Potápění Egypt - Severní safari

VRAKY, KORÁLY,  DELFÍNI, NÁROČNOST - NÍZKÁ

SEVERNÍ SAFARI

- jedna z méně náročných tras nabízí potápění na nejlepších vracích a útesech v sev. části Rudého moře. Kromě jednoho z nejproslulejších vraků na světě – Thistlegormu, nezrádnějšího útesu v Rudém moři – Abu Nuhas se 4vraky a unikátních útesů v chráněné oblasti Ras Mohamed se můžete těšit i na setkání s přátelskými delfíny hned na 4 lokalitách. Tato akce je vhodná i pro méně zkušené potápěče či nepotápěčský doprovod. 

od 18 600 Kč + letenka

SEVERNÍ SAFARI

Potápění na nejlepších vracích a útesech v severní části Rudého mořev četně jednoho z nejproslulejších vraků na světě – Thistlegormu, nezrádnějšího útesu v Rudém moři – Abu Nuhas se 4 vraky a unikátních útesů v chráněné oblasti Ras Mohamed...

ORIENTAČNÍ ITINERÁŘ:

 

1.den: odlet z ČR, přílet do Egypta - Hurgady, transfer z letiště do přístavu (cca 10min.), nalodění (výjímečně může být první nebo poslední noc ubytování  hotelu)

2.den: start směrem na sever, kontrolní/vyvažovací ponor na El Fanous West nebo Shaab El-Erg - reefu ve tvaru podkovy s mnoha možnostmi potápění a bohatou faunou (kanicové, murény, perutýni, stonefish, ropušnice, trnuchy, bodloci, glasfish,.....) a flórou. Obě tyto lokality jsou proslavené častým výskytem delfínů. Tento den se dělají 2 denní + dle zájmu 1 noční ponor. V ostatní dny je možné dle počasí absolvovat 3 denní + 1 noční ponor.

3.den: vrakové potápění – útes Ahu Nahas, který se stal osudný mnoha lodím: ponory k vrakům Carnatic - nejstarší, velmi zachovalý vrak paroplachetnice z r. 1869, ve kterém se podle pověsti stále nachází nikdy nenalezených 8 000 zlatých liber šterlingů), velké nákladní lodě: Giannis D. - rozlomená na 3 části z nichž nejzajímavější zadní část s kapitánským můstkem a strojovnou nabízí možnosti bezpečného prozkoumávání vnitřních prostor, Chrisola K. nebo Seastar - další velké nákladní lodě umožňující relativně bezpečné penetrace téměř všech jejich vnitřních prostorV průlivu vedoucímu k místu kde kotví safari lodě se často vyskytuje hejno přátelských delfínů...

4.den: Shaab Ali – celodenní potápění na jednom z nejlepších vraků světa – Thistlegornu - britské nákladní lodi potopené za 2.světové války při německém leteckém útoku i s celým nákladem vojenského materiálu – 2 částmi lokomotiv, vagony, vojenskými nákladními auty, desítkami motorek, puškami, municí, malými pěchotními tančíky, velkými dělostřeleckými granáty a protiletadlovými děli na zádi atd...). Dle schopností skupiny a počasí se snažíme dělat i noční ponor na Thistlegormu, který je nezapomenutelným zážitkem každého potápěče... Popř. podvečerní a noční ponor na Small Crack – členitý reef s mělkými korálovými zahradami…

5.den: mořský park Ras MohammedShark reef, Jolanda reef – oblast řazená mezi nejlepší světové potápěčské lokality, se strmými stěnami spadajícími do velkých hloubek a možností výskytu žraloků, tuňáku, želv, murén, kranasů.... Díky pravidelným proudům a množství živin je toto místo pokryto bohatými porosty měkkých i tvrdých korálů a je zde samozřejmě i nadprůměrné množství ryb. Ponor na vraku lodi Dunraven (lokalita Shaag Rock) – paroplachetnice z konce 19.století. 

6.den: potápění na reefech kolem ostrova Small Gubal – lokality vyznačující se velkým množstvím ryb ( i zde je častý výskyt delfínů, velkých tuňáků, murén,.. a bohatými porosty korálů (možnost driftových ponorů). Vrak lodi Ulysses - další ztroskotaná paroplachetnice, která je v současné době už krásně porostlá trvdými i měkkými korály.

7.den: potápění na Umm Gamar, Shaabrur Umm Gamar či Carless Reef – pohodové zakončení celé cesty potápěním na nejlepších útesech v oblasti Hurgády (krásné členité terény s průrvami a jeskyňkami, s velkými hejny ryb, výskytem napoleonů, tuňáků, vzacne i šedých útesových žraloků ci mant, scorpionfish, stonefish, perutýnů, velkých murén......)

Tento den se dělají max. 2 ponory, po obědě návrat do přístavu v Hurghádě (nocleh na lodi nebo v hotelu)

8.den: transfer na letiště, odlet do ČR

!!!Tento program je pouze orientační - může být změněn na základě dohody účastníků akce, vlivem povětrnostních podmínek nebo z rozhodnutí kapitána lodi a pot. průvodce!!!

