Potápění Kostarika - Kokosový ostrov

ŽRALOCI, MANTY,  NÁROČNOST – STŘEDNÍ AŽ VYSOKÁ

KOKOSOVÝ OSTROV

V tropických vodách východního Pacifiku, 300 mil jihozápadně od pobřeží Kostariky, se nachází známý Cocos Island Marine Park. Tento přírodní park, jeden z mnoha v Kostarice, je na seznamu světového dědictví UNESCO. Ost-rov s velmi členitým pobřežím má rozlohu přibližně 8x3km. Vznikl sopečnou činností přibližně před dvěma a půl miliony let. Nejvyšší hora ostrova je více než 600 metrů vysoká. Na pobřeží ostrova najdete dvě velké zátoky – bezpečná kotviště – a písečné pláže. Kokosový ostrov rozhodně netrpí nedostatkem srážek, čehož výsledkem je až 70 vodopádů v průběhu období dešťů. Díky tomu a také své odlehlosti vděčí za to, že byl odjakživa oblíbenou zastávkou pirátů, velrybářů i mořeplavců na doplnění sladké vody i zásob. Piráti zde nejen doplňovali své zásoby, ale i zakopávali cenné poklady…

 

 

 

od 4 799 USD + letenka

POTÁPĚNÍ KOSTARIKA - COCOS ISLAND

- tato plavby jsou na 11 dnů/10 nocí 

V tropických vodách východního Pacifiku, 300 mil jihozápadně od pobřeží Kostariky, se nachází známý Cocos Island Marine Park. Tento přírodní park, jeden z mnoha v Kostarice, je na seznamu světového dědictví UNESCO. Ost-rov s velmi členitým pobřežím má rozlohu přibližně 8x3km. Vznikl sopečnou činností přibližně před dvěma a půl miliony let. Nejvyšší hora ostrova je více než 600 metrů vysoká. Na pobřeží ostrova najdete dvě velké zátoky – bezpečná kotviště – a písečné pláže. Kokosový ostrov rozhodně netrpí nedostatkem srážek, čehož výsledkem je až 70 vodopádů v průběhu období dešťů. Díky tomu a také své odlehlosti vděčí za to, že byl odjakživa oblíbenou zastávkou pirátů, velrybářů i mořeplavců na doplnění sladké vody i zásob. Piráti zde nejen doplňovali své zásoby, ale i zakopávali cenné poklady…
Ostrov je výjimečný svojí přírodní rozmanitostí a především v okolním moři najdete množství žraloků - hejna kladivounů, žraloky hedvábné, galapážské,  útesové,  delfíny, manty a další rejnoky, obrovské murény, tuňáky, želvy i velrybí žraloky. Ve vodách Kokosového ostrova žije dvacet sedm endemických druhů ryb a patří mezi Top světové žraločí lokality.

Orientační program:

1.den: odlet z ČR, přílet na Kostariku, San Jose, ubytování

2.den : vyzvednutí z hotelu, transfer na loď - vyplutí z přístavu Punta Arenas, ubytování na lodi, kontrola výstroje a vyplutí směrem na Kokosové ostrovy

3-4.den : příjezd na Kokosový ostrov potápění. Zahájení potápění. Ponory probíhají z nafukovacích člunů, které vyplouvají od hlavní lodi a potápí se kolem celého pobřeží Kokosového ostrova.
5-10.den: potápění na Kokosovém ostrově - 3 denní ponory + 1 noční (dle nařízení místních orgánů mohou být noční ponory zakázány)
10-11.den: přejezd zpět k pevnině
12.den: check out, vylodění návrat do San José a odlet do ČR nebo cestování po přírodních parcích Kostariky
13-14.den: přílet do ČR


Výše uvedený program je orientační.

LOĎ - Coco Island Agressor

1-7   - deluxe kajuty

8-11 - master kajuty na horní palubě

 

Organizátorem potápěčského safari je společnost Aggressor Adventure, nese za ní zodpovědnost a pro účast platí její smluvní podmínky. TOP DIVE s.r.o. vystupuje jako provizní prodejce této společnosti.

!!! Tento program je pouze orientační - může být vlivem povětrnostních podmínek nebo z rozhodnutí kapitána lodi a pot. průvodce!!!

 

Další informace a přihlášky:

Top Dive s.r.o.

cesty za potápěním, škola potápění, obchod
Palackého 1430, Předklášteří 66602

Pavel Šenk  777 060596   pavel@topdive.cz

Petra Šenková  724 983464   petra@topdive.cz

Kajuty deluxe ( v podpalubí):          akční cena 4 799 USD + letenka

Kajuty master (na horní palubě):    akční cena 5 099 USD + letenka

 

Cena zahrnuje:

 • ubytování na lodi 
 • potápění - lahve, olova, opasky
 • transfery na loď
 • strava a svačiny
 • nealkoholické nápoje
 • místní pivo a víno


Cena nezahrnuje:

 • letenka (zajišťuje CA Ing. Pavel Šenk. jakožto provizní prodejce dané letecké společnosti. Za poskytované služby ručí daná letecká společnost)
 • pojištění
 • pronájem výstroje
 • nitrox
 • kurzy potápění
 • ubytování v hotelu první noc po příletu, popř. před odletem
 • večeře poslední večer
 • bakšiš posádce - očekává se cca 150-200 USD/os, reálně se dává cca 100-150 USD
 • poplatek národního parku - 490 USD při 10ti denní plavbě + 13% státní daň
 • poplatek 30USD na případné krytí záchranných akcí
 • odletové taxy 
 • od 1.4.2022 palivový příplatek 200 USD (platba na lodi v hotovosti)
 • ostatní výše uvedené

Klima je v Kostarice tropické. Úředním jazykem je španělština, ale angličtina je velmi rozšířená v oblastech turistického ruchu.
V Kostarice se nevyskytuje malárie a není třeba žádné očkování. Přesto doporučujeme, abyste před Vaší cestou kontaktovali středisko očkování do zahraničí pro aktuální informace.

Není vypsán žádný termín. Kontaktujte nás na e-mailu info@topdive.cz
2