Jeho nejzajímavější částí je rozsáhla strojovna v hloubce 15-20m.

Seastar zkroucený a poněkud rozlámaný vrak, který se dá proplout téměř celý včetně strojovny.

- odpoledně přejezd k Sinai, odpolední a noční ponor na Shaab Mahmudat - vrak lodi Dunraven (paroplachetnice, jejíž zachovalý trup leží kýlem vzhůru a jenž se dá téměř celý včetně strojovny proplavat)

3.den: mořský park Ras Mohammed – Shark reef, Jolanda reef, Shark observatory– oblast řazená mezi nejlepší světové potápěčské lokality se strmými stěnami spadajícími do velkých hloubek a možností výskytu žraloků či hejn pelaktických ryb.  odpoledně příjezd na Ras Mohamed

4. den: driftové potápění na reefech kolem ostrova Tiran Island:

Gordon Reef

Bohatý korálový útes na půli cesty mezi Sinají a Tiran Island. Významným rozpoznávacím znamením této lokality je vrak 108m dlouhé lodi Loullia, kterou údajně opilý ruský kapitan posadil přímo na reef. Na rozsáhlém JZ platu, hustě porostlém korály je nejzajímavějším místem tzv. Amphitheatre – Shark Point - místo, kde můžete hlavně ráno spatřit žraloky lagunové či útesové.

Woodhouse Reef

Prostřední úzký a relativně dlouhý reef mezi Thomas Reefem a Jackson Reefem. Nejzajímavější částí útesu je SV část s kaňonem přecházejícím v jeskyni v hloubce 30-50m - vedoucí souběžně se stěnou reefu.  Na této lokalitě můžete spatřit želvy, žraloky, kanice, napoleony a samozřejmě bohaté korálové porosty.

Jackson Reef

Nejsevernější útes v této oblasti Tiranu, proslavený především díky vraku obchodní lodí Lara, která se zde potopila v roce 1985. Část vraku se nachází na reefu, zbytek záďové části se nám podařilo v r. 2012 lokalizovat v hloubce 80m. Na reef navazuje plošina napojená na podmořský hřbet vedoucí k Woodhouse Reefu. 

Thomas Reef

Jeden z nejlepších reefů v severní části Rudého moře nabízející opět možnosti úžasných driftových ponorů podél stěn porostlých gorgoniemi i koloniemi černých korálů. V hloubce 35-ti metrů se otevírá kaňon směřující paralelně s útesem, se kterým ho spojuje několik skalních oblouků. Dno kaňonu je až v 90m. Kromě želv a napoleonů se i zde můžete setkat i se žraloky a dalšími pelaktickými rybami.

Kormoran

Chráněná laguna na západě Tiranského ostrova rozdělená korálovou bariérou na dvě části s hloubkou 10 - 12 metrů. Vně laguny lze absolvovat ponory na stěnách spadajících  do větších hloubek.

5. den: ranní ponor na Tiranech, dopoledne mořský park Ras Mohamed, odpolední či noční ponor na Thistlegormu

6. den: Shaab Ali –  potápění na jednom z nejlepších vraků světaThistlegornu (britské nákladní lodi potopené při německém leteckém útoku r. 1942 s celým nákladem vojenského materiálu – lokomotivami, vojenskými nákladními auty, puškami, velkým množstvím munice od nábojů do pušek po velké dělostřelecké granáty, výstrojí pro pěchotu,.....) podvečerní a noční ponor na Small Crack – členitý reef s mělkými korálovými zahradami…

- přejezd na Abu Nuhas, odpolední potápění na vracích či útesech v této oblasti

7.den: návrat směrem k Hurghádě, Shaab el Erg, Umm Gamar, Shaabrur Umm Gamar, Carless Reef – pohodové zakončení celé cesty potápěním na nejlepších útesech v oblasti Hurgády (krásné členité terény s průrvami a jeskyňkami, s velkými hejny ryb, výskytem napoleonů, tuňáků, vzacne i šedých útesových žraloků ci mant, scorpionfish, stonefish, perutýnů, velkých murén...... ). Tento den se dělají max. 2 ponory, po obědě návrat do přístavu v Hurgádě  (nocleh na lodi nebo v hotelu)

8.den: odlet do ČR

 

Další informace a přihlášky:

Top Dive s.r.o.

