Potápění Egypt - Safari Sever & Tiran Island & Dahab

SEVER, TIRANY, DAHAB

V posledních letech jedna z nejoblíbeněších tras nabízející  možnost potápění na nejlepších vracích v severní části Rudého moře - Thistlegorm, Giannis D, Carnatic,.... mořskou rezervaci Ras Mohamed, Tiranskou úžinu a jako bohus i lokality v oblasti Dahabu - proslavenou Blue Hole i neméně zajímavý Canyon,...

od 20 900 Kč + letenka

VRAKY & TIRANSKÁ ÚŽINA & DAHAB

aktuálně vypsané termíny na tuto akci najdete zde
 

V posledních letech jedna z nejoblíbeněších tras nabízející  možnost potápění na nejlepších vracích v severní části Rudého moře - Thistlegorm, Giannis D, Carnatic,.... mořskou rezervaci Ras Mohamed, Tiranskou úžinu a jako bohus i lokality v oblasti Dahabu - proslavenou Blue Hole i neméně zajímavý Canyon,...

 

Orientační itinerář:

1.den: přílet do Egypta - Hurgady, transfer z letiště na jih do přístavu (cca 10min.), kolem 12hod nalodění (dle odletu předchozí skupiny možno i dříve), v případě ranního příletu a připravenosti lodě po dohodě možnost vyrazit už první den (příplatek 25 Euro/den/os.).

2.den: start směrem na sever, kontrolní ponor na Shaab El Erg - reef ve tvaru podkovy s bohatou faunou (kanicové, murény, perutýni, stonefish, ropušnice, trnuchy, bodloci, glasfish,.....) i flórou. Tato lokalita je proslavena častým výskytem hejna přátelských delfínů. Odpoledne potápění na útesu Ahu Nahas, který se stal osudný min. 4 lodím:

Giannis D - nákladní loď o výtlaku 2900t potopená r. 1969. Hloubka 10-27m, vrak leží v současné době na levoboku souběžně s reefem a je rozlomen na 3části. Vzhledem k relativně snadným a bezpečným penetracím zadní nástavby se strojovnou a kapitánským můstkem je řazen mezi nejzajímavější v Rudém moři.

Carnatic - nejstarší,  relativně zachovalý vrak paroplachetnice (sloužící původně k přepravě zboží i pasažérů ) o výtlaku 1900tun  z  r. 1869.  Dle pověsti nebylo  dosud nalezeno  8 000 liber šterlingů ve zlatě převáženým při poslední plavbě.

Chrisola K. – další velký vrak s náladem dlaždic. Jeho nejzajímavější částí je rozsáhla strojovna v hloubce 15-20m.

Seastar zkroucený a poněkud rozlámaný vrak, který se dá proplout téměř celý včetně strojovny

navečer přeplutí směrem k Sinai, Bacon Rock - vrak lodi u Dunaraven (paroplachetnice jejíž trup včetně strojovny je možné z větší části proplavat), místní reef

3.den: ranní ponor v oblasti mořského parku Ras Mohammed – Shark reef, Jolanda reef, Shark observatory – oblast řazená mezi nejlepší světové pot. lokality se strmými stěnami spadajícími do velkých hloubek a možností výskytu žraloků či hejn pelaktických ryb. Poté přejezd do oblasti Tiran Island:

 

Gordon Reef

Bohatý korálový útes na půli cesty mezi Sinají a Tiran Island. Neklamným rozpoznávacím znamením této lokality je vrak 108m dlouhé lodi Loullia, kterou opilý ruský kapitan posadil přímo na reef. Kromě rozlehlé JZ skalní lavice hustě porostlé korály je nejzajímavější částí reefu Amphitheatre – Shark Point, místo, kde můžete hlavně ráno spatřit žraloky lagunové.

 

Woodhouse Reef

Prostřední úzký a relativně dlouhý reef mezi Thomas Reefem a Jackson Reefem. Nejzajímavější částí útesu je SV část s kaňonem v hloubce 30m vedoucím souběžně se stěnou reefu a v hloubce 40-50 m přecházející v jeskyni.  Na této lokalitě můžete spatřit želvy, žraloky, kanice, napoleony a samozřejmě bohaté korálové porosty.

Jackson Reef

Nejsevernější útes v této oblasti Tiranu, proslavený především díky vraku obchodní lodí Lara, která se zde potopila v roce 1985. Navazuje na něj plošina napojená na podmořský hřbet vedoucí k Woodhouse Reefu. Kromě stěn nabízejících nádherné driftové ponory zde můžete spatřit želvy a velké pelaktické ryby včetně žraloků bělocípích, šedých útesových a v období mezi květnem a říjnem při troše štěstí i kladivouny.

 

Thomas Reef

Jeden z nejlepších reefů v severní části Rudého moře nabízející opět možnosti úžasných driftových ponorů podél stěn porostlých gorgoniemi i koloniemi černých korálů. V hloubce 35-ti metrů se otevírá zajímavý, extrémně hluboký kaňon, běžící paralelně s útesem se kterým ho spojuje několik skalních oblouků. Kromě častých želv a napoleonů se i zde můžete setkat se žraloky a dalšími pelaktickými rybami.

4.den- ranní a dopolední ponor na Tiranech, odpoledne přejezd do Dahabu ponor na některém z reefů v jižní části

5.den – ranní ponor na proslavené Blue Hole a Canyon – nejlepších lokalitách v této oblasti, přejezd na Tirany, odpolední a noční ponor v této oblasti nebo přejezd až na Thistlegorm.