 

Další informace a přihlášky:

Top Dive s.r.o.

cesty za potápěním, škola potápění, obchod
Palackého 1430, Předklášteří 66602

Pavel Šenk  777 060596   pavel@topdive.cz

Petra Šenková  724 983464   petra@topdive.cz

 

 

NÍZKÁ SEZONA 

prosinec-březen, srpen  - 18 600 Kč

STŘEDNÍ SEZONA 

červen, červenec, září -19 300 Kč

VYSOKÁ SEZONA 

duben, květen, říjen, listopad -19 600 Kč

TOP SEZONA 

27.04-04.05., 04-11.05.  - 19 900 Kč

26.10-02.11., 02-09.11.  - 19 900 Kč 

 

Cena safari zahrnuje:

 • 6-ti denní potápění (2-4ponory denně) na plně vybavené pot. lodi s posádkou a divemasterem, kompresory, generátory, čluny...
 • ubytování ve dvoulůžkových kajutách na lodi
 • plná penze během pobytu na lodi včetně nealko nápojů
 • zapůjčení potápěčské lahve(12L) a olov(opasek vlastní)
 • transfery v Egyptě - z a na letiště
 • pokud se nebude 1.nebo 7.noc spát na lodi- ubytování v hotelu
 • Váhový limit na běžně sjednávané letenky je 23kg + 5kg příruční zavazadlo (může se změnit dle podmínek letecké společnosti)

Cena nezahrnuje:

 • letenku Praha – Egypt – Praha (zajišťuje CA Ing. Pavel Šenk jakožto provizní prodejce CK/letecké společnosti garantující daný let. Za poskytované služby ručí přímo letecká společnost nebo garant letu) 

Cena letenek do Egypta do :

HRG -  10 190 Kč / os.,  23 + 5 kg

RMF – 10 590 Kč / os., 23 + 5 kg

(o státních svátcích 01.05., 08.05., 05.07., 28.10. - příplatek + 1 500,- Kč).

Za zvýhodněnou cenu 500 Kč / os / obě cesty si lze doplatit navýšením na 32kg!!

Zajistit a poslat cenovou nabídku můžeme i na letenky z jiných let.společností jako je AirCairo, Vídeň a další…

 • přednostní rezervace horních kajut 1000 Kč/kajuta
 • bakšišné posádce 60 Euro/os.
 • egypt. vízum (25USD)
 • poplatek 30 Euro/os. za výjezd již 1. příletový den - po dohodě účastníků akce. Vyplutí 1.den Vám oproti běžnému programu umožní absolvovat 2-3 ponory navíc. Tato částka kryje jen náklady na povolení a posádku při této extra službě. Vyplutí je možné jen při dopoledním příletu a pokud je loď nachystaná k vyplutí (záleží na návratu předchozí skupiny, zásobování, dostupnosti paliva...)
 • nitrox do 32% - 8€/ 12l lahev, 10€/ 15l lahev, 100 Euro / neomezené plnění (láhev 12L), 120 Euro / neomezené plnění (láhev 15 L), unlimited 2x12 - 200 Euro
 • 15L láhve – 50€/týden, dvojče 2x12L – 90€
 • poplatek za potápění - 50 Euro/os
 • poplatek NAVY - 5 Euro/os.
icona
instrukce.pdf
Velikost: 0,3 MiB
icona
seznam veci na safari.pdf
Velikost: 0,5 MiB
icona
rady a nabídky 2023.pdf
Velikost: 0,6 MiB

Používání WIFI zařízení v Egyptě (drony, dálkově řízeně kamery a teleskopy)

Cestující kteří přicházejí do Egypta přes jakékoliv egyptské letiště, není dovoleno přivést s sebou nebo vlastnit žádnou z výše uvedených věcí do Egypta. (Vyjímečně je možné  pouze po obdržení povolení od příslušného orgánu Ministerstva obrany). V případě porušení hrozí odsouzení na dobu 1-5 let a také finanční pokuta  včetně zabavení věcí.

 

Podmínky vstupu do země:

Občané ČR cestující do Egypta potřebují vstupní víza, které si mohou za poplatek zakoupit přímo na letišti v Hughadě, Marsa Alam, Sharm El Sheik atd. Podmínkou udělení víza je platný cestovní pas, který musí být platný i ponávratu minimálně 6 měsíců. 

Aktuální podmínky vstupu do Egypta naleznete: ZDE

 

check - in: od 12:00

check out: od 08:00 do 9.00 nebo dle dohody

- pokud je to možné (v návaznosti na předchozí a následující skupinu tak se snažíme zajistit nalodění ihned po příletu a vylodění co nejpozději před odjezdem na letiště)

 

TermínCenaPočet míst
06.07-13.07.202418 600 Kč + letenka10 místPoptat
2