Potápění Filipíny - Malapascua + Palau

ŽRALOCI, VRAKY, KORÁLY, ŽELVY, NÁROČNOST - STŘEDNÍ

FILIPÍNY + MIKRONÉSIE

MALAPASCUA, PALAU

Pro všechny zájemce o exoticé potápění jsme připravili exclusivní akci směřující do jedněch z neatraktivnějších potápěčských destinací - na Filipíny a Palau – země tisíce ostrovů. Zde s námi můžete navštívit proslavenou potápěčskou destinaci -  Malapasqua – kouzelný ostrovní ráj s poklidnou atmosférou, písčitou pláží a neskutečným podvodním bohatstvím – liščími a útesovými žraloky, mantami, při troše štěstí i hejny kladivounů, obrovským vrakem trajektu Dona Marylin i několika dalších vraků z 2. světové války.  Podvodní fotografové zde ocení  zároveň neskutečně bohatý makro život.

od 79 900 Kč

POTÁPĚNÍ FILIPÍNY, MIKRONÉSIE

MALAPASCUA, PALAU

termín: na vyžádání

 

Pro všechny zájemce o exoticé potápění jsme připravili exclusivní akci směřující do jedněch z neatraktivnějších potápěčských destinací - na Filipíny a Palau – země tisíce ostrovů. Zde s námi můžete navštívit proslavenou potápěčskou destinaci -  Malapasqua – kouzelný ostrovní ráj s poklidnou atmosférou, písčitou pláží a neskutečným podvodním bohatstvím – liščími a útesovými žraloky, mantami, při troše štěstí i hejny kladivounů, obrovským vrakem trajektu Dona Marylin i několika dalších vraků z 2. světové války.  Podvodní fotografové zde ocení  zároveň neskutečně bohatý makro život.

Následně se přesuneme do Mikronésie – ostrovního státečku Palau tvořeného 350 ostrůvky obklopenými jedněmi z nejméně dotčených korálových útesu na světě!! Tato destinace je řazena mezi 10 nejlepších světových potápěčských lokalit a kromě korálových útesů, bohatého makroživota i obrovských hejn ryb nabízí jako největší lákadlo setkání se žraloky šedými, černocípími, bělocípími, stříbrocípími, mantami a při troše štěstí i kladivouny
či velrybími žraloky. Kromě toho je s cca 60 vraky i jednou z nejlepších vrakových lokalit na světě.

Program:

1. den - odlet  z Prahy se společností Korean Air (váhový limit 32kg na hlavní zavazadlo), přes Soul do Manily na Filipínách.

2. - 7. den -  přelet vnitrostátní linkou na ostrov Cebu, transfer busem a lodí  na ostrůvek Malapascua - osamělý ostrůvek o rozloze 1x2km na severním cípu hlavního ostrova Cebu. Toto kouzelné místo je díky svojí relativní izolovanosti dosud nedotčeno masovým turismem a kromě rybolovu žije hlavně potápěním.

Ubytování je zajišťovno resortu střední kvality – s vlastním WC, teplou vodou a klimatizací.

Potápění na níže uvedených lokalitách.

Stravování – snídaně v ceně v restauraci nad potápěčskou bází, obědy a večeře v místních restauracích (ceny na Filipínách odpovídají cca cenám v ČR)

Potápění na níže uvedených lokalitách.

Potápěčské lokality - při pobřeží ostrova Malapascua nebo v jeho blízkosti (do 2hod. plavby) se nachází cca 25 běžně potápěných lokalit proslavených výskytem liščích žraloků, sezónně mant i kladivounů a především bohatým makro životem + 5vraků.

Výjezdy na vzdálenější lokality, rezervace a noční ponory jsou za příplatek k základnímu paketu ponorů zahrnutého do ceny této akce.

