To nejlepší z Andamanského moře: Similanské a Surinské ostrovy + Phi-Phi či Koh Yao Yai

KORÁLY, PŘÍRODA, PAMÁTKY, VHODNÉ I PRO NEPOTÁPĚČE, NÁROČNOST  - STŘEDNÍ

THAJSKO - SIMILANY A SURINSKÉ OSTROVY + PHI PHI ČI KOH YAO YAI

Pro všechny příznivce potápění jsme připravili výběr toho nejlepšího potápění, které západní pobřeží Thajska/Andamanské moře nabízí.

Během této akce plánujeme navštívit  nejlepší potápěčské destinace v oblasti Andamanského moře – absolvovat 4 denní plavbu na Similanské ostrovy + Richelieu rock a poté se přesunout na proslavené Phi-Phi Islands a zde absolvovat ponory na dalších atraktivních lokalitách. Tato místa jsou proslavená bohatou mořskou faunou i flórou s množstvím ryb a při troše štěstí možností setkání se želvam,  mantami i žraloky.  Fakultativně je možné do programu zařadit i návštěvu několik mořských i přírodních parků či další atrakce na pevnině…

od 1 300 EURO

 

TO NEJLEPŠÍ ZE ZÁPADNÍHO THAJSKA

SIMILANSKÉ A SURINSKÉ OSTROVY + PHI PHI NEBO KOH YAO YAI

Pro všechny příznivce potápění jsme připravili výběr toho nejlepšího potápění, které západní pobřeží Thajska/Andamanské moře nabízí. Během této akce plánujeme navštívit  nejlepší potápěčské destinace v oblasti Andamanského moře – absolvovat 4 denní plavbu na Similanské ostrovy + Richelieu rock a poté se přesunout na proslavené Phi-Phi Islands a zde absolvovat ponory na dalších atraktivních lokalitách. Tato místa jsou proslavená bohatou mořskou faunou i flórou s množstvím ryb a při troše štěstí možností setkání se želvam,  mantami i žraloky.  Fakultativně je možné do programu zařadit i návštěvu několik mořských i přírodních parků či další atrakce na pevnině…

Tento program může být navíc na vyžádání dále rozšířen o další destinace  Ko Lantu, Koh Tao či Lipo Island či další cestovatelské a outdoorové aktivity…

 

Program akce:

1.den – odlet z ČR

2.den – přílet na Phuket, přesun do oblasti Khao Lak, navečer nalodění na safari loď a vyplutí směr Similany

3-6.den – 4 denní safari po Similanských ostrovech – považovaných právem za  nejlepší potápěčské lokality v Thajsku. Program viz. níže.

6.den – ranní a dopolední ponor poblíž pobřeží – Bunsun wreck, poté kolem 14-16hod ukončeni plavby. Transfer na Phuket a odtud lodí na Phi- Phi nebo klidnější sousední ostrov Koh Yao Yai, ubytování v resortu

7-11.den – pobyt s potápěním na Koh Yao Yai nebo Phi-Phi, který je součástí stejnojmenného přírodního parku. Výlety po ostrově, člunem po okolních ostovech,... Na rozdíl od Phi Phi je Koh Yao Yai klidným ostrovem bez davů turistů. Potápění na lokalitách Shark Point, Anomone reef, Koh Doc Mai,...

12.denukončení pobytu na ostrově, přejezd lodí na Phuket, odlet do ČR nebo do Bangkoku

13.den (14.den) – odlet z Phuketu, přílet do ČR

Fakultativně je možné do programu zařadit návštěvu parku Khao Sok s výletem na jezero a vyjižďkou na slonech, při pobytu na Koh Yao Yai výjezd na Phi-Phi, Krabi a okolí (příroda, památky), při letu přes Bangkok prohlídku Bangkoku a okolí.

Dle zájmu skupiny je možno po dohodě předem změnit program.

 

Potápěčské safari Similany  + Surinské ostrovy + Richelieu rock:

(tento program je pouze orientační a může se lišit dle finálně zvolené/volné lodě  - každá loď má trochu jiný program nicméně všichni se snaží ukázat svým klientům to nejlepší…)

1.den – navečer sraz v pot. centru, kolem 19hod. transfer na loď, ubytování, večeře, briefing, 4-5ti hodinová noční přeplavba na Similany

2.den – potápění v oblasti Similan Islands

6.30 budíček, lehká snídaně

7.20 – 1.ponor – West of Eden – první ponor v západní části Similanského souostroví (u ostrova č.7) – nádherná lokalita, ideální na rozpotápění - většinou je zde dobrá viditelnost i klidná hladina, členitý terén svažující se do 20 m s množstvím drobných živočichů

Po ponoru vydatná snídaně

2.ponor  - Christmas point nebo North point (západní strana ostrova č. 9) – členitá lokalita s mnoha skalními bloky, průplavy a převisy. Místní bohatá mořská fauna i flóra jsou důvodem, proč jsou zdejší ponory řazeny k nejlepším v Thajsku….

