Potápění Filipíny - The best of Cebu: Bohol + Malapascua

ŽRALOCI, KORÁLY, ŽELVY, VHODNÉ I PRO NEPOTÁPĚČE, NÁROČNOST – NÍZKÁ AŽ STŘEDNÍ

THE BEST OF CEBU - BOHOL, MALAPASCUA

- zúčastněte se potápěčské akce směřující do jedné z nejexotičtějších potápěčských destinací - na Filipíny – země tisíce ostrovů. Zde s námi můžete navštívit dvě proslavené potápěčské destinace v okolí ostrova Cebu: Bohol – Panglao – známou potápěčskou destinaci nabízející bohatý podmořský život i výlety za krásami Filipín na pevnině.  Malapasqua – kouzelný ostrovní ráj s poklidnou atmosférou, písčitou pláží a neskutečným podvodním bohatstvím – liščími a útesovími žraloky, mantami, při troše štěstí i hejny kladivounů, obrovským vrakem trajektu Dona Marylin i několika dalších vraků z 2.svět. války.  Podvodní fotografové zde ocení  zároveň neskutečně bohatý makro život.

od 1 100 USD

BOHOL, MALAPASCUA

pro skupiny od 6ti osob kdykoli dle zájmu

- zúčastněte se potápěčské akce směřující do jedné z nejexotičtějších potápěčských destinací - na Filipíny – země tisíce ostrovů. Zde s námi můžete navštívit dvě proslavené potápěčské destinace v okolí ostrova Cebu: Bohol – Panglao – známou potápěčskou destinaci nabízející bohatý podmořský život i výlety za krásami Filipín na pevnině.  Malapasqua – kouzelný ostrovní ráj s poklidnou atmosférou, písčitou pláží a neskutečným podvodním bohatstvím – liščími a útesovími žraloky, mantami, při troše štěstí i hejny kladivounů, obrovským vrakem trajektu Dona Marylin i několika dalších vraků z 2.svět. války.  Podvodní fotografové zde ocení  zároveň neskutečně bohatý makro život.

 

1.den - odlet  z Prahy nebo Vídně

2.den -  přílet do Cebu na Filipínách, dle doby příletu přímo transfer na Malapascu nebo ubytování a dle zájmu prohlídka města

3.den -  transfer na ostrůvek Malapascua - osamělý ostrůvek o rozloze 1x2km na severním cípu hlavního ostrova Cebu. Toto kouzelné místo je díky svojí relativní izolovanosti dosud nedotčeno masovým turismem a kromě rybolovu žije hlavně potápěním.

Ubytování je zajišťovno resortu střední kvality – s vlastním WC, teplou vodou a klimatizací.

4-7.den - potápění na níže uvedených lokalitách.

Stravování – snídaně v ceně v restauraci nad potápěčskou bází, obědy a večeře v místních restauracích (ceny na Filipínách odpovídají cca cenám v ČR)

8.den – transfer zpět do Cebu a odtud lodí na ostrov Bohol – Pangalao – Alona beach. Ubytování opět v resortu střední kvality. Stravování v místních restauracích.

9-11.den – potápění na níže uvedených lokalitách.

Pobyt na ostrově Panglao nabízí kromě potápění i ideální možnosti k výletům – především na proslavené Chocolate Hills, k vodopádům v džungli, na rýžové terasy, jeskyně, motýlí rezervace, muzeum mušlí či nejstarší křesťanské kostely v této oblasti. Vyhlášenou atrakcí a zároveň symbolem tohoto ostrova jsou primáti Tarsier / Nártouni – považovaní za nejmenší opičky světa. I když tito drobní tvorové s velkýma očima opičky skutečně připomínají a jsou s nimi příbuzní tvoří v rámci primátů zvláštní skupinu.

V případě zájmu je možné i odtud podniknout jednodenní výjezd na velrybí žraloky na Oslobu.