Monad schoal – čisticí stanice liščích žraloků kam se jezdí především na brzké ranních ponory. Jde o podmořskou horu zvedající se z hloubky 200m a žraloci vyjíždějí z hloubky až na její vrchol ve 26m, kde na ně čekají na čistící stanici potápěči. Pokud máte štěstí, můžete za ponor zahlédnout i 4-6kusů, ale stejně tak i žádného.. Občas se zde jako bonus objevují i rejnoci, siby, manty, kladivouni či japonští turisté...

Kimud schoal – další podmořská hora poblíž Monad schoal. I zde se můžete setkat se žraloky liščími, sibami a hlavně sezónně i hejny až 50ks kladivounů. Navíc na rozdíl od Monad schoal,  jehož vrchol je poměrně zničený, je vrchol Kimud schoal pokryt tvrdými korály a stěny měkkými korály. Kromě velkých ryb a paryb zde můžete najít mnoho nádherných nahožábrých plžů, krevetek a dalších drobných breberek.

Manta point – čistící stanice mant. Nejsou zde sice tak časté jako liščí žraloci, ale přesto je šance na setkání s nimi vysoká.

Gato Island – jedna z nejkrásnějších místních lokalit, mořská rezervace s bohatou mořskou faunou i flórou: mořskými hady,  koníky, nahožábrými plži, rozedranci a ropušnicemi, útesovými žraloky, murénami, sépiemi i hejny makrel…

Lapus Lapus – typická makro lokalita s nádhernými korálovými porosty. Kromě perutýnů, ropušnic, sépií a běžných korálových ryb zde máte šanci najít spoustu druhů nahožábrých plžíků, krevetek a porcelánových krabů.

 

Vrakové potápění:

Dona Marylin – filipínský Titanic. Tento 100m dlouhý trajekt zajišťující přepravu cestujících mezi Cebu a Manilou ztroskotal při tajfunu před 20ti lety. V současné době je už vrak, nacházející se v hloubce 18-32m, součástí mořského ekosystému. Jeho vnější části pokrývají zdravé měkké korály a poskytuje útočiště rybám dorůstajícím zde nadprůměrných rozměrů. Při troše pozornosti šanci můžete i zde najít zajímavé makro živočichy včetně krevetek, krabů a nahožábrých plžíků.

Tapilon wreck – japonská nákladní loď torpédovaná za 2.svět. války. V současné době je vrak rozlomen na několik částí a je domovem několika tisícového hejna malých barakud.

Pioneer wreck – japonský dělový člun dlouhý 60m potopený opět po zásahu torpédem. Vzhledem k hloubce 42-54m je tento vrak mimořádně zachovalý, ale zároveň dostupný jen technickým potápěčům.

Speciální ponory:

Sunset dive na lokalitě Lighthouse - jedním z nejúžasnějších zážitků oblíbeným mezi místními potápěči je ponor na rozhraní dne a noci.

Lighthouse je jedním z mála míst na světě, kde máte možnost spatřit nádherně pestrobarevné Mandarin fish odpočívající na korálech a tudíž ochotně pózujících fotografům. Kromě nich zde mají svůj domov i žlutí mořští koníci, větevníčci, krevetky, několik druhů krabů, nahožábrých plžíků, drobných sépií atd…  Prostě jeden z nezapomenutelných nočních ponorů.

Mug dive na lokalitě Ka Osting – tzv. „ponory na blátě“ se mohou zdát mnoha potápěčům spíš jako špatný vtip nicméně mezi potápěčskými fajnšmekry a fotografy patří k vyhledávaným a vysoce ceněným typům ponorů díky výskytu různých endemických živočichů, které jinde nenajdete. Kromě vzácných druhů nahožábrých plžů se zde vyskytují ohnivé ježovky, zebří a porcelánoví krabíci, trpasličí perutýni, hairy frogfish, straškové a další druhy krevetek…

8. den: transfer z Cebu do Manily -  noční let z Manily na Palau (cca 2,5hodiny letu), přílet na Koror, do hlavního a jediného většího města na Palau, ubytování v hotelu Sea Passion /4 hvězdy se snídaní/

9. den: odpočinek, nebo dle dohody účastníků akce zahájení potápění - odpolední check dive na housreefu

9. - 14.den: celodenní výjezdy za potápěním. Bližší info o potápění viz níže. V ceně je 11 ponorů + výlet na Yellyfish lake (šnorchlování) + v případě zájmu ponory na house reefu u pot. základny (makroživot - harlekýnci, nahožábří,..)

