Potápění Mexiko - The best of Yucatan - 12 nebo 14dnů

CENOTY (JESKYNĚ), ŽRALOCI, PAMÁTKY, VHODNÉ I PRO NEPOTÁPĚČE, NÁROČNOST - STŘEDNÍ

THE BEST OF YUCATAN

Netradiční exotická potápěčská dovolená spojující potápění na jednéch z nejúžasnějších potápěčských lokalit světa - Cennotech s potápěním v nedotčené oblasti Karibiku i výlety za historickými či přírodními památkami této kulturně nesmírně bohaté země. Na své si zde přijdou potápěči všech kvalifikací i jejich případný nepotápěčský doprovod...

od 1 150 USD

THE BEST OF YUCATAN - Cenoty, byčí žraloci i Mayské památky

12-ti denní akce (dle aktuální letových řádů)

- další termíny jsou možné během celého roku dle Vašich požadavků

Potápění v Mexiku nabízí na rozdíl od ostatních klasických pot. destinací nejlepší potápění na světě v jeskyních s neskutečně čistou vodou.  Zároveň v období od prosince do února máte v oblasti Playa del Carmen zažít jedinečné potápění s býčími žraloky. To vše je doplněno o výlety za historickými i přírodními památkami této kulturně nesmírně bohaté země.  Na své si zde přijdou potápěči všech kvalifikací i jejich případný nepotápěčský doprovod...

ORIENTAČNÍ PROGRAM AKCE:

1.den: odlet z Prahy (popř. Vídně, Mnichova, Frankfurtu), přílet do Cancúnu, přesun do střediska Playa del Carmen, ubytování v hotýlku střední kvality.

2.den: potápění v moři v oblasti Playa – 2 ponory

3.den: potápění s býčími žraloky v oblasti Playa– 1 ponory + 1 ponor na reefu.

Potápění s býčími žraloky u Playa del Camen. V období od prosince do začátku února se zde zdržují převážně samice býčích žraloků. Při dodržení instrukcí místního zkušeného pot. průvodce je potápění s nimi relativně bezpečná a je opravdu životním zážitkem každého potápěče….

4.den: volno – možnost návštěvy místních zábavních parků, fakultativně výjezd s potápěním na ostrov Cosumel nebo už zahájení potápění v Cenotech, Přesun do Tulumu – klidnějšího střediska více na jihu v oblasti s nejvíce Cenoty.  Ubytování v hotýlku střední kvality nebo v soukromé vile provozované pot. centrem.

5.den: potápění v Cenotech – světový unikát!! Fantastické krasové labyrinty protkávající rozsáhlou část poloostrova Yucatán. Na desítkách míst v tropické džungli se nacházejí vstupy = Cenoty do těchto sladko/slanovodních jeskynních systémů. Přitom každý z těchto Cenotů je unikátní a potápění v něm se odlišuje od ostatních a jsou jak pro sportovní tak speleopotápěče životním zážitkem. Viditelnost pod vodou je téměř neomezená, pouze v hloubce cca 8-12m narazíte v některých cenotech na rozhraní sladké (horní vrstva tvořená dešťovou vodou) a slané (mořské vody). Tyto ponory se dají naplánovat s různým stupněm obtížnosti pro kvalifikace od OWD, P* tak pro potápěče s certifikací Cavern – Cave diver. Případní zájemci mohou po předchozí domluvě absolvovat i tyto kursy a posunout tak hranice svých potápěčských dovedností.

6.den: potápění v Cenotech, po potápění možnost prohlídky mayských památek na pobřeží moře

7.den: potápění v Cenotech, po potápění možnost návštěvy rezervace Sian Ka‘an

8.den: volno, možnost dalšího potápění v Cenotech nebo návštěva mayských ruin v oblasti Coba krásně situovaných v pralese

9.den: 3 denní výlet do vnitrozemí – jeskyně Grutas de Loltún – jeden z největších a nejzajímavějších jeskynních systémů v oblasti Yucatánu s nástěnnými malbami a dalšími artefakty z mayských dob.

Kabah – další relativně málo navštěvované  naleziště. Jeho najzajímavější částí je Palác masek jehož fasáda je pokryta téměř 300 maskami boha deště Chaka. I zde samozřejmě nechybí monumentální palác či malá a velká pyramida

Labna – její palác patří k nejdelším v celé oblasti a jeho výzdoba je stále ve velmi dobrém stavu. El Arco – nádherný zdobný oblouk spojující původně dva čtvercové dvory.

Uxmal – jedno z nejpůsobivějších mayských nalezišť situované v hornatém regionu Puuc. Toto rozsáhlé naleziště  je mírně stranou hlavních davů turistů z velkých letovisek proto si zde obzvlášť navečer můžete téměř sami vychutnat jeho kouzelnou atmosféru.

10.den:  přírodní rezervace Celestún - plameňáci + Merida

11.den: ráno Chitchen Itza, po cestě koupání v některém z cenotů nebo u moře, večer odlet z Mexika,

12.den: přílet do ČR

 

Další informace a přihlášky:

Top Dive s.r.o.

cesty za potápěním, škola potápění, obchod
Palackého 1430, Předklášteří 66602

Pavel Šenk  777 060596   pavel@topdive.cz

Petra Šenková  724 983464   petra@topdive.cz

11 / 12 ti denní zájezd - 11 dní / 10 nocí, 5 dní potápění, 3 dny cestování

CENA POTÁPĚČ:      1 750 USD

CENA NEPOTÁPĚČ:  1 150 USD

 

13 / 14 ti denní zájezd - 13 dní / 12 nocí, 6 dní potápění, 3 dny cestování

CENA POTÁPĚČ:      1 950 USD

CENA NEPOTÁPĚČ:  1 250 USD

 

Cena zahrnuje:

 • 11ndů/10 x nocleh v resortu, hotýlku či privátní vile střední kvality (u prodloužené varianty 12x ubytování)
 • 10 ponorů – 3dny/ 6ponorů v cenotech, 2dny/4ponory potápění v moři -1x býčí žraloci + 3ponory v moři v oblasti Playa. U prodloužené varianty 8 ponorů cenoty, 1 ponor býčí žraloci, 3 ponory v moři. Popř. je možné vymněnit 2 ponory v Cenotech za potápění na ostrově Cosumel.
 • transfery na potápění, mezi resorty i 3 denní okruh po památkách
 • českého pot. průvodce
 • v případě domluvy účastníků akce (podílení se na řízení aut) můžeme transfery řešit pronájmem aut, která budou k dispozici po celou dobu pobytu. Jinak transfery řešíme přes místní dopravní společnosti a jejich řidiče.

Při požadavcích na ubytování vyšší kvality si budou účastníci akce doplácet rozdíl mezi kalkulovanou cenou a zvolenou lepší kvalitou ubytování.

 

Cena nezahrnuje:

 • letenku (cca 18-25 000Kč dle termínu a společnosti) (zajišťuje CA Ing. Pavel Šenk. jakožto provizní prodejce dané letecké společnosti. Za poskytované služby ručí daná letecká společnost)
 • stravu
 • pronájem potápěčské výstroje
 • vstupné do památek, rezervací, výlet na plameňáky lodí,…
 • ponory nad rámec programu (125 USD/2 ponory v cenotech, 100 USD/2 ponory v moři) a výlety nad rámec programu
 • vstupy a transfery do Cenotů pro nepotápěče – cca 30 USD/os/den
 • pojištění a další výše neuvedené
TermínCenaPočet míst
25.11-07.12.2024od 1 150 USD10 místPoptat
2