12.den – volno - možnost výletů nebo dalšího potápění

13.den – transfer  zpět do Cebu, odlet do Evropy.

14.den – přílet do Prahy či Vídně

 

Potápění v okolí ostrova Panglao – Alona Beach:

Potápěčské lokality – v okolí Alona Beach se nachází mnoho zajímavých potápěčských lokalit různých obtížností. Výjezdy na vzdálenější lokality, rezervace a noční ponory jsou za příplatek k základnímu paketu ponorů zahrnutého do ceny této akce.

Alona beach home reef - přípobřežní reef jen několik min. jízdy od pot. centra. Max. hlouka 25m, na první pohled normální reef nicméně s dobrým průvodcem plný drobného života – frogfish, větevníčci, mořští koníci, nahožábří plži, krevetky,..

Kalipayan – další mělčí reef s přechody korálových bloků a písku. I zde můžete kromě větších ryb najít hodně makro života. Obě výše uvedené lokality jsou ideální pro noční ponory

Balicasag – malý ostrůvek ležící 45min jízdy JZ od Alona Beach. Celý ostrov je obkopen reefem, který je vzhledem k zákazu rybolovu mimořádně bohatý a nedotčený

Cabilao – další ostrůvek vzdálený cca 90min. jízdy člunem od Alona Beach. Tato destinace je proslavena nádhernými korálovými zahradami i stěnami spadajícími do velkých hloubek – na nich máte šanci spatřit velké pelaktické ryby – tuňáky, barakudy, napoleony a při troše štěstí i manty a kladivouny.

Pamilacan – poslední zajímavý ostrůvek vzdálený cca 45min jízdy od Alona Beach, reefy v jeho okolí jsou sice částečně poničené nezákonným rybolovem, přesto nabízejí zajímavé ponory a setkání s velkými mořskými živočichy.

Po cestě na tuto destinaci je možno absolvovat ponor na Snake island – reefu s velkou koncentrací mořských hadů – vodnářů.

 

Potápění na lokalitách v okolí ostrova Malapasqua:

Potápěčské lokality - při pobřeží ostrova Malapascua nebo v jeho blízkosti (do 2hod. plavby) se nachází cca 25 běžně potápěných lokalit proslavených výskytem liščích žraloků, sezónně mant i kladivounů a především bohatým makro životem + 5vraků.

Výjezdy na vzdálenější lokality, rezervace a noční ponory jsou za příplatek k základnímu paketu ponorů zahrnutého do ceny této akce.

 

Monad schoal – čisticí stanice liščích žraloků kam se jezdí především na brzké ranních ponory. Jde o podmořskou horu zvedající se z hloubky 200m a žraloci vyjíždějí z hloubky až na její vrchol ve 26m, kde na ně čekají na čistící stanici potápěči. Pokud máte štěstí, můžete za ponor zahlédnout i 4-6kusů, ale stejně tak i žádného.. Občas se zde jako bonus objevují i rejnoci, siby, manty, kladivouni či japonští turisté...

Kimud schoal – další podmořská hora poblíž Monad schoal. I zde se můžete setkat se žraloky liščími, sibami a hlavně sezónně i hejny až 50ks kladivounů. Navíc na rozdíl od Monad schoal,  jehož vrchol je poměrně zničený, je vrchol Kimud schoal pokryt tvrdými korály a stěny měkkými korály. Kromě velkých ryb a paryb zde můžete najít mnoho nádherných nahožábrých plžů, krevetek a dalších drobných breberek.

Manta point – čistící stanice mant. Nejsou zde sice tak časté jako liščí žraloci, ale přesto je šance na setkání s nimi vysoká.

Gato Island – jedna z nejkrásnějších místních lokalit, mořská rezervace s bohatou mořskou faunou i flórou: mořskými hady,  koníky, nahožábrými plži, rozedranci a ropušnicemi, útesovými žraloky, murénami, sépiemi i hejny makrel…

Lapus Lapus – typická makro lokalita s nádhernými korálovými porosty. Kromě perutýnů, ropušnic, sépií a běžných korálových ryb zde máte šanci najít spoustu druhů nahožábrých plžíků, krevetek a porcelánových krabů.