Oběd, po něm přejezd do oblasti Ko Bon Island

3.ponor – Ko Bon West Bridge – proslavená čisticí stanice mant. Právě zde na ně máte v celém Thajsku největší šanci. Ale to samozřejmě neznamená že tam opravdu budou. Pokud ne tak i v tomto případě stojí ponor na této lokalitě za to – místní vápencové stěny a podmořské hřbety jsou hojně porostlé měkkými korály a v jejich spárách žijí velké murény a různé druhy krevet.

Lehká svačina, poté přejezd do oblasti Koh Tachai Island kde se dělá poslední 4.ponor při západu slunce…

4.ponor – Koh Bon Bay -  dle zájmu ponor při západu slunce nebo noční, mělký ponor zaměřený na menší noční příšerky (kraby, krevetky, murény,…). Mimo nich se zde občas objevují lovící barrakudy či murény.

Večeře

3.den - potápění v oblasti Similan Islands:

5.ponor - Koh Bon West Ridge - proslavená čisticí stanice mant. Právě zde na ně máte v celém Thajsku největší šanci. Ale to samozřejmě neznamená že tam opravdu budou. Pokud ne tak i v tomto případě stojí ponor na této lokalitě za to – místní vápencové stěny a podmořské hřbety jsou hojně porostlé měkkými korály a v jejich spárách žijí velké murény a různé druhy krevet. Ráno se zde mohou objevit i žraloci.

6 a 7.ponor: Koh Tachai Pinnacle - homole začínající ve 12m s častými proudy a při nich i bohatým pelaktickým životem. Kolem hlavní homole jsou stovky balvanů porostlých gorgoniemi a dalšími korály.

Po svačině je možnost navštívit ostrov Koh Tachai s jednou z nejkrásnějších pláží v této oblasti.

8. ponor -  Koh Torinla, Surin Islands (noční ponor) - stěna spadající od hladiny do hloubky 20ti metrů, kousek dál od svahu je skalní formace plná ryb i drobných živočichů. Na písku se pak dají najít různé druhy rejnoků.

4.den - 9 a 10.ponor v oblasti  Surinských ostrovů - lokality se zde volí dle proudů, většina z nich je velmi pěkná, s množstvím barevných korálů a nejlepším makro životem. I zde ale může připlavat něco většího :-)

11 a 12. ponor -  Richelieu Rock – nejlepší thajská potápěčská lokalita. Jedná se o osamocenou homoli daleko v moři, přitahující jako magnet mořské živočichy. V jejích spárách můžete najít zajímavé drobné živočichy jako harlekýní krevetky či větevníčky ale stejně tak můžete mít štěstí na velké pelaktické tvory jako manty či velrybí žraloky. Celý útes je samozřejmě bohatě porostlý měkkými korály a gorgoniemi. Poslední ponor bude realizován při západu slunce.

5.den – 13 a 14. ponor - Bonsun wreck – další z úžasných ponorů v této oblasti. Ačkoli samotný vrak lodi potopené před 30lety by zaryté vrakové potápěče příliš nenadchl, množství života, který se na vraku a jeho okolí usadil je fascinující – kromě mořské fauny je zde typická rybí polívka se všemi možnými druhy ryb.

Celkem můžete během této plavby absolvovat max.12- 14 ponorů.

 

Další informace a přihlášky:

Top Dive s.r.o.

cesty za potápěním, škola potápění, obchod
Palackého 1430, Předklášteří 66602

Pavel Šenk  777 060596   pavel@topdive.cz

Petra Šenková  724 983464   petra@topdive.czCENA POTÁPĚČ:      1 900 EURO

CENA NEPOTÁPĚČ:  1 300 EURO

 

CENA ZAHRNUJE:

- transfery (busy či mikrobusy, trajekty,  vnitrostátní lety) mimo Bangkok

- 4 ponory na Phi-Phi či Koh Yao Yai

- 4 denní safari/12- 14 ponorů v oblasti Similanských ostrovů + Richelieu Rock

- ubytování střední kvality v dvojlůžkových pokojích

- průvodce (pouze u skupin nad 12 os.)

 

CENA NEZAHRNUJE:

- letenku do Thajska 

- stravu (během safari je na lodi v ceně)

- vstupy do přírodních parků a památek

- ponory nad rámec programu a další výše neuvedené

- příplatek za single pokoj

- prodloužení pobytu

- poplatek za mořský park Similanské a Surinské ostrovy - 2700 THB

- příplatek za vyšší komfort ubytování

- pojištění

 

Není vypsán žádný termín. Kontaktujte nás na e-mailu info@topdive.cz
2