cesty za potápěním, škola potápění, obchod
Palackého 1430, Předklášteří 66602

Pavel Šenk  777 060596   pavel@topdive.cz

Petra Šenková  724 983464   petra@topdive.cz

NÍZKÁ SEZONA 

leden, únor, březen, červenec, srpen, prosinec  - 19 300 Kč

STŘEDNÍ SEZONA 

červen, září - 20 000 Kč

VYSOKÁ SEZONA 

duben, květen, říjen, listopad - 20 400 Kč

TOP SEZONA 

27.04-04.05., 04-11.05.  - 20 700 Kč

26.10-02.11., 02-09.11.  - 20 700 Kč 

 

Cena safari zahrnuje:

 • 6-ti denní potápění (2-4ponory denně) na plně vybavené pot. lodi s posádkou a divemasterem, kompresory, generátory, čluny...
 • ubytování ve dvoulůžkových kajutách na lodi
 • plná penze během pobytu na lodi včetně nealko nápojů
 • zapůjčení potápěčské lahve(12L) a olov(opasek vlastní)
 • transfery v Egyptě - z a na letiště
 • pokud se nebude 1.nebo 7.noc spát na lodi- ubytování v hotelu
 • Váhový limit na běžně sjednávané letenky je 23kg + 5kg příruční zavazadlo (může se změnit dle podmínek letecké společnosti)

Cena nezahrnuje:

 • letenku Praha – Egypt – Praha (zajišťuje CA Ing. Pavel Šenk jakožto provizní prodejce CK/letecké společnosti garantující daný let. Za poskytované služby ručí přímo letecká společnost nebo garant letu) 

Cena letenek do Egypta do :

HRG -  10 190 Kč / os.,  23 + 5 kg

RMF – 10 590 Kč / os., 23 + 5 kg

(o státních svátcích 01.05., 08.05., 05.07., 28.10. - příplatek + 1 500,- Kč).

Za zvýhodněnou cenu 500 Kč / os / obě cesty si lze doplatit navýšením na 32kg!!

Zajistit a poslat cenovou nabídku můžeme i na letenky z jiných let.společností jako je AirCairo, Vídeň a další…

 • přednostní rezervace horních kajut 1000 Kč/kajuta
 • bakšišné posádce 60 Euro/os.
 • egypt. vízum (25USD)
 • poplatek 30 Euro/os. za výjezd již 1. příletový den - po dohodě účastníků akce. Vyplutí 1.den Vám oproti běžnému programu umožní absolvovat 2-3 ponory navíc. Tato částka kryje jen náklady na povolení a posádku při této extra službě. Vyplutí je možné jen při dopoledním příletu a pokud je loď nachystaná k vyplutí (záleží na návratu předchozí skupiny, zásobování, dostupnosti paliva...)
 • nitrox do 32% - 8€/ 12l lahev, 10€/ 15l lahev, 100 Euro / neomezené plnění (láhev 12L), 120 Euro / neomezené plnění (láhev 15 L), unlimited 2x12 - 200 Euro
 • 15L láhve – 50€/týden, dvojče 2x12L – 90€
 • poplatek za potápění - 50 Euro/os
 • poplatek NAVY - 5 Euro/os.
icona
instrukce.pdf
Velikost: 0,3 MiB
icona
seznam veci na safari.pdf
Velikost: 0,5 MiB
icona
rady a nabídky 2023.pdf
Velikost: 0,6 MiB

Používání WIFI zařízení v Egyptě (drony, dálkově řízeně kamery a teleskopy)

Cestující kteří přicházejí do Egypta přes jakékoliv egyptské letiště, není dovoleno přivést s sebou nebo vlastnit žádnou z výše uvedených věcí do Egypta. (Vyjímečně je možné  pouze po obdržení povolení od příslušného orgánu Ministerstva obrany). V případě porušení hrozí odsouzení na dobu 1-5 let a také finanční pokuta  včetně zabavení věcí.

 

Podmínky vstupu do země:

Občané ČR cestující do Egypta potřebují vstupní víza, které si mohou za poplatek zakoupit přímo na letišti v Hughadě neboMarsa Alam. Podmínkou udělení víza je platný cestovní pas, který musí být platný i ponávratu minimálně 6 měsíců. 

Aktuální podmínky vstupu do Egypta naleznete: ZDE

 

check - in: od 12:00

check out: od 08:00

Není vypsán žádný termín. Kontaktujte nás na e-mailu info@topdive.cz
2