 

Vrakové potápění:

Dona Marylin – filipínský Titanic. Tento 100m dlouhý trajekt zajišťující přepravu cestujících mezi Cebu a Manilou ztroskotal při tajfunu před 20ti lety. V současné době je už vrak, nacházející se v hloubce 18-32m, součástí mořského ekosystému. Jeho vnější části pokrývají zdravé měkké korály a poskytuje útočiště rybám dorůstajícím zde nadprůměrných rozměrů. Při troše pozornosti šanci můžete i zde najít zajímavé makro živočichy včetně krevetek, krabů a nahožábrých plžíků.

Tapilon wreck – japonská nákladní loď torpédovaná za 2.svět. války. V současné době je vrak rozlomen na několik částí a je domovem několika tisícového hejna malých barakud.

Pioneer wreck – japonský dělový člun dlouhý 60m potopený opět po zásahu torpédem. Vzhledem k hloubce 42-54m je tento vrak mimořádně zachovalý, ale zároveň dostupný jen technickým potápěčům.

 

Speciální ponory:

 

Sunset dive na lokalitě Lighthouse - jedním z nejúžasnějších zážitků oblíbeným mezi místními potápěči je ponor na rozhraní dne a noci.

Lighthouse je jedním z mála míst na světě, kde máte možnost spatřit nádherně pestrobarevné Mandarin fish odpočívající na korálech a tudíž ochotně pózujících fotografům. Kromě nich zde mají svůj domov i žlutí mořští koníci, větevníčci, krevetky, několik druhů krabů, nahožábrých plžíků, drobných sépií atd…  Prostě jeden z nezapomenutelných nočních ponorů.

Mug dive na lokalitě Ka Osting – tzv. „ponory na blátě“ se mohou zdát mnoha potápěčům spíš jako špatný vtip nicméně mezi potápěčskými fajnšmekry a fotografy patří k vyhledávaným a vysoce ceněným typům ponorů díky výskytu různých endemických živočichů, které jinde nenajdete. Kromě vzácných druhů nahožábrých plžů se zde vyskytují ohnivé ježovky, zebří a porcelánoví krabíci, trpasličí perutýni, hairy frogfish, straškové a další druhy krevetek…

 

Další informace a přihlášky:

Top Dive s.r.o.

cesty za potápěním, škola potápění, obchod
Palackého 1430, Předklášteří 66602

Pavel Šenk  777 060596   pavel@topdive.cz

Petra Šenková  724 983464   petra@topdive.czCeny na vyžádání.

 

 

Cena zahrnuje:

- 11x ubytování v rezortech střední kvality (klimatizované, vlastní koupelna,...)

-  trajekty, transfery mezi resorty, českého průvodce

-  základní paket 14ti ponorů (8 na Malapascua, 6 Panglao)

- snídaně na Malapasce

 

Cena nezahrnuje:

- letenku (zajišťuje CA Ing. Pavel Šenk. jakožto provizní prodejce dané letecké společnosti. Za poskytované služby ručí daná letecká společnost)

- stravování (ceny většinou nižší či max stejné jako v ČR),

- případné poplatky za nadváhu při přeletu letadlem z Manily na Cebu,

- potápění nad rámec programu cca 30 USD/ponor, případné příplatky za výjezdy na vzdálenější lokality, rezervace či noční ponory

- ubytování nad rámec programu cca 30USd/os/noc, příplatek za singl pokoj cca 15-20 USD/noc, extra výlety a další výše neuvedené

- místní potápěčské poplatky za potápění v rezervacích či na vzdálených lokalitách, odletovou taxu 750 Php

- suchozemské výlety

Není vypsán žádný termín. Kontaktujte nás na e-mailu info@topdive.cz
2