6.den - Ras Mohamed, Shaab Ali –  potápění na jednom z nejlepších vraků světaThistlegornu (britské nákladní lodi potopené při německém leteckém útoku r. 1942 s celým nákladem vojenského materiálu – lokomotivami, vojenskými nákladními auta, puškami, velkým množstvím munice od nábojů do pušek po velké dělostřelecké granáty, výstrojí pro pěchotu,.....), pokud to podmínky dovolí tak noční ponor na tomto úžasném vraku, odpoledne přejezd na Abu Nuhas - vrakové či reefové potápění

7.den: návrat zpět k Hurghádě - Shaab El Erg, Umm Gamar, Shaabrur Umm Gamar, Carless Reef či El Fanous – pohodové zakončení celé cesty potápěním na nejlepších útesech v oblasti Hurgády (krásné členité terény s průrvami a jeskyňkami, s velkými hejny ryb, výskytem napoleonů, tuňáků, vzácně i šedých útesových žraloků ci mant, scorpionfish, stonefish, perutýnů, velkých murén...... ). Tento den se dělají max. 2 ponory, po obědě návrat do přístavu v Hurgádě  (nocleh na lodi nebo v hotelu)

8.den: odlet do ČR

 

Další informace a přihlášky:

Top Dive s.r.o.

cesty za potápěním, škola potápění, obchod
Palackého 1430, Předklášteří 66602
www.topdive.cz

 

Pavel Šenk  777 060596, pavel@topdive.cz

Petra Šenková  724 983464, petra@topdive.cz

NÍZKÁ SEZONA 

leden, únor, březen, červenec, srpen, prosinec  - 20 900 Kč

STŘEDNÍ SEZONA 

červen, září - 21 600 Kč

VYSOKÁ SEZONA 

duben, květen, říjen, listopad - 21 800 Kč

TOP SEZONA 

27.04-04.05., 04-11.05.  - 22 200 Kč

26.10-02.11., 02-09.11.  - 22 200 Kč 

 

Cena safari zahrnuje:

 • 6-ti denní potápění (2-4ponory denně) na plně vybavené pot. lodi s posádkou a divemasterem, kompresory, generátory, čluny...
 • ubytování ve dvoulůžkových kajutách na lodi
 • plná penze během pobytu na lodi včetně nealko nápojů
 • zapůjčení potápěčské lahve(12L) a olov(opasek vlastní)
 • transfery v Egyptě - z a na letiště
 • pokud se nebude 1.nebo 7.noc spát na lodi- ubytování v hotelu
 • Váhový limit na běžně sjednávané letenky je 23kg + 5kg příruční zavazadlo (může se změnit dle podmínek letecké společnosti)

Cena nezahrnuje:

 • letenku Praha – Egypt – Praha (zajišťuje CA Ing. Pavel Šenk jakožto provizní prodejce CK/letecké společnosti garantující daný let. Za poskytované služby ručí přímo letecká společnost nebo garant letu) 

Cena letenek do Egypta do :

HRG -  10 190 Kč / os.,  23 + 5 kg

RMF – 10 590 Kč / os., 23 + 5 kg

(o státních svátcích 01.05., 08.05., 05.07., 28.10. - příplatek + 1 500,- Kč).

Za zvýhodněnou cenu 500 Kč / os / obě cesty si lze doplatit navýšením na 32kg!!

Zajistit a poslat cenovou nabídku můžeme i na letenky z jiných let.společností jako je AirCairo, Vídeň a další…

 • přednostní rezervace horních kajut 1000 Kč/kajuta
 • bakšišné posádce 60 Euro/os.
 • egypt. vízum (25USD)
 • poplatek 30 Euro/os. za výjezd již 1. příletový den - po dohodě účastníků akce. Vyplutí 1.den Vám oproti běžnému programu umožní absolvovat 2-3 ponory navíc. Tato částka kryje jen náklady na povolení a posádku při této extra službě. Vyplutí je možné jen při dopoledním příletu a pokud je loď nachystaná k vyplutí (záleží na návratu předchozí skupiny, zásobování, dostupnosti paliva...)
 • nitrox do 32% - 8€/ 12l lahev, 10€/ 15l lahev, 100 Euro / neomezené plnění (láhev 12L), 120 Euro / neomezené plnění (láhev 15 L), unlimited 2x12 - 200 Euro
 • 15L láhve – 50€/týden, dvojče 2x12L – 90€
 • poplatek za potápění - 50 Euro/os
 • poplatek NAVY - 5 Euro/os.
icona
instrukce.pdf
Velikost: 0,3 MiB
icona
seznam veci na safari.pdf
Velikost: 0,5 MiB
icona
rady a nabídky 2023.pdf
Velikost: 0,6 MiB

Používání WIFI zařízení v Egyptě (drony, dálkově řízeně kamery a teleskopy)

Cestující kteří přicházejí do Egypta přes jakékoliv egyptské letiště, není dovoleno přivést s sebou nebo vlastnit žádnou z výše uvedených věcí do Egypta. (Vyjímečně je možné  pouze po obdržení povolení od příslušného orgánu Ministerstva obrany). V případě porušení hrozí odsouzení na dobu 1-5 let a také finanční pokuta  včetně zabavení věcí.

 

Podmínky vstupu do země:

Občané ČR cestující do Egypta potřebují vstupní víza, které si mohou za poplatek zakoupit přímo na letišti v Hughadě, Marsa Alam, Sharm El Sheik atd. Podmínkou udělení víza je platný cestovní pas, který musí být platný i ponávratu minimálně 6 měsíců. 

Aktuální podmínky vstupu do Egypta naleznete: ZDE

 

check - in: od 12:00

check out: od 08:00

TermínCenaPočet míst
20.07-27.07.202424 990 Kč4 místPoptat
2