15. den: v případě zájmu pronájem aut a celodenní výlet kolem hlavního ostrova nebo za příplatek šnorchlování či další program na moři. Navečer odjezd na letiště a odlet do Manily, nocleh v Manile

16. den: odlet z Manily do ČR

17. den: přílet do ČR

Další informace a přihlášky:

Top Dive s.r.o.

cesty za potápěním, škola potápění, obchod
Palackého 1430, Předklášteří 66602

Pavel Šenk  777 060596   pavel@topdive.cz

Petra Šenková  724 983464   petra@topdive.cz

Cena na vyžádání

 

Cena zahrnuje:

-  ubytování v rezortech střední kvality + hotel v Manile,

-  2x přelet místními aerolinkami na trase Manila – Cebu a zpět,

-  trajekty, transfery mezi resorty.

-  základní paket 19 ponorů (8 na Malapascua, 11 na Palau + neomezené potápění na house reedu na Palau, nitrox při potápění na Palau zdarma)

 • letenka  Praha (Vídeň) – Manila a zpět, Manila -  Koror a zpět (zajišťuje CA Ing. Pavel Šenk, jakožto provizní prodejce dané letecké společnosti. Za poskytované služby ručí daná letecká společnost)
 • transfery a ubytování na Filipínách – dle odletových času 6-7dní, 5-6 nocí v resortu či hotelu střední kvality
 • 8dní, 7nocí ubytování v resortu střední kvality na Palau
 • transfery na Cororu (z letiště do resortu a zpět), transfery z resortu na potápěčskou bázi a zpět
 • 5 dnů potápění /11 ponorů + neomezené potápění na housreefu na Palau, 8 ponorů na Malapascua
 • místní divemasteři/instruktoři, láhve, závaží
 • Nitrox během potápění na Palau pro držitele dané kvalifikace


Cena nezahrnuje:

 • Palau  Green tax 35 USD, v případě potápění na Peleliu 20USD, Rock Island 50USD, Jellyfish lake 100USD popř. další místní taxy
 • odletové taxy z Palau i Filipín
 • povolení na Devilfish City
 • příplatek za 4 hvězdičkový hotel na Palau – Sea Passion se snídaní,pokoj s výhledem na moře nebo do zahrady hotelu/300-400 USD/
 • ponory nad rámec programu – 3. ponor denně na Palau - 40USD
 • letištní odletové či příletové poplatky
 • pronájem výstroje
 • cestovní a potápěčské pojištění
 • další případné nezahrnuté výdaje za výlety a potápěčské výjezdy na vzdálené lokality mimo běžný program – např. Peleliu, Gato Island, noční ponory atd,výlet kolem ostrova pronajatým autem, vyhlídkové lety,  …
 • stravu
 • ostatní výše neuvedené
 • pojištění zájezdu a letenek na storno/možnost pojistění za cenu 2.500Kč/

 

- stravování (ceny většinou nižší či max stejné jako v ČR),

- případné poplatky za nadváhu při přeletu letadlem z Manily na Cebu,

- potápění nad rámec programu cca 30 USD/ponor, případné příplatky za výjezdy na vzdálenější lokality, rezervace či noční ponory

- ubytování nad rámec programu cca 30USd/os/noc, příplatek za singl pokoj
cca 15-20 USD/noc, extra výlety, odletové taxy a další výše neuvedené

Není vypsán žádný termín. Kontaktujte nás na e-mailu info@topdive.cz
2